Po sukcesie pierwszych tomów słuchowiska „Żywe trupy” Studio Sound Tropez od lipca rozpoczęło prace nad kolejnymi tomami. Jest to pierwsza na świecie adaptacja dźwiękowa komiksu Roberta Kirkmana. W 4 tomie komiksu pojawia się nowa postać – tajemnicza Michonne, która posługując się kataną staje się sprzymierzeńcem głównego bohatera, Ricka. Głosu bohaterce użyczyła aktorka Sonia Bohosiewicz. Poniżej możecie zapoznać się z krótkim wywiadem aktorki dla Qadransu Qltury oraz kulisami pracy w studiu nagraniowym.

 Żywe Trupy Słuchowisko

 

Sonia Bohosiewicz 

Głównemu bohaterowi Rickowi głosu użycza Jacek Rozenek, który uważa bohatera za świetnego policjanta. „Trupy są tu tylko pretekstem, im dalej w las, tym ważniejsze stają się relacje między postaciami. To bardzo dobrze napisany tekst. Wspaniale się nad nim pracuje” – wyznaje Rozenek.

 

Jacek Rozenek 

Postać Lori odgrywana jest przez Annę Dereszowską, która jest zadowolona z pracy w studiu: „Nie jesteśmy uzależnieni od pogody, siedzimy wygodnie w studiu, nie muszę wstawać skoro świt, żeby się przed wejściem na plan malować, czesać, ubierać. Dobrze się wszyscy bawimy i jeszcze mamy satysfakcję, że zrobiliśmy coś fajnego. To novum, do tej pory jeszcze nikt z komiksu nie zrobił audiobooka”.

 

Anna Dereszowska 
 

Premiera słuchowiska zaplanowana jest na październik 2013, a za dystrybucję odpowiada Wydawnictwo Anakonda. Jesienią dźwiękowa adaptacja komiksu trafi również do fanów Żywych Trupów z Francji i Belgii, a warszawskie studio zaczęło rozmowy na temat współpracy także w Niemczech i Hiszpanii.

 

Koncepcja i produkcja: Michał Szolc
Adaptacja komiksu i dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Reżyseria nagrań: Ramez Nayyar
Udźwiękowienie: Ramez Nayyar, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Aleksandra Pająk, Paweł Andryszczyk
Muzyka: Audio Network
Montaż i edycja: Paulina Bocheńska, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Weronika Raźna
Miks: Ramez Nayyar, Krzysztof Podsiadło, Marcin Gontarz

Źródło: Studio Sound Tropez, Qadrans Qltury, www.swiatseriali.pl.

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts