Czy po tomie 27., którego tytuł brzmiał The Whisperer War kolejny, 163. zeszyt The Walking Dead jest w stanie wywołać w nas emocje i zaciekawienie? Zapraszamy do recenzji The Walking Dead #163: Conquered.

The Walking Dead #163: Conquered - okładka, Rick Grimes, Andrea, Eugene

Jeśli czytaliście poprzednią recenzję (tutaj), która zamykała serię 6. zeszytów wchodzących w skład tomu 27., to wiecie, że spodziewałem się znacznie więcej emocji i kryzysowych sytuacji. Jak się okazało otrzymałem je w zeszycie rozpoczynającym historię tomu 28.

 

W zeszycie 162 Beta nasłał na Alexandrię całą hordę zombie, aby zemścić się na Ricku i jego ludziach za niepowodzenie w zakończonej dopiero wojnie. W najnowszym zeszycie TWD oglądamy zmagania społeczności Alexandrii ze zbliżającą się do ich domu hordą, która ma zamiar obronić swoje domostwa przed olbrzymim zagrożeniem, które nadchodzi nieubłaganie.

The Walking Dead #163: Conquered - żywe trupy, zombie

Przede wszystkim w tym zeszycie w końcu mamy w jednej z głównych ról żywe trupy! Wszyscy chyba kochamy historie o zombiakach, właśnie za występowanie w nich tych umarlaków. Ostatnio nieco ich brakowało w fabule tworzonej przez Roberta Kirkmana. Tym razem mamy zombie pod dostatkiem, a może nawet aż za dużo. :) Już z pierwszymi kadrami obserwujemy, że mieszkańcy Alexandrii zorientowali się, że jeśli szybko czegoś nie zrobią, to w najlepszym wypadku stracą swoje dotychczasowe miejsce do życia, a i samo życie zapewne również.

The Walking Dead #163: Conquered - Michonne, żywe trupy, zombie

Czołowi bohaterowie cyklu Żywe Trupy podejmują w tym komiksie różne akcje, aby ocalić siebie nawzajem. Może wielkiego dramatyzmy w tym zeszycie nie ma, ale zdecydowanie czułem napięcie i przyspieszone bicie serca w oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Które działania przyniosą skutek, a które zakończą się porażką. No i oczywiście czekałem na to, czy ktoś zginie, a jeśli tak to kto. Nie będzie chyba okropnym spoilerem, jeśli nadmienię, że część postaci wykazała się sporą pomysłowością, inne męstwem, a kolejne pokazały się z bardzo korzystnej strony.

 

Nie zabrakło też kilku dupków, którzy – jak już zapowiadałem dużo wcześniej – zwiastują Rickowi Grimesowi kolejne kłopoty.

 

Jeśli jeszcze nie macie The Walking Dead #163: Conquered w swojej kolekcji, to warto się pospieszyć i zajrzeć na stronę ATOMcomics.pl, gdyż z okzaji 25. lecia wydawnictwa Image Comics jest on w promocyjnej cenie okładkowej 25 centów, co na złotówki w ATOMie przekłada się na jedyne 1,99! W ATOMcomics.pl znajdziecie również inne serie komiksowe.

Banner ATOM

 

 

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook