Po dość długim lagu spowodowanym przerwą noworoczną nareszcie doczekaliśmy się recenzji najnowszego The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6.

Komiks The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6 - okładka zeszytu

Zeszyt The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6 trafił do sprzedaży już 3 stycznia br., niestety mnie udało się przygotować recenzję dopiero na dziś.

Tym razem mamy do czynienia z bardzo dosłowną okładką, nie kryje się za nią żadne mistyczne przesłanie, podprogowy przekaz. Widzimy postacie, które pojawiają się w komiksie. A wraz z nimi zupełnie nowa wspólnota, a raczej Wspólnota.

Stephanie, z którą przez długi czas przez radio komunikował się Eugene podała mu współrzędne miejsce, w którym mieli się spotkać. Drużyna dowodzona przez Michonne, z udziałem Eugene’a, a także niedawno spotkanej Juanity „Princess” Sanchez, spotyka się z przedstawicielami całkowicie nowej wspólnoty.

The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6 - Eugene, Michonne

Poznajemy przede wszystkim postać kluczową dla Wspólnoty, a także kilka faktów o tej społeczności.

W komiksie The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6 za wiele dynamicznych scen nie ujrzymy, ale nie można powiedzieć, aby w tym zeszycie Żywych Trupów całkowicie brakowało emocji. Natomiast faktycznie nie jest najbardziej trzymający w napięciu zeszyt uniwersum TWD.

Natomiast, jeśli myślicie, że Robert Kirkman niczym Was już nie zaskoczy, to koniecznie przeczytajcie zeszyt do samego końca. Ja byłem zdziwiony, a może nawet lekko oszołomiony.

Gdyby się okazało, że po przeczytaniu tego komiksu macie skojarzenia z Falloutem 4, to zdradzę Wam, że ja również. W trakcie lektury kolejnych zeszytów przekonamy się, na ile były trafne.

The Walking Dead #175: New World Order. Part 1 of 6 - Eugene

Myślę, że cały tom (angielski Vol./Volume) New World Order może być bardzo ciekawy. Akcja całego wydania zbiorczego może potoczyć się bardzo dynamicznie i… ostro? lub bardzo spokojnie – a Kirkman skupi się na relacjach i tym podobnych aspektach nowej społeczności.

Na pewno warto będzie się przez kolejne 5, a pewnie i znacznie więcej, zeszytów przyglądać temu nowiutkiemu tworowi, który z pewnością wywrze olbrzymi wpływ na główną oś fabuły i jaki jej bohaterów.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie można nabyć zeszyty, tomy, czy większe wydania zbiorcze The Walking Dead, to zapraszamy Was do internetowego sklepu z komiksami ATOMcomics.pl. W ofercie ATOMcomics.pl znajdziecie Żywe Trupy zarówno po polsku (tomy), jak i angielsku (wszelkie wydane formaty), a niekiedy również w innych językach.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook