Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami moimi wrażeniami po lekturze zeszytu The Walking Dead #141: Opportunity. Chcecie wiedzieć, czy warto sięgnąć po ten komiks? Czy mi się spodobał i jakie zrobił na mnie wrażenie? Zapraszam do lektury!

 Okładka zeszytu The Walking Dead #141 Opportunity

 

Mając do czynienia z ostatnią sceną numeru 140 Żywych Trupów, widząc okładkę zeszytu nr 141, wiedziałem, że na nowo wypłynie kwestia Negana. Nie zawiodłem się, chociaż byłem mocno zaskoczony. I właśnie na owym zaskoczeniu chciałbym się skupić.

 

zeszyt The Walking Dead #141 Opportunity; negan

The Walking Dead #141: Opportunity oceniam jako jeden z lepszych zeszytów TWD, jakie ostatnio czytałem, właśnie poprzez zaskoczenie, jakie mi sprawił Robert Kirkman i spółka. Od kilku ostatnich numerów całkiem trafnie udawało mi się przewidywać, co może nastąpić w kolejnym lub kilku kolejnych zeszytach The Walking Dead.

 

Okładka zeszytu The Walking Dead #141 Opportunity; Negan, Rick Grimes

 

Tym razem trafnie przewidziałem, że zeszyt zostanie zdominowany przez wątek Negana, ale zupełnie się nie spodziewałem jego przebiegu. Rozwiązanie, które zaproponował Kirkman wydaje mi się bardzo ciekawe i dające sporo do myślenia na temat Ricka Grimesa i nie tylko.

 

Również to, co Rick Grimes wypowiada na sam koniec zeszytu #141 i następująca bezpośrednio po tym scena spowodowały u mnie opad szczęki. Uważam, że zakończenie tego odcinka jest kopiące i obiecuje nam bardzo wiele mocnych i ciekawych zawirowań w przyszłości.

 The Walking Dead #141 Opportunity

 

 

Podsumowując – The Walking Dead #141: Opportunity, pomimo braku akcji, to bardzo dobry, może nawet przełomowy dla linii fabularnej zeszyt, po który warto sięgnąć.

 

Numer do recenzji dostarczył nam komiksowy sklep internetowy ATOMcomics.pl. W jego ofercie znajdziecie zarówno polskie komiksy jak i amerykańskie – po polsku i w języku angielskim.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook