Po długim czasie oczekiwania nareszcie udało się przygotować dla Was recenzję ostatniego zeszytu The Walking Dead. Numer 147: Out In The Open to powrót do tego, za co pokochaliśmy Roberta Kirkmana.

The Walking Dead #147: Out In The Open - okładka zeszytu

Co prawda nie przewalają się w tym zeszycie hordy zombie, ale mamy powrót do idei, która przyświecała Kirkmanowi  przy pisaniu Żywych Trupów, czyli relacji pomiędzy ludźmi i ich zachowań w tak ekstremalnej sytuacji jak apokalipsa.

 

Bohaterowie stają przed olbrzymim problemem co począć po bestialskim mordzie, jakiego dokonała Alpha wraz z Szeptaczami – w końcu w ich rękach pozostaje Lydia, córka Alphy.

The Walking Dead #147: Out In The Open - Rick Grimes

Z jednej strony serce nam podpowiada, że biedne dziewczę nie jest niczemu winne, gdyż nie wiedziała, co planuje jej byłe „plemię”, z drugiej strony doskonale rozumiemy, co kieruje tymi, którzy stracili najbliższych. I gdzieś w głębi siebie zastanawiamy się, po której stronie byśmy stanęli jeśli nas by dotyczyły wydarzenia.

 

Dodatkowo mamy w zeszycie The Walking Dead #147: Out In The Open kilka momentów, w których możemy zwątpić w prawość głównych bohaterów i tak naprawdę nie wiemy, jak potoczą się losy kluczowych postaci oraz całych społeczności w najbliższych kadrach komiksu.

The Walking Dead #147: Out In The Open - Andrea, Carl Grimes, Lydia

Zeszyt 147 to udany kawałek komiksu, który skupia się na tym, co było dla Roberta Kirkmana najważniejsze w tej opowieści.

 

Jeśli jesteście fanami komiksu, nie tylko Żywych Trupów, ale również mainstreamowego komiksu amerykańskiego, europejskiego; w języku polskim lub angielskim, to koniecznie zajrzyjcie do sklepu komiksowego naszego sponsora – Najlepsze komiksy – ATOMcomics.pl.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook