Nie macie jeszcze planów na pierwszy weekend kwietnia? Strefa Walking Dead i organizatorzy Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2016 zapraszają Was w dniach 8-10 kwietnia 2016 roku do Poznania na największy konwent fantastyki w Polsce!

Pyrkon 2016, 8-10 kwietnia

Gdzie i kiedy?

Tradycyjnie od kilku lat Pyrkon odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w samym centrum stolicy Wielkopolski, zaledwie kilka minut od dworca PKP i PKS. W tym roku impreza zaplanowana została na początek kwietnia i zacznie się w piątek 8 kwietnia, a zakończy w niedzielę 10.

 

Przewidziane atrakcje

17 bloków programowych, w tym planszówkowy i gier elektornicznych, filmowo-serialowy, RPG-owy i komiksowy. Oprócz tego całe mnóstwo wystaw, prelekcji, spotkań autorskich, sesji RPG, gier i zabaw, czy stoisk z fantastycznymi przedmiotami do kupienia. Także nie zabraknie konkursów, nagród „branżowych”, czy okazji do przetestowania wymyślonej przez Was gry.

 

Co już wiemy o tegorocznym Pyrkonie?

Znamy już całkiem pokaźną listę zaproszonych Gości. Wśród nich przede wszystkim należy wymienić Johna Wicka – autora wielu gier RPG. Pozostali również bardzo ciekawi goście to: Miroslav Žamboch – czeski pisarz fantasy i s-f,  Michał Azarewicz z Platige, Kasia Niemczyk – pierwsza polska rysowniczka w Marvelu (Mockingbird), stali bywalcy – Jakub Ćwiek i Andrzej Pilipiuk, czy Aleksandra Shappi Tora – coplayerka z europejskimi i światowymi sukcesami na koncie. Więcej o Gościach znajdziecie tutaj.

Opublikowana została również lista prelegentów, wśród których znaleźli się m.in.: Bernard Ivezić – dziennikarz z branży IT i miłośnik zombie,  Michał „Puszon” Stachyra – działacz rpgowy, autor i wydawca gier planszowych, karcianych i fabularnych, publicysta, redaktor, Wojciech „Kelen” Nelec – fan Batmana, autor m.in. serwisu BatCave.com.pl,  Katarzyna „Kiciputek” Babis – ilustratorka, blogerka, autorka komiksów i książek dla dzieci, Michał „Baniak” Bańka – autor poświęconego grom fabularnym youtube’owego kanału Baniak Baniaka. Oczywiście to nie wszyscy prelegenci. Pełną listę zaproszonych animatorów zamieszczono tutaj.

 

Strefa Walking Dead na Pyrkonie

Już 3ci raz nasz serwis będzie partnerem medialnym Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Przez 3 dni będziemy dla Was zbierać najciekawsze informacje dotyczące tej edycji imprezy, fotografować, filmować i starać się Wam pokazać, że to obowiązkowy punkt programu dla każdego fana tematów okołofantastycznych.

Więcej informacji…

… znajdziecie na stronie Pyrkon.pl, profilu Facebook, na koncie Twitter oraz na kanale YouTube.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook