the-walking-dead-descent_612x931       Robert Kirkman kuje żelazo póki gorące! Dopiero co zakończył się czwarty sezon „The Walking Dead”, a ten już zapowiedział nowe produkty sygnowane marką jego najbardziej dochodowego uniwersum wypełnionego po brzegi żywymi trupami.

(UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY DOTYCZĄCE KSIĄŻEK!)

      Choć Kirkman nieprzemiennie od 10 lat związany jest z gatunkiem komiksu, to najwidoczniej tak dobrze posmakowała mu literatura powieściowa, że nie zamierza z niej szybko rezygnować. Nikogo nie powinno to dziwić, w końcu trylogia dotycząca największego złoczyńcy w dziejach komiksowych czyt. Philipa „Gubernatora” Blake’a okazała się niekwestionowanym hitem na całym świecie i do dziś nieprzerwanie święci należyte jej triumfy. Idąc więc za ciosem, kreator najbardziej znanej historii post-apo rozpoczął pracę nad kolejną czteroczęściową serią, której fabuła będzie koncentrowała się w okół życia Lilly Caul – bohaterki, z którą czytelnicy spotkali się po raz pierwszy na kartach komiksu w 44 zeszycie. Najnowsza książka, której okładka widnieje powyżej, nosi nazwę „The Walking Dead: Descent” i będzie bezpośrednio kontynuowała wydarzenia ukazane w drugiej części „Upadku Gubernatora”. Oto jak brzmi wstępny opis historii:

„Lilly Caul, jedna z niewielu osób która przeżyła masakrę w więzieniu, postanawia wrócić do upadłego Woodbury podejmując próbę odbudowania tego co pozostało po tragicznych rządach Philipa „Gubernatora” Blake’a. Przejmując rolę lidera  tej niewielkiej społeczności stara się podnieść miasto na nogi przywracając je do swoje dawnej świetności”

       Jak widać Robert niechętnie chce odsunąć kultowe już Woodbury w niepamięć, starając się wycisnąć z niego tyle ile się da. Czy robi dobrze? Cóż, o tym fani przekonają się już 14 października 2014, bo to właśnie w ten dzień nastąpi premiera tytułu. Jednej rzeczy można być pewnym, na nudę nie możemy narzekać, a sama obecność Jay’a Bonansingi w roli co-writera już gwarantuje nam wysoki poziom fabularny. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na kolejną falę zombiaków w wydaniu „The Walking Dead”.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts