TWD Search and Destroy

       Telewizja, gry, książki, komiksy… W niespełna kilka lat, „The Walking Dead” podbiło niemalże wszystkie zakątki szeroko pojmowanej rozrywki, nie tylko wynosząc gatunek zombie na piedestał, ale również stając się jego znakiem rozpoznawczym. Robert Kirkman w swoim zawrotnym wyścigu po sukces, nawet na moment nie zwalnia narzuconego tempa, dostarczając nam następny tytuł z jego i tak już bogatej stajni. Strefa The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż wielkimi krokami zbliża się do nas siódma powieść wchodząca w skład cyklu książek opowiadających o losach idyllicznego miasteczka Woodbury, zatytułowana „The Walking Dead: Search and Destroy„, której amerykańska premiera została ustalona na 18 października 2016 roku.  W rozwinięciu newsa czeka na Was krótki opis jej fabuły.

 „Przez jedną krótką chwilę, wszystko wskazywało na to, że Lily wraz ze swoją grupą ocalonych nareszcie zapracowała na lepsze jutro. Po połączeniu sił z innym miasteczkiem, wspólnie rozpoczęto prace nad ogromnym projektem zakładającym odbudowę połączenia kolejowego między Woodbury, a Atlantą. W ten sposób osiągnięto by zupełnie nową postapokaliptyczną erę wymiany, progresu oraz demokracji.

Szkoda jedynie, że nie mają oni pojęcia o tragedii jaka dotknęła ich dom.

W czasie, kiedy Lilly wraz z innymi zajęta była odbudową trakcji, nieznana oraz brutalna grupa zaatakowała Woodbury. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak. Mury trawione ogniem; dorośli zamordowani; dzieci porwane. Pytanie dlaczego? Dlaczego niewinni ocaleni stali się celem niesprowokowanej napaści?

Lily Caul wraz z uformowaną grupą ratowników, podczas tej desperackiej misji uratowania porwanych dzieci, odnajdzie przerażającą odpowiedź na wszystkie trapiące ją pytania, a sama wyprawa zabierze ich do wnętrza koszmaru pełnego bestialskich przeciwników i niekończących się zastępów żywych trupów”

Na koniec chciałbym jednak nadmienić, że polska premiera książki jest na chwilę obecną nieznana. Z tego co mi wiadomo, na naszym rodzimym rynku nie pojawiła się jeszcze szósta części cyklu zatytułowana „The Walking Dead: Invasion” więc nic nie wskazuje na to, by siódemka szybko do nas zawitała.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts