Bardzo ciężko było mi się zebrać do napisania recenzji zeszytu The Walking Dead #139: From The Edge Of The World. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego, to zapraszam do lektury.

Zeszyt The Walking Dead #139 From The Edge Of The World, okładka

 

Zgodnie z moimi przewidywaniami, o których pisałem przy okazji premiery zeszytu nr 139, okładka faktycznie zwiastowała skupienie się akcji na Ricku Grimesie, ale nie tylko.

 

W tej części historii tworzonej przez Roberta Kirkmana krótko omówione zostały skutki decyzji Carla, po tym jak Lydia odeszła z Szeptaczami. Mam jednak wrażenie, że tak na prawdę za dużo się nie dowiedziałem.

 

The Walking Dead #139 From The Edge Of The World, zombie

Wracając do Ricka. Spotyka się on z dawnymi znajomymi, w tym także z tymi, których losu nie był pewien. Niby dowiadujemy się czegoś, gdyż nasi bohaterowie wymieniają się informacjami, przemyśleniami i dyskutują o problemach, ale miałem odczucie, że przeszedłem obok historii, która była dla mnie ledwo zauważalna.

 

The Walking Dead #139 From The Edge Of The World, Carl Grimes, Szeptacze

 

Nie mogę stwierdzić, że we From The Edge Of The World coś jest „nie tak”. Ten zeszyt jest po prostu nijaki i do mnie nie trafił, nie poruszył mnie i nie powodował niecierpliwości podczas połykania kolejnych okienek komiksu.

 

Zdecydowanie muszę odwołać wszystkie wcześniejsze słowa krytyki i zwątpienia w ostatnie zeszyty The Walking Dead, gdyż w porównaniu do numeru 139, były porywające.

 

The Walking Dead #139 From The Edge Of The World, Rick Grimes, Ezekiel

Jednak The Walking Dead #139: From The Edge Of The World to oczywiście pozycja obowiązkowa dla tych, którzy regularnie zbierają Żywe Trupy w wersji zeszytowej. Jest to też doskonała okazja, aby rozpocząć kolekcję w formie zeszytów, gdyż jest to pierwszy z numerów, które wejdą w skład Tomu 24 (nie znamy jeszcze tytułu wydania zbiorczego).

 

Komiks do recenzji otrzymaliśmy od sklepu internetowego ATOMcomics.pl, w którego ofercie możecie znaleźć Żywe Trupy po polsku i angielsku, a także wiele innych komiksów. Zeszyt #139 możecie kupić klikając tutaj.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook