Jesteśmy w trakcie maratonu wydawniczego TWD, czyli okresu, w którym zeszyty The Walking Dead od Image Comics wychodza co 2 tygodnie! Zapraszamy do recenzji zeszytu The Walking Dead #164: A Fallen House.

Zeszyt The Walking Dead #164: A Fallen House

Drugi zeszyt wchodzący w skład tomu 28. nosi niepokojący tytuł A Fallen House, co po lekturze poprzedniego zeszytu można spodziewać się, że Alexandria upadła! Tej kwestii nie będziemy Wam zdradzać, aby nie psuć przyjemności z samodzielnej lektury komiksu.

W The Walking Dead #164 oprócz stawiania oporu hordzie żywych trupów napuszczonych przez Szeptaczy mamy również dwa inne ważne wątki – relacje Ricka z Neganem i plan Zbawców. Warto jednak skupić się na podstawowym elemencie zeszytu – pozbywaniu się zombie z Alexandrii.

 

Sceny te pokazują to, co świetnie było przedstawione we wcześniejszych częściach Żywych Trupów, a mianowicie znakomitą umiejętność współpracy i reagowania na sytuację, którą wypracowali ludzie prowadzeni przez Ricka Grimesa i Maggie Greene. To co nas przez niemal 30 tomów komiksu urzekało, czyli jednoczenie się w obliczu zagrożenia i chęć poświęcenia na rzecz społeczności powróciło w zeszycie 164. w najlepszym wydaniu. Właśnie za to kocham Żywe Trupy i bardzo mnie cieszy, że Robert Kirkman powrócił do prezentowania tych wartości.

Zeszyt The Walking Dead #164: A Fallen House

Jak pisałem poprzednio, nieco ostatnio brakowało nam (a z pewnością mi, ale przecież Wam również ;)) zombiaków i z wielką radością zauważyłem, że wraz z zeszytem 162. nieumarli wracają na kadry komiksu. Wbrew pozorom, parafrazując dialog Heatha z Eugenem z tego odcinka, żywe trupy tchnęły nieco życia w komiks. Z pewnością każdy z nas cieszył się, że Rick Grimes i jego przyjaciele tak dobrze sobie ułożyli życie w Alexandrii czy w Hilltop, ale nie dlatego sięgamy po książki i komiksy – pragniemy śledzić losy bohaterów, którzy muszą mierzyć się z dużymi przeciwnościami losu. Doświadczamy tego od kilku/kilkunastu zeszytów.

 

Bardzo ciekawa aczkolwiek nieco przeciągnięta „w czasie” jest rozmowa Ricka z Neganem. Zwłaszcza Negan się w jej trakcie otwiera i dzięki temu możemy bliżej poznać tę postać, lepiej ją zrozumieć. Tak, jak wspomniałem w pierwszym zdaniu tego akapitu, cała rozmowa mogłaby być nieco krótsza, ale fabularnie jest to bardzo ważny element w relacjach obu bohaterów.

Zeszyt The Walking Dead #164: A Fallen House

Tradycyjnie już chyba na koniec zeszytu mamy migawkę na grupę Zbawców, którzy snują swoje własne plany…

 

Zeszyt The Walking Dead #164: A Fallen House to ciekawa historia, którą niemal w całości czyta się dobrze (dłużyzna z Rickiem i Neganem). Wydaje mi się, że już od pewnego czasu czekałem na tego typu historię w ramach serii TWD i cieszę się ogromnie, że Robert Kirkman znów „wziął na tapetę” problemy związane z przetrwaniem w świecie, w którym roi się od szwędaczy.

 

A jeśli jesteście ciekawi szczegółów na temat Negana, to od pewnego czasu w magazynie Image Plus ukazują się czterostronicowe opowiastki na temat tej postaci – jest to kolejny cykl The Walking Dead Specials pod osobnym tytułem Here’s Negan. Magazyny do kupienia znajdziecie pod tym linkiem. Cała opowieść zawierać będzie 48 stron.

The Walking Dead: The Alien - kim jest Jeffrey Grimes?

Wcześniejsze historie w ramach The Walking Dead Specials dotyczyły: Morgana, Michonne, Gubernatora, Tyreese’a i Jeffreya Grimesa (młodszego brata Ricka), który w trakcie zombie apokalipsy znalazł się w Barcelonie – jego seria nazwana została: The Walking Dead: The Alien.

 

Recenzja została zrealizowana dzięki wsparciu sklepu internetowego z komiksami ATOMcomics.pl, który w swej ofercie ma komiksy zagranicznych wydawnictw (m.in. Image Comics, DC Comics, Marvel, Dark Horse) jak i polskich (przede wszystkim Taurus Media, Egmont, Mucha Comics i in.).

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook