The Walking Dead #170: On The Road to historia o więcej niż jednej drodze. Zapraszamy do recenzji!

Zeszyt The Walking Dead #170: On The Road

W zapowiedzi tego zeszytu skupiłem się na ekspedycji Michonne i Eugene’a, która ma nawiązać bezpośredni kontakt z grupą Stephanie, którą Eugene poznał przez CB radio. Jak się okazało nie jest to jedyna droga przedstawiona w zeszycie TWD pt. On The Road.

 

Podróż Michonne, Eugene’a i reszty daleko na północ od terytoriów 3 wspólnot zjednoczonych przez Ricka Grimes przywiodła mi na myśl wczesne losy bohaterów Żywych Trupów, gdy ciągle podróżowali oni po zupełnie nowych dla siebie okolicach. Sceny przedstawione w komiksie przywiodły mi też na myśl sceny z serialu z sezonu 1 i 2. Bardzo ekscytuje mnie ten wątek i jestem ciekaw co przyniesie. Zwłaszcza, że Kirkman przewidział dla niego także jeszcze jeden wątek, który poznacie wraz z końcem zeszytu #170.

Zeszyt The Walking Dead #170: On The Road Eugene

Zupełnie zapomniałem zapowiadając premierę The Walking Dead #170: On The Road o tym, że w podróż ruszyli też inni bohaterowie. Grupa Maggie postanowiła wrócić do Hilltop, aby odbudować swoją siedzibę, ruszył również w drogę Negan uwolniony ostatecznie przez Ricka. Z tych dwóch wątków, które w pewien sposób się łączą, o czym doskonale się przekonacie czytając komiks, to podróż Negana wydaje się mieć znacznie większy potencjał. Na razie jeszcze nic bardzo ciekawego nie widzieliśmy, nie czytaliśmy, ale myślę, że w najbliższych paru zeszytach coś zaskakującego i/lub interesującego może się Neganowi przytrafić.

Zeszyt The Walking Dead #170: On The Road Michonne i zombie

Z pewnością w jakimś sensie również Dwight jest w trakcie mentalnej i emocjonalnej podróży. Ta podróż może w dość ciekawym kierunku poprowadzić jego relację z Rickiem Grimesem, co mogliśmy przeczytać w poprzednim zeszycie The Walking Dead, a w tym o numerze 170 widzimy potwierdzenie, że coś jest na rzeczy.

 

Zeszyt The Walking Dead #170: On The Road bardzo mi się podobał. Czułem w nim ducha z początku historii stworzonej przez Roberta Kirkmana. Zapowiada on też wiele nowych ciekawych wątków.

 

TWD nr 170 możecie zamówić w internetowym sklepie z komiksami amerykańskimi i nie tylko – ATOMcomics.pl.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook