Saturny

       „The Walking Dead” może nie mieć szczęścia do nagród Emmy Awards, ale Saturny to nadal jego domena. W tym roku, Akademia Filmowa Science-fiction, Fantasy i Horroru postanowiła docenić flagowy projekt stacji AMC w aż sześciu kategoriach, co uplasowało „Żywe Trupy” w ścisłej czołówce tegorocznego wyścigu po statuetki. Ekipa Scotta M.Gimple ma zatem kolejny powód do świętowania, ponieważ jest to ponowne potwierdzenie faktu silnej pozycji ich produkcji na amerykańskim rynku telewizyjnym.

       Jak już wspomniałem wyżej, „The Walking Dead” zyskało nominację w aż sześciu kategoriach. Lista prezentuje się następująco:

  • serial został wyróżniony w kategorii „Najlepszy serial telewizji kablowej„, gdzie to konkuruje o statuetkę z takimi tytułami jak „American Horror Story: Freak Show„, „The Strain„, „Salem„, „Falling Skies„, „12 Monkeys” oraz „Continuum
  • w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” nominację otrzymał Andrew Lincoln. Jego największymi rywalami są tym razem Hugh Dancy oraz Mads Mikkelsen, którzy wyróżnieni zostali za swoje fenomenalne role w serialu „Hannibal
  • w kategorii „Najlepszy aktor drugoplanowy” nominację otrzymał Norman Reedus. Niestety, w tym roku jego konkurencja jest niezwykle silna i mówimy tu o takich nazwiska jak Laurence Fishburne („Hannibal„) czy David Bradley („The Strain„)
  • w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” nominację otrzymały zarówno Emily Kinney jak i Melissa McBride. O nagrodę walczą nie tylko między sobą, ale również starając się pokonać takie aktorki jak Emilia Clarke („Gra o Tron„), Jenna Coleman („Doctor Who„), Caroline Dhavernas („Hannibal„) czy Lexa Doig („Continuum„)
  • w kategorii „Młody aktor/aktorka” swoje drugie wyróżnienie otrzymał Chandler Riggs, który w tym roku stanął w szranki z takimi osobami jak Maisie Williams („Gra o Tron„), Camren Bicondova („Gotham„), Maxim Knight („Falling Skies„), Tyler Posey („Teen Wolf„) oraz Holly Taylor („The Americans„)
  • w kategorii „Gościnny występ” swoje wyróżnienie otrzymał Andrew J.West. Warto powiedzieć, iż jest to pierwsza nominacja aktorska w jego karierze, choć może być ona trudna do zdobycia biorąc pod uwagę konkurencję składającą się z takich aktorów jak Michael Pitt („Hannibal„), Dominica Coopera („Agent Carter„), Neila Patricka Harrisa („Freak Show„), Wentwortha Millera („The Flash„) oraz Johna Larroquette’a („The Librarians„)

       Można powiedzieć, że „The Walking Dead” tym razem zaszalało, doszczętnie miażdżąc swoją konkurencję. Siedem nominacji, w tym sześć w samych kategoriach aktorskich robi naprawdę imponujące wrażenie. Czy serial będzie święcił takim sam triumf podczas rozdania nagród? Tego nie wiadomo. Na chwile obecną nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć ekipie „Żywych Trupów” powodzenia i czekać na wyniki gali, która odbędzie się końcem czerwca bieżącego roku.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts