Niedawno stacja AMC postanowiła wypuścić na łamach swojego kanału powtórkę 1 i 2 sezonu serialu, który okazał się wielkim sukcesem. Ale w nieco odmienionej wersji – postanowili skorzystać z zaprezentowania serialu w wersji przypominającej pierwowzór – czarno-białej. Ma to być odzwierciedlenie i jednocześnie hołd dla komiksu, na podstawie którego powstał serial. Komiks Roberta Kirkmana tworzony od początku był w rysunkach czarno-białych. Fanom starych filmów i czarno-białych klimatów ten pomysł z pewnością się spodoba. Serial w nowej wersji jest emitowany od 14 lutego na kanale AMC. Emisja pierwszego sezonu potrwa do połowy marca, po czym na antenę wejdzie jego kontynuacja. Na razie jednak nic niewiadomo o emisji tej wersji w naszym kraju.

Żywe trupyThe Walking Dead Sezon 1

 

 

Pomysł reprodukcji „The Walking Dead” pewnie wielu fanom zombie przypomni kultowe już dziś horrory z tej tematyki. Początki filmów o zombie to lata 30 i pierwszy film dotykający tej tematyki czarno-biały „White Zombie”. Jednym z bardziej znanych i zarazem przełomowym z tego gatunku jest „Noc żywych trupów” (w wersji czarno-białej) z roku 1968 stworzona przez George A. Romero. Później zaczęło powstawać coraz więcej filmów o zombie w kolorze, ale czerpały one z podstaw pierwszych filmów z tematyki żywych trupów. Na naszej stronie możecie zapoznać się z obszernym spisem filmów o zombie.

 

Czy w takim razie oglądając The Walking Dead w wersji czarno-białej będziemy mogli przypomnieć sobie stare horrory, w których roiło się od żywych trupów? Czy The Walking Dead stanie się klasyką w tej tematyce i będzie serialem przełomowym?

 

Poniżej prezentujemy wam małą namiastkę – galerię zdjęć ze znanych już scen The Walking Dead, tym razem jednak w wersji czarno-białej.

 

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts