Ostatni zeszyt tomu 27. Żywych Trupów już przeczytałem i zapraszam Was na krótką recenzję komiksu oraz tomu.

zeszyt The Walking Dead #162: The Whisperer War. Part 6 of 6 - komiks

Przede wszystkim muszę zacząć od tego, że The Walking Dead #162: The Whisperer War. Part 6 of 6 jednocześnie zawiódł mnie i nie zawiódł. Już tłumaczę dlaczego.

 

Po pierwsze spodziewałem się, że zeszyt 162 z grubsza zamknie temat Szeptaczy i będziemy mieli ładnie przedstawiony wątek w jednym wydaniu zbiorczym. Prawdą też jest to, że zastanawiałem się nieco, jak Kirkman i spółka mają zamiar domknąć historię w jednym zeszycie. Okazało się, że przeczucie mnie nie myliło i faktycznie tom 27. to nie koniec tej historii, co mnie zasmuciło, bo lubię opowieści, które są zwięźle przedstawione.

The Walking Dead #162: The Whisperer War. Part 6 of 6 - Negan

Paradoksalnie niedomknięty temat Szeptaczy jest również dobrą wiadomością, gdyż z końcówki zeszytu spodziewać się możemy jeszcze sporej dawki emocji. I to w najbliższym czasie. Aż z ciekawości, jaki tytuł będzie nosił kolejny tom TWD, ale na razie nie ma na ten temat informacji. Na pewno będzie grubo! Myślę, że akcja może mieć tę dozę emocji (i żywych trupów), co pierwsze tomy.

 

Sam zeszyt jest średni, chociaż ostatnie kadry bardzo fajnie budują napięcie. Gdy czytamy pierwsze kadry przedostatniej i przedprzedostatniej strony komiksu, mimowolnie zerkamy na kolejne i dostajemy szału, bo spoglądanie na kolejne obrazki rozprasza nas w czytaniu wcześniejszych, a bardzo byśmy chcieli już czytać, co się dzieje dalej. Końcówka zeszytu The Walking Dead #162 bardzo mocna, ale pozostała część na niższym, choć nadal bardzo przyzwoitym poziomie.

The Walking Dead #162: The Whisperer War. Part 6 of 6 - Hilltop

Zastanawiając się nad wszystkimi sześcioma zeszytami wchodzącymi w skład The Whisperer War i wracając do pytania, które postawiłem na początku sierpnia 2016 (premiera zeszytu 157) „Czy będzie to opowieść na miarę Wojny totalnej?” dochodzę do wniosku, że jednak nie jest to ten sam poziom, co tamte dwa tomy. Choć otwarty wątek ma jeszcze potencjał.

 

Patronem  i sponsorem naszych recenzji jest internetowy sklep z komiksami ATOMcomics.pl, w którym możecie znaleźć większość zeszytów, tomów, omnibusów i nie tylko, które pozwolą Wam na uzupełnienie i wzbogacenie kolekcji Żywe Trupy. A jeśli komiksy to Wasze wielkie hobby, to w ATOMie znajdziecie wszystkie najpopularniejsze serie komiksowe, a także wiele alternatywnych serii.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook