Yeun i Terry 

Piąty sezon już za pasem, a informacje o nim nie ustają. Steven Yeun odgrywający w The Walking Dead postać Glenna opowiedział na łamach magazynu Entertainment Weekly o przemianie swojego bohatera. Kolejną wiadomością jest nowy członek obsady nadchodzącej serii TWD – Tyler James Williams. 

 

 

Jak na razie wiadomo tylko, że Tyler zagra postać o imieniu Noah, stworzoną najprawdopodobniej na potrzeby serialu (w komiksie nie ma nikogo o takim imieniu).

 TWD - Noah

 


 

 

 

Glenn

O swoim bohaterze bez problemów opowiedział jednak doskonale nam już znany Steven Yeun:

Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy Glenna był dzielnym dzieciakiem, gotowym na wszystko, ale niezbyt dbającym o swoje własne bezpieczeństwo. Na naszych oczach widzieliśmy jak zaczyna doceniać sam siebie, dorastać. Myślę, że apokalipsa zmieniła go w osobę wykorzystującą w całości swój potencjał, którego nie byłby w stanie osiągnąć w normalnych warunkach. On po prostu zaczyna orientować się do czego jest zdolny – udowodnił, że ma wartość. Teraz widzimy go także jako twardego gościa. Chociaż szuka człowieczeństwa i wiary w przyszłość, jest w nim pozór zrozumienia świata, w którym żyje, świata bardzo brutalnego i myślę, że to problem z którym podejmuje pewnego rodzaju walkę o to którą drogą pójdzie? On cały czas dojrzewa, ale w chwili obecnej jest facetem, którym nie wyobrażał sobie, że kiedykolwiek będzie.

 

Yeun dodaje także co nieco o kondycji psychicznej swojego bohatera w 5 sezonie The Walking Dead:

 

Glenn musiał wykonać zadanie, w którym prawie wszystko obracało się przeciwko niemu. Znalazł jednak swoją żonę. To sprawiło, że jego poczucie człowieczeństwa i optymizm staną się solidne. To wzmacnia go, mimo mierzenia się z wieloma okropnymi rzeczami.

 

 

 

 Aktorska analiza postaci Glenna, przynajmniej na moje oko wydaje się całkiem trafna (pomijając wybryki w 3 sezonie). A Wy co sądzicie o przemianie tego bohatera?

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts