Archiwum kategorii: Sezon 4

Wszystko o odcinkach z sezonu 4

Muzyka w sezonie 4. „The Walking Dead” – zestawienie

Wreszcie jest! Udało się przygotować zestawienie rewelacyjnych utworów wykorzystanych w czwartym sezonie The Walking Dead.

s04e13-07

czytaj dalej

Opublikowano w Serial, Sezon 4, Strefa Walking Dead | Tagi: , , , , | Zostaw komentarz

„Top10″ najlepszych momentów „The Walking Dead”

top10

         „The Walking Dead” stało się istnym fenomenem, które w niezwykle szybkim tempie zawładnęło ludźmi na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest chociażby rosnąca widownia, która z małej aczkolwiek imponującej jak na klimaty zombie ilości wynoszącej jedynie 5 mln, rozrosła się do bagatela 16 mln sprawiając, iż tytuł ten uplasował się na samym szczycie najpopularniejszych produkcji telewizyjnych. Wynik robi spore wrażenie, nieprawdaż? Cóż, nie ma się co dziwić, w końcu twórcy „Żywych Trupów” doskonale wiedzą jak podtrzymywać stałe zainteresowanie wokół swojego dzieła. Z racji zakończenia czwartego sezonu, przygotowałem dla Was zestawienie 10 najlepszych moich zdaniem sekwencji, którymi w poprzednich latach zachwycał nas serial.

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Serial, Sezon 1, Sezon 2, Sezon 3, Sezon 4 | Tagi: , , | 44 Komentarzy

„The Walking Dead” z perspektywy czasu, czyli wielkie podsumowanie sezonu czwartego

rp_the-walking-dead-s4b-key-art-500x538.jpeg       Czwarty sezon „The Walking Dead” w zamyśle Scotta M.Gimple oraz reszty producentów był czymś rewolucyjnym. Od chwili zakończenia „Welcome to the Tombs”, aż po październik 2013 roku regularnie można było wyłowić informacje mówiące o wielkim charakterze nadchodzącego materiału. A to pełno dramatyzmu, a to pełno akcji, a to powrót do zagrożenia ze strony zombie i różne takie pierdółki goniące jedna za drugą. Co by nie powiedzieć, plany naprawdę ambitne. Szczytem ambicji jednak okazał się wymóg jaki twórcy z własnej nieprzymuszonej woli na siebie nałożyli. Robert Kirkman z wielkim zadowoleniem rzucił w mediach, iż S4 powróci do korzeniu serii czy założeń charakterystycznych dla sezonu pierwszego ukształtowanego w oparciu o wizję i przewodnictwo Franka Darabonta. W tym właśnie momencie większość widzów została jakby rażona gromem. No ale jak to, po długim paśmie porażek w końcu zwrot na odpowiednie tory? Czy nareszcie serial będzie taki jakim być powinien? Jakby to ująć, apetyt zaczął po prostu rosnąć w miarę jedzenia. I tutaj pojawia się pytanie, czy aby faktycznie udało się spełnić wszystkie te obietnice, które z czasem urosły do niemałego stosiku oczekiwań? Czy może ponownie zderzyliśmy się z toną pustych frazesów rzucanych jedynie na wiatr?

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , | 67 Komentarzy

„A” (finał sezonu) – wgryz w odcinek

TWD A Recenzja       Finał sezonu był określany przez twórców serialu mianem najbardziej szokującego epizodu jaki do tej pory pojawił się w serii „The Walking Dead”. Począwszy od stycznia bieżącego roku, aż po dzień poprzedzający ostatni odcinek S4, z ust obsady padały przeróżne pochlebne opinie jeszcze mocniej dopompowujące ten i tak już przerośnięty balonik oczekiwań. „Brutalny”, „kontrowersyjny”, „krwawy”, „zabójczy” to jedne z wielu określeń jakie docierały w tym czasie do widzów budujących sobie obraz czystej niesamowitości zwieńczającej tą część historii Ricka Grimesa i reszty. O tym, że „A” miało być również końcem dla jednego z głównych bohaterów nie chcę nawet wspominać. Mówiąc najprościej w świecie, S04e16 w założeniach było czystym ideałem, a wręcz nawet kwintesencją „Żywych Trupów”. Pięknie, ładnie, kolorowo. Szkoda jednak, że żadne z tych zapewnień nie ma swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Owszem, dostarczono fanom kawał dobrze i rzetelnie wykonanej roboty, niemniej robota ta na pewno nie stała obok tych rzewnych zapowiedzi których byliśmy świadkami. Ja osobiście poczułem się kolejny raz oszukany przez Roberta Kirkmana i jego trzon decyzyjny ponieważ tradycji stało się zadość i powtórzyła się tutaj sytuacja z „Welcome to the Tombs” o której zdecydowanie wolałbym zapomnieć.  Z tego też względu moja recenzja będzie miała w tym przypadku słodko-gorzki wydźwięk, ponieważ o ile doceniam finał, o tyle mam względem niego sporo obiekcji.

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , , , , | 19 Komentarzy

„A” – Żywy przegląd

a-introO ile rzeczywiście druga połówka czwartego sezonu mogła wydawać się niektórym wielkim sprzątaniem po sezonie trzecim, to finał daje nadzieję, że TWD odnalazło wreszcie odpowiednią drogę i jakościową równowagę. „A” to bardzo zgrabne i  satysfakcjonujące zakończenie, stanowiące równocześnie rozpoczęcie nowej historii.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , | 2 Komentarzy

The Walking Dead S04E16 „A”

Kolejny odcinek (numer 16) zatytułowany „A” do obejrzenia poniżej zdjęcia. Po seansie zapraszamy na nasze FORUM DYSKUSYJNE. Miło nam będzie, jeśli napiszesz swoje wrażenia z odcinka (klik na link) . Uwaga: w komentarzach pod tym wpisem mogą znajdować się spoilery. Nie czytaj jeśli nie widziałeś odcinka.

 

TWD_416_GP_1120_0259

 

Wersja oryginalna z polskimi napisami:

 

Napisy PL: Pobierz

Recenzja Tomba2525: “A”- wgryz w odcinek (wkrótce)

Recenzja Larone’a: “A” – Żywy przegląd

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Serial, Sezon 4 | 146 Komentarzy

„Us” – wgryz w odcinek

nb-Walking_Dead-s04e15

        W końcu dotarliśmy do tego wyczekiwanego od dawna momentu czy schyłkowych epizodów czwartego sezonu „The Walking Dead„. Oczywiście finał jeszcze przed nami (choć też dużo do niego nie zostało), niemniej prawie połowa treści zarezerwowanych na koniec została już zrealizowana. Mówiąc szczerze trochę ciężko jest się pogodzić z myślą, że już za dwa tygodnie nie zasiądę w poniedziałkowy wieczór przed ekranem telewizora, odpalając kanał FOX i oglądając najnowszy odcinek, ale jak to się popularnie mówi, wszystko co dobre (choć to pojęcie względne w przypadku TWD)  musi się kiedyś skończyć. Mimo wszystko jednak ciesząc się jeszcze tym co nam pozostało, przejdę do najświeższego materiału wydane przez Scotta M.Gimple czyli E15 zatytułowanego „Us„.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , , , , | 8 Komentarzy

„US” – Żywy przegląd

US-INTRO

W „US” bohaterowie dosłownie i w przenośni wracają na dawne tory, zmierzając do nowej ziemi obiecanej – Terminus. Epizod posłużył raczej za ekspozycję do finałowego odcinka, choć przyznać trzeba, że w kwestii głównej linii fabularnej wydarzyło się całkiem sporo. Chciałoby się jednak napisać: „za wczas”, bo sezon się kończy, a akcja dopiero teraz nabrała właściwego tempa.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Sezon 4 | Tagi: , , , , , | Zostaw komentarz

The Walking Dead S04E16 „A” – zapowiedzi

Po premierze 15 epizodu prezentujemy zapowiedzi do finałowego 16.odcinka zatytułowanego „A” – poniżej 2 Promo odcinka i 2 Sneak Peeki. 

 Who will arrive

Promo:

czytaj dalej

Opublikowano w Aktualności - Serial, Filmy i trailery, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , | 34 Komentarzy

The Walking Dead S04E15 „Us”

Kolejny odcinek (numer 15) zatytułowany „Us” do obejrzenia poniżej zdjęcia z Abrahamem. Po seansie zapraszamy na nasze FORUM DYSKUSYJNE. Miło nam będzie, jeśli napiszesz swoje wrażenia z odcinka (klik na link) . Uwaga: w komentarzach pod tym wpisem mogą znajdować się spoilery. Nie czytaj jeśli nie widziałeś odcinka.

 

TWD_415_GP_1106_0261

 

Wersja z polskimi napisami:

 

Napisy PL: Pobierz

Recenzja Tomba2525: “Us”- wgryz w odcinek

Recenzja Larone’a: “Us” – Żywy przegląd

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , | 67 Komentarzy