State of Decay       Po wielkim sukcesie kasowym jakim okazał się „The Walking Dead” coraz więcej twórców zaczyna sięgać po tematykę zombie apokalipsy. Nie ma co się dziwić, w końcu to bardzo chodliwy temat, a fanów spragnionych kolejnych survivalowych przeżyć jest baaaaardzo dużo. Tym razem wielotysięczne zastępy żywych trupów zapragnęła zasilić firma Xbox Entertainment Studio wraz z ekranizacją swojego ostatniego bestselleru jakim okazało się „State of Decay” stworzone przez niewielki zespół o nazwie Undead Labs.

       Na początku chciałbym Wam przybliżyć kilka faktów dotyczących „State of Decay” po to aby rzuć niewielkie światło na potencjał zawarty w tym niepozornym tytule. SoD jest sandboxową grą akcji z elementami przetrwania, która swoją premierę miała w 2013 roku. Fabuła przenosi nas do fikcyjnego miejsca zwane Trumbull Valley, w którym dzieje się zasadnicza rozgrywka. Obecność kilku różnych lokacji takich jak Mt.Tanner, osiedle Spencser’s Mill, metropolia Marshall oraz industrialna część o nazwie Fairfiled daje możliwość wielowątkowego rozwoju historii, która łączy w sobie zarówno chęć budowy mini społeczności jak i motywy działań militarnych oraz problemy z rządem. Wielki obszar sprawia, że nie jesteśmy także jedynymi ocalonymi w tym zapomnianym przez Boga miejscu. Często spotykamy na swojej drodze pomniejsze enklawy ludzi, którzy albo będą pozytywnie nastawieniu albo zaczną czekać, aż powinie nam się noga. Świat SoD jest w pełni uzależniony od decyzji przez nas podjętych, więc automatycznie mamy do czynienia z dynamicznym bohaterem zmieniającym otoczenie. Mamy wpływ niemalże na każdy aspekt przetrwania.

       Same prace nad ekranizacją „State of Decay” są niestety dopiero w początkowym stadium. Osoby odpowiedzialne za projekt analizują wszelkie aspekty po to aby jak najlepiej dopracować finalny produkt. Oto jak sprawę skomentował vice przewodniczący XES Jordan Levin:

Jest to sześć propozycji (studio ma w planach pięć innych projektów), które oceniliśmy jako te mające potencjał, a które urosły do rangi interesującej studio… Wszystkie są póki co w początkowej fazie rozmów…Nie chcemy niczego aż nadto forsować. Chcemy szczegółowo poznać wszystkie indywidualne studia, które odpowiedzialne za te gry.”

Jedno już jednak wiadomo, gdyby doszło do realizacji pomysłu zekranizowania SoD to tylko pod warunkiem zawarcia kluczowych dla marki elementów o których wspominałem wyżej. Na dzień dzisiejszy nie pozostaje nam nic innego jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń myśląc tylko i wyłącznie o pozytywnym rozpatrzeniu sprawy. Robert Kirkman w końcu ma się czego obawiać, na rynek zmierza poważny konkurent, który może w niedalekiej przyszłości sporo namieszać.

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts