„So Close, Yet So Far” – wgryz w odcinek

FTWD       „Fear The Walking Dead” wkroczyło na salony z głośnym przytupem. Jego pilotażowy odcinek zebrał przed telewizorami widownię rzędu 10 mln widzów, materiał spotkał się z dobrymi recenzjami od krytyków, a sami odbiorcy przyjęli go z wyjątkowo ciepłymi reakcjami. Można zatem powiedzieć, że praca Dave’a Ericksona okazała się sporym sukcesem zarówno komercyjnym jak i jakościowym, co wcale nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż oferowana rozrywka stała na zaskakująco wysokim poziomie. Nie inaczej jest także z najświeższym epizodem serii zatytułowanym „So Close, Yet So Far„, który mimo kilku nieznacznych potknięć, praktycznie nie odstaje od swojego poprzednika. 

(więcej…)

Pilot „Fear The Walking Dead” – wgryz w premierowy odcinek serii

Fear The Walking Dead       „Fear The Walking Dead” czyli projekt od samego początku stanowiący jedną wielką niewiadomą. Czy się uda? Czy będzie hitem? Czy widzowie go zaakceptują? Czy będzie w stanie wypracować swoją własną niezależność w świetle dalej rozwijanego TWD? Te oraz inne pytania stały się powodem mojego lekkiego sceptycyzmu względem spin-offu, lecz mimo początkowych obaw postanowiłem dać tytułowi szansę i zobaczyć co też przyszłość nam przyniesie. Ta natomiast okazała się sporym pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ poniedziałkowy pilot FTWD stanowiący także oficjalny debiut serii na rynku telewizyjnym, dostarczył mi sporą dawkę przyjemnej oraz zaskakującej rozrywki, która w mojej prywatnej opinii nadała marce „Żywych Trupów” całkowicie świeżego tonu. 

(więcej…)

Bohaterki „The Walking Dead” – dlaczego zawsze muszą mieć pod górkę?

 BohaterkiTWD

       Bohaterki „The Walking Dead” to bardzo ważny element ogólnej scenerii serialu. Jego twórcy co roku chełpią się tym, jak dużo uwagi poświęcili wszystkim protagonistkom i jak wiele można od nich oczekiwać, co oczywiście ma być dla widza potwierdzeniem zaplanowanej wielowymiarowości ich rysów charakterologicznych. Szkoda jedynie, że z perspektywy tegoż właśnie widza sytuacja wygląda całkowicie odwrotnie. Bardzo często padają głosy, że serial ma problem z kobietami z racji tego, iż nie radzi sobie z tym co generalnie oferują. Po przeanalizowaniu wszystkich dotychczasowych pięciu serii można dojść do wniosku, że ten argument jest jak najbardziej trafny, gdyż jak dotąd żadna „heroinaŻywych Trupów” poza niedawno wprowadzoną Deanną, nie może pochwalić się przynajmniej poprawnie poprowadzonym rozwojem. Jest to tym bardziej dziwne, ponieważ męska część składu posiada kilka naprawdę imponujących perełek co dowodzi temu, że jednak twórcy potrafią rozwijać swoje postaci. Pojawia się zatem pytanie, co jest powodem tak tragicznego wręcz stanu rzeczy po żeńskiej stronie obsady? 

(więcej…)

„Fear The Walking Dead” na zdjęciach – portrety obsady, plakat oraz wgląd w dwa pierwsze odcinki

plakat ftwd       Premiera „Fear The Walking Dead” zmierza do nas wielkimi krokami. Już za niespełna cztery tygodnie widzowie przekonają się, czy wyczekiwany  od przeszło dwóch lat kolejny serial Roberta Kikrmana i spółki okaże się niekwestionowanym hitem oraz pozycją wartą zainteresowania. Nim jednak wybiegniemy w przyszłość zastanawiając się czego możemy się spodziewać, warto byłoby przyjrzeć się ogromnej ilości zdjęć promocyjnych, które stacja AMC opublikowała w ramach marketingu FTWD. Naprawdę jest co przeglądać!

(więcej…)

Autor: | 27-07-2015 12:22|Categories: Aktualności - Serial, Galerie zdjęć, Odcinki, Sezon 1, Sezon 1|Tags: , , |18 komentarzy

„Fear The Walking Dead” – nowe materiały promocyjne oraz informacja dotycząca obsady

plakat ftwd       Machina promocyjna „Fear The Walking Dead” ruszyła już na dobre. Niespełna trzy dni temu informowaliśmy Was o  nowościach dotyczących spin-offu, a tu już kolejne świeże nowinki. Tym razem mamy dla was nie tylko kolejne promo, ale również plakat i najnowsze wiadomości dotyczące obsady.

(więcej…)

Autor: | 30-06-2015 0:06|Categories: Aktualności - Serial, Sezon 1|Tags: , , |0 komentarzy

Ile czasu tak naprawdę minęło już w The Walking Dead?

The walknig dead all seasons

The Walking Dead gości na naszych ekranach już od 5 lat. Do tej pory zobaczyliśmy kruchość cywilizacji, całkowitą dehumanizację, morderstwa, kanibalizm oraz zombiaki, które zdążyły opanować już większą część Ameryki. Jak długo tak naprawdę trwało jednak to wszystko? Chociaż The walking Dead jest już z nami przez niezłą chwilę, show pokazało nam okres czasu o wiele krótszy. W rzeczy samej wydaje się, że świat przemienił się w ruinę zaskakująco szybko. Odwołując się do TWD Wikia, ostatni epizod – Coda osadzony został 514 dni od wybuchu.

W ramach małego przypomnienia i uporządkowania wydarzeń zapraszamy do
czasowej analizy wszystkich sezonów The Walking Dead:

 

(więcej…)

„Świat TWD, a śmierci moralnych bohaterów” – konsekwentne kreowanie apokalipsy czy scenariuszowe pójście na łatwiznę?

TWD

        Śmierć Beth Green, której byliśmy świadkami w półfinałowym odcinku piątego sezonu „The Walking Dead„, wywołała przeogromną wrzawę w fandomie serialu. Mimo swojej przewidywalności, okazała się ona na tyle kontrowersyjnym materiałem, że dyskusje na jej temat nie milkną po dzień dzisiejszy. Ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, widzowie poruszyli nie tylko tak trywialne kwestie jak niespełnione shippy. Spora część z nich zwróciła uwagę na poważniejszy problem, dotyczący w głównej mierze aspektów scenariuszowych. Wśród licznych postów zawsze padało zasadnicze pytanie: „dlaczego znowu pozbyto się bohaterki w pełni moralnej?„.

(więcej…)

Autor: | 23-12-2014 0:23|Categories: Serial, Sezon 1, Sezon 2, Sezon 3, Sezon 4, Sezon 5|Tags: , , |18 komentarzy

„Hot news” czyli Robert Kirkman o największej pomyłce serialowego TWD

mistake

        „The Walking Dead” to serial z ogromną ilością różnorakich niedociągnięć. Mamy błędy logiczne, dziury w scenariuszu, czy chociażby całą litanię irracjonalnych zagrań fabularnych takich jak ogłupienie na zawołanie lub wymuszone śmierci. Czy jednak któraś z tych rzeczy jest przez twórców uznawana za najgorszą? OTÓŻ NIE! Jak się okazało, Robert Kirkman za największą pomyłkę tego serialu uznaje odcinek „TS-19„, czyli finał sezonu pierwszego w reżyserii Franka Darabonta.

(więcej…)