Zapraszam do recenzji najnowszego zeszytu The Walking Dead #174: A Solitary Life.

Recenzja komiksu The Walking Dead #174: A Solitary Life

Jak już pisałem w zapowiedzi, w związku z zawartością okładki spodziewałem się, że ten komiks w całości lub znacznej części zostanie poświęcony Neaganowi. Moje przypuszczenia potwierdziła lektura TWD 174.

Zeszyt A Solitary Life to jeden z bardziej „przegadanych” odcinków Żywych Trupów ostatnimi czasy, ale zupełnie nie przeszkadzało to w przyjemnym odbiorze.

The Walking Dead #174: A Solitary Life - Neagan

Robert Kirkman w The Walking Dead #174 w całości skupił się na postaci Neagana, który został puszczony wolno przez Ricka, ale pod warunkiem, że zamieszka z dala od społeczności i nie będzie się do nich zbliżał. Przez pierwszą połowę komiksu obserwujemy, jak bohater sobie radzi w nowej sytuacji. Dalsza część historii jest dużo mocniejsza.

The Walking Dead #174: A Solitary Life - Neagan

Przez ten okres cały czas się zastanawiamy, czy Neagan faktycznie się zmienił, jak to obserwowaliśmy we wcześniejszych częściach, czy to tylko pozór. Przez wszystkie kolejne kadry zastanawiamy się, w którą on stronę pójdzie, jaka jest jego prawdziwa ścieżka. Ostatecznie wydaje się, że autorzy postawili kropkę nad „i”, dając nam odpowiedź, czego należy się po Neaganie spodziewać. Czy zadowala nas to rozwiązanie? To z pewnością kwestia każdego czytelnika, jak również tego, jak do faktów z TWD: A Solitary Life odnosić się będzie Kirkman w kolejnych częściach komiksu.

Jeśli nie zebraliście jeszcze wszystkich tomów lub zeszytów Żywych Trupów, to koniecznie odwiedźcie internetowy sklep z komiksami ATOMcomics.pl i zapoznajcie się z szeroką ofertą nie tylko odnoście historii o Ricku i spółce.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook