Z-Nation-series

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego serialu stacji Syfy, opowiadającego o apokalipsie zombie. Akcja Z Nation rozgrywa się 3 lata po wybuchu epidemii. Głównymi bohaterami są ocalali, zmuszeni doprowadzić ostatniego, odpornego na zarazę człowieka do laboratorium w Kalifornii. Pasażer nie pozostaje jednak do końca szczery wobec swoich opiekunów. 

 

Historia przypomina nieco ostatni wątek z 4 sezonu The Walking Dead, prawda? Pod spodem zwiastun Z Nation. 

 

Serial, jak widać zresztą po samym trailerze, celuje w raczej luźne przedstawieniu tematu zombie. Być może twórcy chcą wypełnić w ten sposób miejsce po niezbyt udanej serialowej adaptacji Zombieland, która skończyła swój żywot na pilotażowym odcinku.

 Z Nation tworzone jest przez znane z niskobudżetowych produkcji The Asylum (przykładem niech będzie pocieszne Rekinado). W  skład obsady serialu wchodzą Michael Welch (trylogia Zmierzch), Kellita Smith (The Bernie Mac Show), Harold Perrineau (Lost, Matrix), Tom Everett Scott (Piękna i bestiaGliniarze z Southland), DJ Qualls (Supernatural), Anastasia Baranova (The Darkness II), Russel Hodgkingson (Duża ryba) i Keith Allan (Rise of the Zombies). Showrunnerem i producentem wykonawczym serialu został odpowiedzialny za serie Eureka i Martwa strefa Karl Schaefer.  

Pierwszy sezon Z Nation będzie liczył 13 odcinków. Serial zadebiutuje w amerykańskiej stacji Syfy we wrześniu 2014.

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts