Saturny

       Początek roku to zwyczajowo jedno wielkie pasmo wszelkich prestiżowych imprez związanych z kinematografią. Począwszy od stycznia aż do lipca widzowie regularnie zalewani są coraz to nowymi listami produkcji filmowych i telewizyjnych nominowanych w różnorakich kategoriach. „The Walking Dead” ma już na tyle wyrobioną oraz silną pozycję, iż nikogo nie powinien dziwić fakt że i tym razem święci ono spore triumfy na tym polu. Wprawdzie w wyścigu po Złote Globy serial został pominięty, niemniej jednak akademie pozostałych nagród postanowiły docenić ciężką pracę jaką obsada oraz producenci „Żywych Trupów” włożyli w stworzenie tak wielowymiarowej oraz wciągającej historii. Z tego też względu redakcja Strefy The Walking Dead z ogromną przyjemnością i radością informuje, że największy hist stacji AMC został wyróżniony w aż pięciu kategoriach telewizyjnych w tegorocznym rozdaniu Saturn Awards 2014. Oto jak wygląda lista nominacji dla serialu:

  • serial został wyróżniony w kategorii „Najlepszy serial stacji kablowej” stając w szranki z takimi produkcjami jak „Breaking Bad„, „American Horror Story: Sabat„, „Zawód: Amerykanin” czy „Dexter
  • do kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” została nominowana Melissa McBride wcielająca się od 2010 roku w postać Carol Peletier. Jej największa rywalką jest tym razem Kathy Bates za rolę Delphine LaLaurie (przypominamy, że w 2013 roku w tej samej kategorii wygrała Laurie Holden, która pokonała w ten sposób dwukrotną laureatkę Oscara Jessicę Lange).
  • w kategorii „Gościnny występ” wyróżniony został David Morrisey za wcielenie się w postać Philipa „Guberanatora” Blake’a. O nagrodę walczy z takimi aktorami/aktorkami jak Danny Huston, Stephen Collins, Robert Forster, Charlotte Rampling oraz Gina Torres.
  • w kategorii „Młody aktor/aktorka” swoje pierwsze wyróżnienie otrzymał Chandler Riggs za rolę Carla Grimes’a. Przeciwko niemu postawieni zostali Jack Gleeson, Mackenzie Lintz, Jared Gilmore, Colin Ford oraz Connor Jessup.
  • ostatnia nominacja przypada na kategorię „Najlepsze wydanie telewizyjne” w którym uwzględniono wersję DVD trzeciego sezonu serialu wydaną przez Anchor Bay

       Tak oto wygląda pełna lista nominacji przeznaczona dla „The Walking Dead„. Jak widać w tym roku konkurencja jest niezwykle silna, ponieważ wystawiono niemalże samych hollywoodzkich wyjadaczy z branży. Miejmy jednak nadzieję, że tak jak w 2013 i tym razem serial stacji AMC okaże się czarnym koniem tych wyścigów wygrywając w kategoriach, w których na pierwszy rzut oka na próżno szukać powodów do sukcesu. Nam nie pozostaje natomiast póki co nic innego jak życzyć obsadzie powodzenia oraz czekać na rozdanie nagród, które najprawdopodobniej odbędzie się początkiem lipca bieżącego roku.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts