Saturny

       Kolejny rok i kolejny cykl nagród rozpoczęty. Jak to zwykle bywa, startujemy ponownie od każdemu dobrze znanych Saturn Awards, których serialowa marka „Żywych Trupów” jest niekwestionowanym mistrzem już od dobrych kilku lat. Tym razem jednak AMC może cieszyć się podwójnie, ponieważ Akademia Filmowa Science-fiction, Fantasy i Horroru postanowiła wyróżnić nie tylko „The Walking Dead” ale również „Fear The Walking Dead„. Oba seriale łącznie uzyskały aż 10 nominacji, miażdżąc doszczętnie swoją konkurencję.

      „The Walking Dead” oraz „Fear The Walking Dead” zawładnęły najważniejszymi kategoriami rozdania Saturn Awards. Lista wyróżnień prezentuje się następująco:

  • Obydwa seriale zostały wyróżnione w kategorii „Najlepszy telewizyjny horror” gdzie to o statuetkę walczą z takimi tytułami jak „Ash vs Evil Dead„, „American Horror Story: Hotel” czy też „Salem
  • W kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” nominację ponownie otrzymał Andrew Lincoln za rolę Ricka Grimesa. O statuetkę walczy on tym razem z takimi aktorami jak chociażby Bruce Campbell (za rolę Asha), David Duchovny (za rolę Foxa Muldera) czy też Madds Mikkelsen (za rolę Hannibala Lectera).
  • W kategorii „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” swoją pierwszą nominację otrzymała Kim Dickens za rolę Madison Clark. Jej największą rywalką jest tutaj zdecydowanie Gillian Anderson w roli fenomenalnej Dany Scully.
  • W kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” nominację otrzymały Tovah Feldshuh za rolę Deanny Monroe, Danai Gurira za rolę Michonne oraz Melissa McBride za rolę Carol Peletier. O nagrodę konkurują nie tylko między sobą, ale również z takimi osobistościami jak Gillian Anderson (za rolę Bedeli Du Maurier), Lana Headey (za rolę Cersei Lannister) czy też Melissa Leo (za rolę Pameli Pilcher).
  • W kategorii „Najlepszy gościnny występ” nominowany został John Caroll Lynch, którego mogliśmy podziwiać w roli Eastmana. Jego największą konkurencją jest Scott Glenn za rolę Sticka w serialu „Daredevil” aczkolwiek namieszać mogą również Victor Garber oraz William Shatner.
  • W kategorii „Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki” swoje pierwsze wyróżnienie otrzymał Frank Dillane za rolę Nicka Clarka oraz Chandler Riggs za rolę Carla Grimesa, dla którego też jest to już trzecia nominacja.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts