Zeszyt A Gathering zapowiadał w sposób oczywisty wątek, w którym spotka się kilka społeczności. Czy mogło być w nim cokolwiek zaskakującego? Przekonajcie się sami czytając recenzję The Walking Dead #142.

 Okładka zeszyt The Walking Dead #142 A Gathering

 

Społeczność Alexandrii włożyła mnóstwo pracy, aby targ był spektakularny. Znakomicie oddaje to kolorowa, pełna uśmiechniętych twarzy okładka.

Jeśli sobie przypomnimy tułaczkę i skrajne warunki z początkowych części Żywych Trupów, to z pewnością docenimy to, co udało się uzyskać w Alexandrii.

 

zeszyt The Walking Dead #142 A Gathering

 

Sam wątek zgromadzenia-targu nie jest jedynym w zeszycie nr 142 i z pewnością nie najciekawszym. Jak już wcześniej pisałem, najbardziej intryguje mnie samotna misja Carla Grimesa w pogoni za „Szeptaczami”. Ten wątek prowokuje również wiele innych, o których mowa w tym numerze The Walking Dead.

 

W zeszycie #142 Rick Grimes dowiaduje się o zaginięciu Carla i reaguje dość ostro, co łatwo można było przewidzieć. Następstwem tego jest wyprawa w celu odszukania młodzieńca. Z pewnością jest to zapowiedź kolejnych ciekawych wydarzeń w następnych zeszytach Żywych Trupów.

 

zeszyt The Walking Dead #142 A Gathering

 

W tym zeszycie ma miejsce również rozmowa pomiędzy Carlem a Alphą, której następstwa zaczynają się na samym końcu 142-jki.

 

The Walking Dead #142: A Gathering określiłbym mianem „zeszytu przejściowego”. Jest w nim kilka istotnych scen, ale nie jest przełomowy. Natomiast otwiera on bądź zapowiada rozwój kolejnych interesujących wątków.

 

zeszyt The Walking Dead #142 A Gathering

 

Wielu z Was pyta nas, gdzie można w ich mieście kupić komiksy, zwłaszcza Żywe Trupy. Nie umiemy zwykle podać nazwy sklepu w Waszej okolicy, ale z całą odpowiedzialnością możemy polecić internetowy sklep z komiksami – ATOMcomics.pl.

Znajdziecie w nim zarówno anglojęzyczne zeszyty TWD oraz polskojęzyczne tomy. Gorąco polecamy!

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook