To naprawdę dobry zeszyt. Jest w nim kilka zaskakujących zwrotów akcji i wydarzeń, pewne wątki nabierają rumieńców. Zapraszamy do recenzji The Walking Dead #138: Confrontation.

 The Walking Dead #138: Confrontation - okładka

Nareszcie dochodzi do spotkania głównych bohaterów z „Szeptaczami” – takiego pełnowymiarowego, dwóch sporych grup. Jednak sam przebieg spotkania, jak i jego konsekwencje totalnie mnie zaskoczyły. Nie tego się spodziewałem, ale pomysł, jaki zafundował nam Robert Kirkman obiecuje, że ten wątek nadal ma sporo do zaoferowania.

 

Zastanawiałem się przez dłuższy czas, co ma ukazywać i zdradzać okładka zeszytu, którą widzicie na samym początku recenzji. Po przeczytaniu Confrontation nadal nie bardzo wiem, gdyż nie było w treści komiksu żadnego do niej odniesienia.

 

The Walking Dead #138: Confrontation - Jesus, Maggie, Gregory

 

Kwestia przywództwa w Hilltop powinna być, przynajmniej na jakiś czas, rozwiązana i większych zwrotów akcji w tym temacie w najbliższych zeszytach bym się nie spodziewał. Chociaż sama kwestia wyciągnięcia konsekwencji wobec „rebeliantów” może nas jeszcze zaskoczyć.

 

Bardzo ciekawie zapowiadają się reperkusje wynikające z różnicy zdań pomiędzy Maggie a Carlem w kwestii „Szeptaczy”. Już w zeszycie 138 widzimy, że to zdarzenie mocno wpłynie na losy bohaterów i zapewne wkrótce pojawi się wiele nowych, ciekawych wątków. Dodatkowo, w Confrontation dowiadujemy się kilku szczegółów dotyczących funkcjonowania „Szeptaczy”, a to, myślę, dopiero początek odkrywania tajemnic tej grupy.

 

The Walking Dead #138: Confrontation - Alpha, szeptacze, whisperers

 W The Walking Dead #138 ponownie pojawiają się bohaterowie, których od pewnego czasu nie widzieliśmy w komiksie, a losów ich nie byliśmy pewni.

 

Zeszyt #138 to bardzo dobra i ciekawa praca Kirkmana. W scenariusz tchnięto nieco świeżego powietrza, które od razu nas przyjemnie wciąga. Tak jak podejrzewałem przy recenzowaniu zeszytu 137., ten komiks czytało się przyjemnie i ze sporym zainteresowaniem.

 

Jeśli myślicie o kolekcjonowaniu zeszytów Żywych Trupów lub innych amerykańskich komiksów, koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepu internetowego ATOMcomics.pl, który przekazał nam The Walking Dead #138: Confrontation do recenzji. Numer 138., już w sprzedaży, znajdziecie klikając tutaj.

 Banner ATOM

 

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook