Zapraszamy do recenzji najnowszego komiksu The Walking Dead #169: Lines We Cross, który jest również pierwszym zeszytem wchodzącym w skład tomu 29.

Komiks - zeszyt The Walking Dead #169: Lines We Cross Dante Maggie Rick Grimes Michonne

W The Walking Dead #169: Lines We Cross mamy liczne problemy, które powstały po ataku żywych trupów na społeczność zbudowaną wokół Ricka Grimesa. Zarówno spotykamy się z kwestiami indywidualnych problemów jak i tych na szerszą skalę. Bardzo fajnych elementem tego komiksu jest również przypomnienie kilku wątków, w tym również tak starych, że z początku serii.

Komiks The Walking Dead #169: Lines We Cross - Rick Grimes Dwight

Przede wszystkim w pamięć zapadła mi scena, gdy Carl Grimes opowiada Lydii o tym, kiedy zaczął mówić do Andrei mamo – co wpłynęło na to. Scena jest świetnie umotywowana i bardzo wiarygodna. Właśnie w niej Carl przypomina, jak w pierwszych tomach historii Żywe Trupy zabił jednego z bliźniaków, którymi opieki podjęli się Andrea i Dale. Bardzo fajnie, że Robert Kirkman postanowił to przypomnieć, gdyż zupełnie wyleciało mi z pamięci, a był to bardzo mocny moment w The Walking Dead.

 

Zostaje wyjaśnione również, kogo widzimy na okładce zeszytu (zastanawiałem się nad tym przy wpisie poświęconym premierze zeszytu The Walking Dead #169: Lines We Cross). Ciekawe jest też to, jak owa kwestia została rozwiązana. Tak na prawdę nie mamy pojęcia jakie i czy w ogóle będą konsekwencje tego kryzysu. Daje to autorom szerokie pole do popisu, a nam do domysłów.

Komiks The Walking Dead #169: Lines We Cross Rick Grimes Eugene

Ten komiks jest o tyle ważny, że pokazuje nam dalsze kierunki rozwoju historii Ricka – z naciskiem na 3 wątki – ale również pozwala się nieco przyjrzeć kilku kluczowym bohaterom.

 

Kolejny zeszyt – 170 – pojawi się 2 sierpnia. Już teraz możecie go zamówić w internetowym sklepie z komiksami ATOMcomics.pl, w którym znajdziecie również poprzednie części, a także komiksy TWD w formie tomów, omnibusów i innych wydań.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook