Nadszedł czas na recenzję The Walking Dead #173: Final Fight. Czy warto? Przekonajcie się z lektury, albo dajcie znać, co sami sądzicie!

The Walking Dead #173: Final Fight

Finałowa walka, czyli 173. zeszyt TWD to w rzeczywistości kilka istotnych wątków. Oprócz tego także, przyjemna, szybka i nie nużąca lektura.

Zacznijmy od tego, że twórcy nie zdecydowali się zabawić naszym kosztem i od samego początku kontynuowali wątek, którym skończyli poprzedni zeszyt komiksu Żywe Trupy. Wątek Jesusa i Aarona to z pewnością ten fragment The Walking Dead 173, na który najbardziej czekaliśmy, ale również kilka innych ciekawych wątków.

Wreszcie Kirkman przywraca w narracji postać Dwighta – krótko, ale treściwie i z pewnością te kilka kadrów, które zobaczyliśmy w zeszycie 173. będzie rzutować na kolejne.

Po raz kolejny powtórzę, że postać Lydii może się okazać jeszcze bardzo, ale to bardzo ciekawa. Jedno okienko tego komiksu z pewnością nas co do tego upewni.

The Walking Dead #173: Final Fight

Drugi po Jesusie i Aaronie najciekawszy wątek, to ekspedycja Michonne i Eugene’a. Po spotkaniu barwnej Princessy, znowu wydarzenia, w których bierze udział ta grupa robią się ciekawe. Jak zwykle zakończenie jest cliffhangerem. Tym razem z udziałem tej grupy.

Był jeszcze jeden element w tym numerze TWD, który bardzo ważny będzie dla historii uniwersum i przy okazji bardzo ciekawy, ale nie chcę Wam psuć przyjemności czytania komiksu, więc więcej o nim nie napiszę.

Tak, jak napisałem na samym wstępie – komiks The Walking Dead #173: Final Fight czytało się dobrze, szybko i zainteresowaniem. Liczba poruszonych jest dobrze zbalansowana. Nie jest ich za dużo, a akurat tyle, aby w tych wspomnianych akcja potoczyła się do przodu, jakiś fragment został opowiedziany, a czytelnik wciągnięty w wydarzenia. Uważam, że zeszyt 173. to dobry, fajny zeszyt.

Recenzja mogła się u nas ukazać, dzięki przekazanemu przez internetowy sklep z komiksami ATOMcomics.pl egzemplarzowi recenzenckiemu The Walking Dead. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu i zapoznania się z jego szeroką ofertą komiksów.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook