Dead Set – W domu zombie (2008)  miniserial

Dead Set

Akcja tego mini-serialu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. Kraj padł ofiarą plagi zombie mordujących przedstawicieli ludzkiej populacji. Sytuację pogarsza fakt, że ludzie, którzy zostali „zabici” przez zombie sami stają żywymi trupami, poszerzając tym samym armię umarlaków. Jedynymi ludźmi, którzy nie są świadomi sytuacji są uczestnicy telewizyjnego show „Big Brother”. Będą oni musieli stawić czoła zagrożeniu oraz znaleźć bezpieczną drogę ucieczki z Domu Wielkiego Brata, tym bardziej, że zombie już znają miejsce pobytu bohaterów.

Sezony: 1

Odcinki: 5

Kraj: Wielka Brytania

Reżyseria: Yann Demange

Scenariusz: Charlie Brooker

Główna obsada: Jaime Winstone, Andy Nyman, Adam Deacon, Kathleen McDermott, Kevin Eldon, Beth Cordingly

 

 

 

The Walking Dead – Żywe trupy (2010)  serial TV

TheWalkingDead

Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny, niż przemierzające świat zombie.

Sezony: 4

Odcinki: 51

Kraj: USA

Reżyseria: Frank Darabont, E. R. Dickerson, G. Nicotero i inni

Scenariusz: Frank Darabont, Robert Kirkman, Tony Moore, G. Mazzara, S. M. Gimple i inni

Główna obsada: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Chandler Riggs, Steven Yeun, Lauren Cohan,  Melissa McBride, Laurie Holden, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal, Danai Gurira

 

 

 

In The Flesh (2013)  miniserial

InTheFlesh

17 marca w BBC Three pojawił się serial „In the Flesh”, którego akcja dzieje się po apokalipsie zombie. Głównym bohaterem jest przemieniony w zombie nastolatek o imieniu Kieren (Luke Newberry). Dzięki rządowemu eksperymentowi, po długich miesiącach leczenia i rehabilitacji, może wrócić do życia w społeczeństwie. Ale Kieren nie jest sam – takich jak on są w Wielkiej Brytanii tysiące.

Sezony: 1

Odcinki: 3

Kraj: Wielka Brytania

Reżyseria: Jonny Campbell

Scenariusz: Dominic Mitchell

Główna obsada: Luke Newberry, Emily Bevan, Harriet Cains, Steve Cooper, Marie Critchley

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts