Archiwum kategorii: Sezon 4

Wszystko o odcinkach z sezonu 4

„A” (finał sezonu) – wgryz w odcinek

TWD A Recenzja       Finał sezonu był określany przez twórców serialu mianem najbardziej szokującego epizodu jaki do tej pory pojawił się w serii „The Walking Dead”. Począwszy od stycznia bieżącego roku, aż po dzień poprzedzający ostatni odcinek S4, z ust obsady padały przeróżne pochlebne opinie jeszcze mocniej dopompowujące ten i tak już przerośnięty balonik oczekiwań. „Brutalny”, „kontrowersyjny”, „krwawy”, „zabójczy” to jedne z wielu określeń jakie docierały w tym czasie do widzów budujących sobie obraz czystej niesamowitości zwieńczającej tą część historii Ricka Grimesa i reszty. O tym, że „A” miało być również końcem dla jednego z głównych bohaterów nie chcę nawet wspominać. Mówiąc najprościej w świecie, S04e16 w założeniach było czystym ideałem, a wręcz nawet kwintesencją „Żywych Trupów”. Pięknie, ładnie, kolorowo. Szkoda jednak, że żadne z tych zapewnień nie ma swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Owszem, dostarczono fanom kawał dobrze i rzetelnie wykonanej roboty, niemniej robota ta na pewno nie stała obok tych rzewnych zapowiedzi których byliśmy świadkami. Ja osobiście poczułem się kolejny raz oszukany przez Roberta Kirkmana i jego trzon decyzyjny ponieważ tradycji stało się zadość i powtórzyła się tutaj sytuacja z „Welcome to the Tombs” o której zdecydowanie wolałbym zapomnieć.  Z tego też względu moja recenzja będzie miała w tym przypadku słodko-gorzki wydźwięk, ponieważ o ile doceniam finał, o tyle mam względem niego sporo obiekcji.

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , , , , | 16 Komentarzy

„A” – Żywy przegląd

a-introO ile rzeczywiście druga połówka czwartego sezonu mogła wydawać się niektórym wielkim sprzątaniem po sezonie trzecim, to finał daje nadzieję, że TWD odnalazło wreszcie odpowiednią drogę i jakościową równowagę. „A” to bardzo zgrabne i  satysfakcjonujące zakończenie, stanowiące równocześnie rozpoczęcie nowej historii.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , | 1 Komentarz

The Walking Dead S04E16 „A”

Kolejny odcinek (numer 16) zatytułowany „A” do obejrzenia poniżej zdjęcia. Po seansie zapraszamy na nasze FORUM DYSKUSYJNE. Miło nam będzie, jeśli napiszesz swoje wrażenia z odcinka (klik na link) . Uwaga: w komentarzach pod tym wpisem mogą znajdować się spoilery. Nie czytaj jeśli nie widziałeś odcinka.

 

TWD_416_GP_1120_0259

 

Wersja oryginalna z polskimi napisami:

 

Napisy PL: Pobierz

Recenzja Tomba2525: “A”- wgryz w odcinek (wkrótce)

Recenzja Larone’a: “A” – Żywy przegląd

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Serial, Sezon 4 | 131 Komentarzy

„Us” – wgryz w odcinek

nb-Walking_Dead-s04e15

        W końcu dotarliśmy do tego wyczekiwanego od dawna momentu czy schyłkowych epizodów czwartego sezonu „The Walking Dead„. Oczywiście finał jeszcze przed nami (choć też dużo do niego nie zostało), niemniej prawie połowa treści zarezerwowanych na koniec została już zrealizowana. Mówiąc szczerze trochę ciężko jest się pogodzić z myślą, że już za dwa tygodnie nie zasiądę w poniedziałkowy wieczór przed ekranem telewizora, odpalając kanał FOX i oglądając najnowszy odcinek, ale jak to się popularnie mówi, wszystko co dobre (choć to pojęcie względne w przypadku TWD)  musi się kiedyś skończyć. Mimo wszystko jednak ciesząc się jeszcze tym co nam pozostało, przejdę do najświeższego materiału wydane przez Scotta M.Gimple czyli E15 zatytułowanego „Us„.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , , , , | 8 Komentarzy

„US” – Żywy przegląd

US-INTRO

W „US” bohaterowie dosłownie i w przenośni wracają na dawne tory, zmierzając do nowej ziemi obiecanej – Terminus. Epizod posłużył raczej za ekspozycję do finałowego odcinka, choć przyznać trzeba, że w kwestii głównej linii fabularnej wydarzyło się całkiem sporo. Chciałoby się jednak napisać: „za wczas”, bo sezon się kończy, a akcja dopiero teraz nabrała właściwego tempa.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Sezon 4 | Tagi: , , , , , | Zostaw komentarz

The Walking Dead S04E16 „A” – zapowiedzi

Po premierze 15 epizodu prezentujemy zapowiedzi do finałowego 16.odcinka zatytułowanego „A” – poniżej 2 Promo odcinka i 2 Sneak Peeki. 

 Who will arrive

Promo:

czytaj dalej

Opublikowano w Aktualności - Serial, Filmy i trailery, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , | 34 Komentarzy

The Walking Dead S04E15 „Us”

Kolejny odcinek (numer 15) zatytułowany „Us” do obejrzenia poniżej zdjęcia z Abrahamem. Po seansie zapraszamy na nasze FORUM DYSKUSYJNE. Miło nam będzie, jeśli napiszesz swoje wrażenia z odcinka (klik na link) . Uwaga: w komentarzach pod tym wpisem mogą znajdować się spoilery. Nie czytaj jeśli nie widziałeś odcinka.

 

TWD_415_GP_1106_0261

 

Wersja z polskimi napisami:

 

Napisy PL: Pobierz

Recenzja Tomba2525: “Us”- wgryz w odcinek

Recenzja Larone’a: “Us” – Żywy przegląd

czytaj dalej

Opublikowano w Odcinki, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , | 66 Komentarzy

„The Grove” – wgryz w odcinek

episode414-feat

       Twórcy „The Walking Dead” za punkt honoru obrali sobie łamanie pewnych telewizyjnych i filmowych stereotypów. Od początku trwania serialu co rusz przesuwają oni ogólnie przyjęte granice starając się pokazywać materiał, który w generalnej opinii nie powinien być dopuszczony do medialnego obiegu. Mówiąc szczerze, to w prywatnym „słowniku” składu producenckiego  na próżno szukać określeń takich jak „za brutalny„, „zbyt kontrowersyjny” czy „nieetyczny„. Pierwsze przejawy takiego podejścia mamy chociażby w pilotażowym odcinku sezonu pierwszego pt. „Days Gone Bye” gdzie to scenariusz wylewa na widzów kubeł zimnej wody ukazując w sekwencji otwierającej miłosiernie dobicie nieumarłej dziewczynki o imieniu Summer. Motyw ten był tak szokujący w opinii amerykańskich widzów (jak można w ogólnokrajowej telewizji pokazać egzekucję dziecka?), że część z nich zaczęła zastanawiać się czy przypadkiem Frank Darabont nie posunął się zbyt daleko. Mimo wszystko jednak, na tej jednej rzeczy nie poprzestano, wydłużając tym samym listę „dyskusyjnych” wątków jakie przewinęły się przez „Żywe Trupy”. Ostatnim i zarazem najświeższym dodatkiem do tego panteonu okazał się również poniedziałkowy epizod „The Grove„, który wprawił niejedną osobę w spore osłupienie. Już teraz da się usłyszeć w ogromnej ilości opinii, że takiego odcinka jak dotąd w serialu nie było. Pojawia się jednak pytanie, czy aby faktycznie mamy do czynienia z materiałem niemalże idealnym? Czy może jednak twórcy sprawnie zamaskowali słaby charakter epizodu za sprawą finalnych momentów sióstr Samuels?

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Serial, Sezon 4 | Tagi: , , , , , , | 6 Komentarzy

„The Grove” – Żywy przegląd

The Grove-intro

The Grove nazwać można odcinkiem jednej sceny – tak szokującej, że zdołała przyćmić całą resztę treści. W TWD wcale nie często zdarzają się momenty, w których wystawiona na próbę zostaje moralność bohaterów, kiedy zmuszeni są do podjęcia tragicznych decyzji  w konfrontacji z przerażającą rzeczywistością apokalipsy. Wszystko odbyło się bez wydumania, będąc następstwem tego jak wcześniej zachowywali się bohaterowie. Nie spodziewałem się, że kontynuowanie tematu wędrówki do Terminus może przynieść nam jeszcze coś nowego. Grupa Tyreesa poniosła ogromne ofiary, ale widzów nie zawiodła.

czytaj dalej

Opublikowano w Recenzje, Sezon 4 | Tagi: , , , , | 14 Komentarzy

The Walking Dead S04E15 „Us” – zapowiedzi

Paczka z zapowiedziami do kolejnego odcinka zatytułowanego „Us” (numer 15).

TWD_415_GP_1106_0261

 

Promo:

 

czytaj dalej

Opublikowano w Filmy i trailery, Serial, Sezon 4 | 7 Komentarzy