Równo dwa tygodnie po zeszycie 142 wyszedł nr 143. I również 14 dni dni upłynęły od poprzedniej recenzji. Sprawdźcie, czy warto sięgnąć po zeszyt The Walking Dead #143: A Union.

 Okładka The Walking Dead #143 A Union zeszyt

 

Z reguły staram się w  recenzjach poszczególnych zeszytów komiksu nie zdradzać za bardzo fabuły, aby nie psuć zabawy tym, którzy jeszcze ich nie czytali. Jednak tym razem nie sposób pominąć bardzo istotnego wątku, więc spodziewajcie się spoilera. Ale o tym za chwilę.

 

A Union zaczyna się od kilku wątków, które są rozdrobnione. Poruszony jest temat Eugene’a i Rosity, Ezekiela i Michonne. Jesus i Maggie rozmawiają o sprawie z Gregorym. Nadal ma miejsce targ w Alexandrii.

 Zeszyt The Walking Dead #143 A Union Alpha Ezekiel Alexandria

 

Jednak najważniejszym motywem The Walking Dead #143: A Union są poszukiwania Carla przez Ricka, Michonne, Andreę i Dantego. To co mnie zaskoczyło, to szybkość z jaką Rick Grimes i spółka odnaleźli Carla i „Szeptaczy”.

 

Podczas tego spotkania bardzo ciekawie zostały przedstawione relacje pomiędzy synem i ojcem. Także motywacja, która kierowała Carlem, aby ruszyć w pogoń za Lydią, jest bardzo wiarygodnie przedstawiona.

 

Zeszyt The Walking Dead #143 A Union Rick Grimes

 

Bardzo ciekawie się robi, gdy do obozu „Szeptaczy” wraca Alpha. Szefowa „Szeptaczy” bierze na stronę Ricka Grimesa i pokazuje mu siłę jej społeczności. To co pokazała Rickowi Alpha, zdziwiło nie tylko eks-szeryfa, ale również mnie. Dalsza część tej historii zapowiada się niezwykle ciekawie.

 

Myślę, że cały wątek „Szeptaczy” ma szansę okazać się równie dobrze, a może i nawet lepszy niż społeczność Woodbury. Jak będzie na prawdę, przekonamy się dopiero po zakończeniu wątku.

 

Jeśli macie ochotę zbierać Żywe Trupy lub inną serię komiksową, ewentualnie zakupić okazjonalnie jakiś komiks, w tym również te bardziej ambitne, to zapraszamy do odwiedzenia strony sponsora naszych recenzji – sklepu internetowego ATOMcomics.pl.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook