Wszystko na temat odcinków trzeciego sezonu serialu The Walking Dead

FTWD oraz TWD na materiałach promocyjnych czyli przedsmak SDCC 2017

fear-the-walking-dead-3b

        Przed nami San Diego Comic Con 2017 czyli największe marketingowe wydarzenie roku. To właśnie tu przedstawiciele szeroko pojmowanej rozrywki, za sprawą rozbuchanych kilkugodzinnych paneli, uchylają rąbka tajemnicy odnośnie swoich przyszłych projektów oraz nadchodzących produkcji. Zgodnie z tradycją, na zjeździe tym nie mogło zabraknąć również AMC wraz ze swoimi dwoma flagowymi serialami- „Fear The Walking Dead” oraz „The Walking Dead„. Z racji tego, że ich eventy odbędą się w najbliższy piątek 21 lipca , stacja już teraz wprawiła w ruch całą machinę promocyjną, publikując nie tylko pierwsze grafiki ale nawet materiały video.

(więcej…)

„Top10” największych pomyłek „The Walking Dead”

Top10 Najgorsze        Początkiem czerwca bieżącego roku pod lupę wziąłem najlepsze momenty „The Walking Dead”. Chwaliłem serial za jego innowacyjność, rozmach czy też poruszający dramatyzm, pokazując jak wiele oferuje on swoim fanom. Postawmy sobie jednak pytanie, czy jest to serial idealny? Ależ skądże znowu! Prawda jest taka, że na jeden naprawdę świetnie i idealnie dopracowany motyw przypada cały szereg wywołujących zażenowanie absurdów obok których nie można przejść obojętnie. Aby zatem pozostać uczciwym (nie będziemy przecież udawać, że minusów nie ma) postanowiłem zrobić zestawienie dziesięciu największych pomyłek „Żywych Trupów”, które moim zdaniem nigdy nie powinny mieć miejsca. Pod uwagę wziąłem wszelkie „grzeszki” począwszy od scenariusza, po wykonanie, bohaterów czy też aktorstwo.

(więcej…)

Autor: | 10-08-2014 20:57|Categories: Odcinki, Sezon 2, Sezon 3, Sezon 4|Tags: , , |25 komentarzy

„Top10” najlepszych momentów „The Walking Dead”

top10

         „The Walking Dead” stało się istnym fenomenem, które w niezwykle szybkim tempie zawładnęło ludźmi na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest chociażby rosnąca widownia, która z małej aczkolwiek imponującej jak na klimaty zombie ilości wynoszącej jedynie 5 mln, rozrosła się do bagatela 16 mln sprawiając, iż tytuł ten uplasował się na samym szczycie najpopularniejszych produkcji telewizyjnych. Wynik robi spore wrażenie, nieprawdaż? Cóż, nie ma się co dziwić, w końcu twórcy „Żywych Trupów” doskonale wiedzą jak podtrzymywać stałe zainteresowanie wokół swojego dzieła. Z racji zakończenia czwartego sezonu, przygotowałem dla Was zestawienie 10 najlepszych moich zdaniem sekwencji, którymi w poprzednich latach zachwycał nas serial.

(więcej…)

Autor: | 3-06-2014 11:44|Categories: Odcinki, Serial, Sezon 1, Sezon 2, Sezon 3, Sezon 4|Tags: , , |45 komentarzy

Glen Mazzara z nagrodą Brama Stokera

Glen Mazzara

       Choć przez wielu widzów określany jest mianem tego, który doprowadził „The Walking Dead” niemalże do ruiny, to jednak na przekór wszystkiemu święci on od czasu do czasu pewne triumfy. Mowa oczywiście o Glenie Mazzarze, byłym shorunnerze serialu, który w dniu 15 maja 2014 roku wygrał nagrodę Brama Stokera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fantasy oraz horroru.

(więcej…)

Muzyka z trzeciego sezonu „The Walking Dead” – zestawienie

WD_music_season3_poster

Dla fanów serialu „The Walking Dead” oraz muzyki tworzonej pod batutą Beara McCreary’ego przygotowaliśmy trzecią odsłonę cyklu. Prezentujemy zestawienie utworów skomponowanych specjalnie na potrzeby trzeciego sezonu serialu, jak również wykorzystane przez twórców nagrania innych wykonawców.

Szczegółowy opis scen i wykorzystanej w nich muzyki znajdziecie klikając ten link.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z utworami z wcześniejszych sezonów „The Walking Dead” lub chcielibyście je sobie przypomnieć, to zapraszamy do odwiedzenia wcześniejszych wpisów: sezon 1 oraz sezon 2.

Zachęcamy Was również do samodzielnego odkrywania dźwięków pojawiających się w serialu. Jeśli znajdziecie jakiś utwór, który nam zdarzyło się pominąć, to śmiało piszcie o tym w komentarzach, wklejajcie w nich linki do znalezionej muzyki i opisujcie sceny, których została ona wykorzystana.

 

Autor: | 29-08-2013 16:05|Categories: Aktualności - Serial, Serial, Sezon 3|Tags: , |2 komentarze

03×16 „Welcome To The Tombs” – Żywy przegląd #8

Cross

Cały trzeci sezon to taki swoisty, całkiem przyjemny misz masz ? mieszanina tego co pokazano w dwóch poprzednich. Było trochę akcji, trochę rozmów i rozterek. Czy finał wywołał równie dobre wrażenie co reszta odcinków? Powiem tak – tytuł epizodu mi się bardzo spodobał i zapowiadał ostrą jatkę. Sam odcinek niestety prawie niczym mnie nie zaskoczył. Oparto się raczej na schemacie: ?dajmy widzowi małą wskazówkę co zaraz się stanie, ale nie mówmy tego wprost?. W „Welcome to the tombs” pełno jest wyidealizowanych postaw ludzi starających się zachować człowieczeństwo w ekstremalnych sytuacjach, a kontrast pomiędzy dobrym Rickiem i złym Gubernatorem jeszcze nigdy nie był aż tak widoczny. Akcji było dla mnie wystarczająco dużo i wydaje mi się, że wbrew zarzutom finalny epizod spełnił swoje zadanie…

(więcej…)

Autor: | 3-04-2013 12:52|Categories: Recenzje, Serial, Sezon 3|14 komentarzy

„Welcome to the Tombs”- wgryz w odcinek

ep316-feat

Sezon trzeci w końcu dobiegł końca. Fabuła obfitująca w liczne problemy natury człowieczeństwa, kwestionowanie istnienia ludzkiego oraz ciągła walka o byt i przetrwanie, została spięta i zamknięta w jedną, można powiedzieć w miarę spójną całość dzięki epizodowi „Welcome to the Tombs„. Jednakowoż czy materiał zaprezentowany wczoraj pokrył się w choć w minimalnym stopniu z treściami rozpuszczanymi przez AMC oraz obsadę?  Każdy zdaje sobie sprawę jaką bańkę oczekiwań twórcy stworzyli na tydzień przed premierą odcinka. Liczne zdjęcia które miały gwarantować rozmach, wywiady mówiące o ogromnym dramatyzmie i tragizmie, kilka video pokazujące bardzo stanowcze zamiary względem fabuły i zwiastujące swoisty progres zalały wręcz Internet jak i pozostałe media, sprawiając iż wyobraźnia widzów zaczęła pracować na pełnych obrotach dzięki czemu pomysły na finał prześcigały jeden drugiego. Można by rzec, że czekał nas idealny oraz wymarzony „happy end” trzymający w napięciu przez te 45 min. Muszę powiedzieć, że po części to napięcie zostało zachowane, niemniej jednak odcinek 16 będący jednocześnie finalnym jest – podobnie jak najnowsza gra od Activision – idealnym przykładem na niespełnione obietnice twórców, co wywołuje sporą dozę irytacji jak i swoistego zawodu. Poza tym mnie, jako powiedzmy to sobie zatwardziałego widza seriali i czytelnika komiksu, bolą takie zagrania, ponieważ widzę jak marnowany jest potencjał historii jaką dysponuje AMC. A można by rzec, że gotowego materiału zepsuć nie można.

 

(więcej…)

Autor: | 2-04-2013 12:10|Categories: Recenzje, Serial, Sezon 3|Tags: , , , , , |22 komentarze

FINAŁ 3 Sezonu The Walking Dead – Odcinek S03E16 Welcome To The Tombs

Po seansie zapraszamy do dyskusji o odcinku na naszym forum.

 

Napisy PL:

W związku z zażaleniem wysłanym przez stację Fox Polska niniejsze opracowanie zostało usunięte. Więcej info, w tym pełne wyjaśnienie sprawy tutaj (klik).
Zaloguj się.
Nie masz konta? Załóż je teraz.

 

Napisy PL: 
Pobierz

Recenzja #1: Welcome to the Tombs”- wgryz w odcinek

Recenzja #2: 03×16 „Welcome To The Tombs” – Żywy przegląd #8

 

Lektor:

W związku z zażaleniem wysłanym przez stację Fox Polska niniejsze opracowanie zostało usunięte. Więcej info, w tym pełne wyjaśnienie sprawy tutaj (klik).
Zaloguj się.
Nie masz konta? Załóż je teraz.

Lektor dodatkowe linki:

W związku z zażaleniem wysłanym przez stację Fox Polska niniejsze opracowanie zostało usunięte. Więcej info, w tym pełne wyjaśnienie sprawy tutaj (klik).
Zaloguj się.
Nie masz konta? Załóż je teraz.

Autor: | 1-04-2013 13:45|Categories: Odcinki, Serial, Sezon 3|87 komentarzy