The Walking Dead Sezon 7A w telegraficznym skrócie

Stacja AMC oraz FOX swoim postępowaniem zaszła za skórę fanom serialu wyjątkowo w ostatnim czasie. Wszystko zaczęło się od obrzydliwego cliffangera z końcówki ostatniego sezonu a skończyło na pogróżkach i zastraszaniu widzów. W związku z tym jak nigdy dotąd mamy dokładny pogląd na to co wydarzy się w sezonie 7A. Wszystko dzięki wzmożonej determinacji fanów w USA.

 

BTS - The Walking Dead _ Season 7, Episode 7 - Photo Credit: Gene Page/AMC

Uwaga, poniższy tekst zawiera prawdopodobne spoilery, jeśli nie chcesz, nie czytaj dalej.

(więcej…)

FTWD „Grotesque” oraz „Los Muertos” – wgryz w odcinek

static.srcdn_.comslirw1500-h562-q90-c1500562wp-contentuploadsFear-the-Walking-Dead-Season-2-poster-031ed138e646a1ddabd4d0badb098bf2b1c7c62d-1024x384

       Od dnia swojej premiery, „Fear The Walking Dead” było dla mnie niczym innym jak fajnym serialem oglądanym z doskoku. Cieszący, czasami zaskakujący oraz o dziwo wciągający. Choć prawdą jest, iż najnowszy tytuł ze stajni AMC to typowa produkcja, która nie sili się na wyjście poza sztywne ramy przeciętności, to jednak miała w sobie coś co przykuwało do ekranu. Ot, taka grzeszna przyjemność wśród całej gamy ambitniejszych tytułów pokroju „House of Cards” czy „Penny Dreadful„. Kiedy jeszcze w maju bieżącego roku Fear odchodziło na swój krótki urlop, nie sądziłem że cokolwiek będzie w stanie zakłócić jego stabilny poziom. Cóż…byłem w błędzie. Niedawno wyemitowane „Grotesque” oraz „Los Muertos„, które na nowo otworzyły podwoje sezonu drugiego, znacząco nadszarpnęły wizerunek FTWD, dostarczając materiału z którym było mi niestety nie po drodze. I to bardziej niż mi się w pierwszej chwili wydawało!

(więcej…)

Tyreese vs. Tyreese

Czymże różni się Tyreese komiksowy od serialowego? Będziemy się nad tym pastwić, zastanawiać, czy też myśleć w procesie dedukcji by jak najbardziej wyczerpać temat. Dla jednych wkurzający, a dla innych lider. Co takiego kryje się pod tymi postaciami? Co sobą reprezentują? Co wnoszą?

lll

Wbrew jakkolwiek mylącym pozorom nie są to kwestie niemożliwe do rozgryzienia (niczym przyrodzenie Dwighta). Na te i mam nadzieję wiele innych pytań odpowie poniższy artykuł, a dokładniej potok słów w formie przystępnych wypocin.

(więcej…)