TWD s4 DVDBLu-ray

Od początku emisji The Walking Dead AMC bardzo uparcie i skrupulatnie pilnuje by serial, bez zwiędłych od wulgaryzmów uszu, mogła oglądać również niepełnoletnia widownia. Dlatego też, w praktycznie każdym przypadku, bardziej siarczyste przekleństwa zastępowane były mniej dosadnymi odpowiednikami. Na wydanej 4 sierpnia edycji DVD/Blu-Ray 4 sezonu serialu, znajduje się wiele dodatkowych materiałów, w tym sceny wycięte. Wśród nich znaleźć można ostatnią scenę z finału czwartego sezonu, w której Rick Grimes używa nieco innego doboru słów niż w ostatecznym materiale.

 

 

 

A tak omawiana scena wyglądała w komiksie

 

RICK-comics

 

Do tej pory The Walking Dead było raczej pozbawione wulgarności, podobnie z resztą jak naprawdę brutalnych czy wstrząsających scen, których w komiksowym pierwowzorze nie szczędził Robert Kirkman. Ostatnio mówiło się trochę o ponadprzeciętnej brutalności premierowego odcinka 5 sezonu. Wspominali o tym Steve Yuen odgrywający postać Glenna oraz jego serialowa żona Maggie (Lauren Cohan). Aktorzy poddawali nawet w wątpliwość czy część nakręconego materiału zostanie w ogóle dopuszczona do emisji. Twórcy zapewniają, że podobne zabiegi pozwolą im lepiej przedstawić przemianę bohaterów oraz otaczającego ich świata.

Prywatnie powiem, że nie jestem wielkim zwolennikiem wulgaryzmów w telewizji, szczególnie kiedy rzucane są co parę sekund, jednak biorąc pod uwagę realia w jakich znajdują się bohaterowie czasem wręcz wypada im użyć nieco bardziej adekwatnego języka niż „kurcze blade” czy „do diaska” (szczególnie że show i tak charakteryzuje się dorosłą i brutalną treścią,). A Wy co myślicie o przekleństwach i brutalności w The Walking Dead?

O tym czy zapowiadany sezon okaże się równie szokujący, jak zapowiada odpowiedzialna za niego ekipa przekonamy się już 12 października tego roku.

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts