Emmy Awards

       Nagrody Emmy Awards są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych wyróżnień w świecie telewizji. Z roku na rok wyścigi po wygraną są coraz bardziej zacięte, gdyż producenci, reżyserzy oraz aktorzy starają się dać jak najlepszy popis swoich umiejętności po to aby choć odrobinę przybliżyć się do tej upragnionej statuetki. Nie inaczej jest z hitem stacji AMC czyli „The Walking Dead”.

       AMC rozpoczęło tym razem bardzo aktywną kampanię na rzecz jak największego wypromowania „Żywych Trupów” oraz wyniesienia tytułu ponad całą resztę konkurencyjnych seriali takich jak „American Horror Story”, „House of Cards” czy też „Breaking Bad”. W oficjalnym oświadczeniu włodarzy można było przeczytać:

„Zawsze mówiliśmy, iż „The Walking Dead” jest dramatem, który stara się znaleźć odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania – co to znaczy przetrwać oraz jak utrzymać własne człowieczeństwo pośród tych naprawdę tragicznych wydarzeń. Kampania ta skupia się przede wszystkim na tych emocjonalnych momentach, które mają dać nam pełny obraz sytuacji. Chcielibyśmy ponadto zwrócić uwagę Akademii na dwie rzeczy. Jedną z nich jest piękno aktorskich popisów, które odznaczając nasz serial na tle innych dzieł telewizyjnych, a drugą bardzo emocjonujących scenariusz, który motywuje nas do dalszej pracy”

Dodatkowo wypuszczono szereg plakatów, które weszły w serię zatytułowaną „Something Human”. Prezentowały się one następująco:

Something Human1 Something Human2 Something Human3 Something Human4 Something Human5 Something Human6 Something Human7 Something Human8 W ten oto sposób, AMC chciało zwrócić uwagę na fakt, że „The Walking Dead” to nie tylko wielki hit kasowy, ale przede wszystkim mocny dramat, którego głównym tematem jest oscylowanie wokół tematyki człowieczeństwa bohaterów.

       Choć osoby odpowiedzialne, za „Żywe Trupy” zrobiły wszystko co było w ich mocy, to jednak Akademia Emmy była nieugięta i już czwarty raz z rzędu pominęła serial w najważniejszych kategoriach. Tytuł dostał jedynie dwie nominację:

  • Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne i wizualne za odcinek „30 Days Without an Acciddent”
  • Najlepszy montaż dźwięku za odcinek „Too Far Gone”

Na domiar wszystkiego, sezon czwarty pod przewodnictwem Scotta M.Gimple oraz Roberta Kirkmana przegrał z kretesem nie otrzymując żadnej statuetki. Obydwa wyróżnienia powędrowały do serialu „Black Sails” tworzonego przez Roberta Levina oraz Johnatana E.Steinberga.

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts