The Walking Dead #176 to drugi zeszyt wchodzący w skład 6-częściowego tomu New World Order. Zapraszam do krótkiej recenzji.

twd176-00

Druga część New World Order toczy się w całości we Wspólnocie (Commonwealth), która za prawą kontaktu radiowego Eugene’a z niejaką Stephanie udało się odkryć i ostatecznie do niej dojechać. Wspólnota mieści się w Ohio.

W tym komiksie poznajemy kilka kolejnych postaci. Dwa wątki splatają nam się w jeden główny: polityka i prywatne sprawy Michonne.

Kwestie przedstawiania tego, jak działa Commonwealth, jakie panują zasady, poniekąd jaka z grubsza jest kolej rzeczy bardzo mi przypominają pierwsze sceny z serialowego Woodbury. Gdy do miasteczka przybyły Andrea i Michonne, to obraz wydawał się bardzo obiecujący, choć podskórnie czuliśmy, że coś jest nie tak.

twd176-01

W przypadku Wspólnoty też widzimy generalnie optymistyczny obraz, z małymi ryskami, które jednak nie stawiają nas jeszcze w stan gotowości. Sam nie umiem jeszcze ocenić, czego się spodziewać po tej nowej społeczności po przeczytaniu zaledwie drugiego zeszytu tej historii.

Na pewno można stwierdzić, że wprowadzając element Wspólnoty do świata The Walking Dead Robert Kirkman dał nam spory powiew świeżości w żywych trupach. Myślę, że zbiegiem czasu będzie to bardzo ciekawy motyw. Sam zeszyt nie robi jakiegoś kolosalnego wrażenia na czytelniku, gdyż temat przedstawiony, charakter „znajomości” temu nie służą. Niemniej TWD New World Order 2 of 6 czytało się dobrze i szybko.

Jeśli nie macie jeszcze komiksów z uniwersum Żywych Trupów, to całą gamę różnych wydań znajdziecie w internetowym sklepie z komiksami: ATOMcomics.pl.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook