the walking dead game

24 Kwietnia 2012 roku odbyła się premiera gry The Walking Dead Game, oficjalnej gry wzorowanej na serialu o tym samym tytule. Początkowo nie wiązano zbyt wielkich nadziei na sukces tej produkcji gdyż poziom większości gier tworzonych na podstawie filmów/seriali był bardzo słaby. Produkt trafił jednak w ekspresowym tempie do milionów odbiorców i zyskał uznanie w oczach krytyków.

Kilka słów o samej grze. Jest ona przygodówką „Point&Click” składającą się z serii 5 epizodów, które ukazywały się od kwietnia do listopada 2012 roku. Wcielamy się w niej w postać Lee Everetta, który jest byłym nauczycielem akademickim i w jednej chwili z powodów niewyjaśnionych musi odnaleźć się w świecie zombie. Wydawałoby się, że sprawa jest banalna jednak cała gra to multum rozwiązań i to jakie decyzje podejmiemy będzie miało wpływ na dalszy rozwój całej historii. Sukces tkwi właśnie w tym, że gra jest grywalna a my otrzymujemy pełną kontrolę nad jej prowadzeniem.

W ubiegłym tygodniu Telltale Games (studio odpowiedzialne za grę) poinformowało, że sprzedanych zostało 8,5 miliona epizodów The Walking Dead Game w siedem miesięcy. Sam szef studia Dan Connors ujawnia, że najlepszymi miesiącami były listopad i grudzień – kiedy to sprzedano najwięcej egzemplarzy a gra otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Stworzenie jej też nie było łatwym zadaniem ponieważ wydano ją na komputery klasy PC, konsole oraz dotykowe urządzenia mobilne – co za tym idzie gra musiała działać dobrze na każdej z tych platform – między innymi dlatego też zdecydowano się na bardziej komiksową szatę graficzną co jednocześnie było też nawiązaniem do komiksu The Walking Dead.

Ważnym wyróżnieniem w ostatnim czasie jest też tytuł gry roku dla TWD według serwisu „metacritic”. Finałowa piątka roku 2012 według wspomnianego wcześniej portalu wygląda następująco:

1.The Walking Dead Game (X360) – 95
2.Shin Megami Tensei: Persona 4 – The Golden (PlayStation Vita) – 94
3.Mass Effect 3 (PS3,X360) – 93
4.Journey (PS3) – 92
5.Xenoblade Chronicles (Wii) – 92

Póki co studio Telltale przegląda drugi sezon serialowego TWD i myśli nad kolejnymi smaczkami. Warto też dodać, że Dan’owi i spółce należy się uznanie ponieważ dobrze wykorzystali swoją szansę i gra nie odstrasza od serialu a wręcz przeciwnie nawet do niego przyciąga.

Dexter

More Posts

Follow Me:
Twitter