Rolling StoneW październiku ubiegłego roku Glenn Mazzara przygotowując się do premiery 3 sezonu The Walking Dead (jego pierwszy pełny sezon, w którym stał na czele) czuł się na tym stanowisku dość pewnie i był zadowolony gdy rok wcześniej przejął serię i został głównym producentem wykonawczym po twórcy serialu, Franku Daraboncie.  Potem role się zmieniły i jego miejsce w czwartym sezonie ma zająć Scott Gimple. Czy przez takie zmiany serial będzie podążał w dobrym kierunku i rozwijał się przyciągając przed telewizory coraz większą rzeszę fanów? Jak na razie możemy się o tym przekonywać na bieżąco oglądając ostatnie odcinki tego sezonu. Poniżej macie okazję przeczytać o tym, jak będzie wyglądał finał i jakie są plany na kolejny sezon.

 

 

Sezon 3 kończy się finałowym odcinkiem, który zostanie wyemitowany 31 marca z dość wymownym tytułem „Welcome To The Tombs”. Sezon ma rozstrzygnąć spór, który śledzimy już od połowy tego sezonu między dwoma obozami ocalałych – grupą Ricka przebywającą wewnątrz więzienia oraz Gubernatorem na czele swojego miasteczka Woodbury. „Mamy dwie społeczności, które walczą o swoje życie. Gdyby tylko mogli oni połączyć siły, niestety ich ego im na to nie pozwala”, powiedział David Morrissey, aktor grający Gubernatora. Rick Grimes, który jest głównym bohaterem serii (w jego rolę wciela się Andrew Lincoln), przez ten sezon jest dręczony wizjami zmarłej żony oraz zabitego przez niego przyjaciela. W ostatnich tygodniach udało mu się przezwyciężyć przynajmniej częściowo objawy stresu związanego z traumatycznymi wydarzeniami i nadal pozostaje przywódcą ocalałych. „Znowu będzie doskonale. Rick jest liderem i potrzebuje być w akcji, ratując ludzi”, powiedział w wywiadzie Lincoln.

 

Lincoln and MorrisseyLincoln and Mazzara

 

Lincoln obiecał, że w finale 3 sezonu będzie krwawo, ponieważ zginie 27 osób. „Na pewno mogę powiedzieć, że wszyscy będą walczyć. To będzie szalony finał sezonu.” Wśród tych 27 osób będzie kilka ważnych postaci serialu, na pewno zabraknie nam kilku naszych ulubieńców, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. „W rzeczywistości nikt nie jest bezpieczny” – powiedział Morrissey.

 

Robert KirkmanW następnym sezonie widzowie powinni spodziewać się zmian. „Nie zamierzamy spowolnić tempa serialu, ale gdybym miał jakiś zarzut do sezonu 3, to taki, że nie skupiał się on na rozwoju postaci. Krok po kroku będziemy próbowali to osiągnąć w tym sezonie” – powiedział twórca komiksu. Robert Kirkman wskazuje przy tym na odcinek „Clear”, który według niego był jednym z najlepiej przyjętych przez publiczność. Epizod skupiał się w całości na wyprawie Ricka, jego syna Carla oraz towarzyszącej im Michonne do Cynthiany (rodzinnego miasta szeryfa). „Będziemy koncentrować się na mniejszej ilości charakterów w odcinku” – powiedział. Nieprzypadkowo wskazał na powiązania nowego sezonu z tym odcinkiem, ponieważ scenariusz „Clear” został napisany przez Scotta Gimple, nowego showrunnera, który będzie odpowiedzialny za przyszłe losy serialu. Lincoln odbył kilka rozmów w sprawie jego postaci i jej dalszych losów, ale jak sam to określa: „Nie mogę ujawnić żadnej z nich, ponieważ by mnie zabili.”

 

 

Walking-Dead-Episode-12-Michonne-Rick-Carl

 

O tym jaki kierunek przyjmie serial i jak twórcy poprowadzą dalsze losy postaci przekonamy się już niedługo, bo przed nami finał 3 sezonu, w  którym będziemy mogli ocenić całokształt pracy Mazzary przy tej części serialu oraz zobaczyć jak wybrnął z zakończenia wydarzeń między dwoma obozami. Mimo zmian showrunnerów i różnic między poszczególnymi odcinkami i sezonami serial nie traci na popularności. Obecnie jest jednym z najchętniej oglądanych seriali i przyciąga znacznie więcej osób z przedziału wiekowego 18-49 lat niż jakiekolwiek inne show w amerykańskiej telewizji.

 

 

Na zdjęciu powyżej promocyjna ciężarówka 2 sezonu serialu. Ciekawe co twórcy wymyślą na promocję 4 serii?

Artykuł zaczerpnięty z gazety „Rolling Stone” wydanie z 28 marca 2013 (nr 1179).

 

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts