Okładka zeszytu The Walking Dead numer 136 zapowiadała, że jeden z istotniejszych ostatnio wątków w komiksie Kirkmana nabierze tępa… Czy tak się stało? Czy warto zabrać się za zeszyt 136.? Dowiecie się z tej recenzji.

 The Walking Dead #136: Found

Oczekiwania wobec zeszytu były ogromne. Spodziewaliśmy się dynamicznego rozwoju jednego z dwóch wątków, które mogły zaiskrzyć – konfrontacji zewnętrznej i wewnętrznej. Tymczasem w zeszycie zatytułowany Found akcja nieco ugrzęzła.

 

Zarówno motyw „szeptaczy” jak i wewnętrznych tarć w Hilltop jest rozwinięty, zostają podjęte pewne kroki lub decyzje, ale do żadnych przełomowych wydarzeń nie dochodzi.

The Walking Dead #136: Found - kadr z szeptaczami

Nie oznacza to, że TWD #136 jest złym zeszytem, w którym totalnie nic się nie dzieje. Jest w nim sporo interakcji – rozmów pomiędzy postaciami, które wzbogacają wiedzę Czytelnika o pewien obraz bohaterów, natomiast ci, co czekali na spektakularną akcję będą raczej zawiedzeni.

The Walking Dead #136: Found - kadr z zeszytu

Inną sprawą jest fakt, że w The Walking Dead: Found Kirkman powoli buduje napięcie i utwierdza nas w przekonaniu, że już za moment, dosłownie w następnym zeszycie lub chwilę później, coś się wydarzy. Czy tak będzie, przekonamy się w połowie lutego – zeszyt 137. premierę będzie miał 11 lutego 2015 roku.

 

Tradycyjnie zeszyt 136 otrzymaliśmy do recenzji od sklepu komiksowego ATOMcomics.pl, który wszystkie nowości komiksowe z USA ma u siebie na stanie już dzień po amerykańskiej premierze – czekają na Was niczym ciepłe bułki! Recenzowany zeszyt dostępny jest pod tym linkiem.

Banner ATOM

Jeśli jesteście fanami The Walking Dead i chcielibyście mieć Żywe trupy w rewelacyjnym wydaniu kolekcjonerskim, to zapraszamy do udziału w naszym wspólnym z ATOMcomics.pl konkursie, na który traficie klikając tutaj.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook