Bohaterki „The Walking Dead” – dlaczego zawsze muszą mieć pod górkę?

 BohaterkiTWD

       Bohaterki „The Walking Dead” to bardzo ważny element ogólnej scenerii serialu. Jego twórcy co roku chełpią się tym, jak dużo uwagi poświęcili wszystkim protagonistkom i jak wiele można od nich oczekiwać, co oczywiście ma być dla widza potwierdzeniem zaplanowanej wielowymiarowości ich rysów charakterologicznych. Szkoda jedynie, że z perspektywy tegoż właśnie widza sytuacja wygląda całkowicie odwrotnie. Bardzo często padają głosy, że serial ma problem z kobietami z racji tego, iż nie radzi sobie z tym co generalnie oferują. Po przeanalizowaniu wszystkich dotychczasowych pięciu serii można dojść do wniosku, że ten argument jest jak najbardziej trafny, gdyż jak dotąd żadna „heroinaŻywych Trupów” poza niedawno wprowadzoną Deanną, nie może pochwalić się przynajmniej poprawnie poprowadzonym rozwojem. Jest to tym bardziej dziwne, ponieważ męska część składu posiada kilka naprawdę imponujących perełek co dowodzi temu, że jednak twórcy potrafią rozwijać swoje postaci. Pojawia się zatem pytanie, co jest powodem tak tragicznego wręcz stanu rzeczy po żeńskiej stronie obsady? 

(więcej…)

Ile czasu tak naprawdę minęło już w The Walking Dead?

The walknig dead all seasons

The Walking Dead gości na naszych ekranach już od 5 lat. Do tej pory zobaczyliśmy kruchość cywilizacji, całkowitą dehumanizację, morderstwa, kanibalizm oraz zombiaki, które zdążyły opanować już większą część Ameryki. Jak długo tak naprawdę trwało jednak to wszystko? Chociaż The walking Dead jest już z nami przez niezłą chwilę, show pokazało nam okres czasu o wiele krótszy. W rzeczy samej wydaje się, że świat przemienił się w ruinę zaskakująco szybko. Odwołując się do TWD Wikia, ostatni epizod – Coda osadzony został 514 dni od wybuchu.

W ramach małego przypomnienia i uporządkowania wydarzeń zapraszamy do
czasowej analizy wszystkich sezonów The Walking Dead:

 

(więcej…)

„Świat TWD, a śmierci moralnych bohaterów” – konsekwentne kreowanie apokalipsy czy scenariuszowe pójście na łatwiznę?

TWD

        Śmierć Beth Green, której byliśmy świadkami w półfinałowym odcinku piątego sezonu „The Walking Dead„, wywołała przeogromną wrzawę w fandomie serialu. Mimo swojej przewidywalności, okazała się ona na tyle kontrowersyjnym materiałem, że dyskusje na jej temat nie milkną po dzień dzisiejszy. Ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, widzowie poruszyli nie tylko tak trywialne kwestie jak niespełnione shippy. Spora część z nich zwróciła uwagę na poważniejszy problem, dotyczący w głównej mierze aspektów scenariuszowych. Wśród licznych postów zawsze padało zasadnicze pytanie: „dlaczego znowu pozbyto się bohaterki w pełni moralnej?„.

(więcej…)

Autor: | 23-12-2014 0:23|Categories: Serial, Sezon 1, Sezon 2, Sezon 3, Sezon 4, Sezon 5|Tags: , , |18 komentarzy