Mało Wam dobrej zombie-literatury? Mało Wam dobrej polskiej fantastyki i political-fiction, a także alternatywnej historii Polski? To się znakomicie składa, bo mamy do zaprezentowania najnowszą książkę autorstwa Roberta J. Szmidta o zombie w komunistycznym Wrocławiu.

 "Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt

 

Nota od wydawcy (z okładki)

Wrocław, sierpień 1963. W mieście szaleje czarna ospa. Milicjanci pilnujący izolatorium na Psim Polu są świadkami dziwnych incydentów – „odmienieni” pacjenci atakują przebywających w ośrodku chorych i personel. Wybucha panika. Do Komendy Wojewódzkiej docierają kolejne sygnały o „zmartwychwstałych” napastnikach. Sztab kryzysowy zmuszony jest podjąć zdecydowane działania. Do izolatoriów zostają wysłane oddziały KBW i ZOMO. Rozkaz jest prosty: opanować sytuację.
Szczury Wrocławia to pełnokrwista (w podwójnym tego słowa znaczeniu) polska apokalipsa zombie pióra znakomitego autora fantastyki, Roberta J. Szmidta. To również nowatorski eksperyment literacki – na kartach powieści giną rzeczywiste osoby, wylosowane przez Autora spośród kilkutysięcznej i stale powiększającej się rzeszy czytelników skupionych wokół poświęconego książce profilu społecznościowego. To wreszcie podróż sentymentalna do czasów obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u, który stanowi klimatyczne tło zmagań żołnierzy i zomowców z hordami nieumarłych.

 

Wyjątkowi bohaterowie

W Szczurach Wrocławia występują nietypowi bohaterowie – są to osoby, które zgłosiły się na Facebooku, że chcą zostać umieszczeni na kanwach powieści jako jej bohaterzy.

Tutaj znajdziecie listę osób, które pojawią się w książce.

 

Wydanie kolekcjonerskie

"Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt - wydanie kolekcjonerskie

Szczury Wrocławia zostaną również wydane w limitowanej, ekskluzywnej wersji kolekcjonerskiej od Insignis Media, na którą składać się będzie:

  • Sygnowane specjalnie dla zamawiającego Szczury Wrocławia w twardej oprawie (hardcover!) – ta wersja książki jest limitowana tylko do edycji kolekcjonerskiej i nie będzie dostępna w księgarniach!!!
  • Kod uprawniający do bezpłatnego pobrania e-booka Szczurów Wrocławia.
  • Koszulka z grafiką okładkową.
  • Unikalny plan Wrocławia z 1963 roku, na który naniesiono wszystkie ważne miejsca opisywane w książce. W formacie 1000X700 mm!
  • Plakat ze znaną wam częściowo grafiką Roberta Rajszczaka (fragment widzicie jako zdjęcie profilowe tej strony) także w formacie 1000×700 mm.
  • Specjalnie zaprojektowane na tę okazję pudełko – w podobnym była sprzedawana gra planszowa Metro 2033.
  • Opcja na zostanie bohaterem kontynuacji Szczurów Wrocławia.

Wiemy, że jeszcze zostało kilka egzemplarzy wydania kolekcjonerskiego do kupienia – wystarczy wysłać maila z tematem Zamówienie na adres [email protected] i podać rozmiar koszulki.

"Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt - koszulki

 

Dalsze plany

Robert J. Szmidt bardzo szybko przekonał się, że ma tak dużo materiału, że wystarczy go na znacznie więcej niż napisanie jednej solidnej historii, dlatego projekt został podzielony na dwie części. Pierwsza, o której piszemy, została zatytułowana Chaos i pokazuje wybuch epidemii oraz dwanaście godzin, które zmieniły oblicze historii i znanego nam świata. Książka ukaże się 22 kwietnia br.

Szukając analogii, można porównać ten tom do znakomitego World War Z Maxa Brooksa. Tematyka drugiego tomu skupi się na pokazaniu świata opanowanego przez zombie i będzie bliższa temu, co Robert Kirkman stworzył w The Walking Dead.

 

Fragment powieści

Jeśli macie ochotę zapoznać się z fragmentem Szczurów Wrocławia, to koniecznie zajrzyjcie tutaj.

"Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt - okładka

 

O Autorze

Robert J. Szmidt to polski pisarz science-fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca. Pomysłodawca nagrody „Sfinks”, która obecnie znana jest jako Nagroda im. Janusza A. Zajdla (najbardziej prestiżowa polska nagroda dotycząca fantastyki).

Autor powieści: Apokalipsa według Pana Jana, Kroniki Jednorożca: Polowanie, czy Łatwo być bogiem.

 

Więcej o książce Szczury Wrocławia. Chaos

Chcecie być na bieżąco z informacjami na temat książki Szczury Wrocławia? Oprócz śledzenia naszej strony i fanpage’a na Fecebooku wejdźcie też na profil Szczurów… na portalu Facebook. Wkrótce zostanie również uruchomiona strona internetowa.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook