sezon 5b

Premiera kolejnego epizodu 5 sezonu The Walking Dead już 8 lutego, tymczasem w ostatnich dniach pojawiło się trochę newsów związanych zarówno z samym TWD jak i powstającą równolegle serią towarzyszącą.

 

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli: 9 stycznia AMC udostępniło nowy zwiastun nadchodzącej drugiej części 5 sezonu. Oprócz patetycznego tytułu Surviving Together nie ma w nim za wiele treści, ale artystycznie elegancko spełnia swoje reklamowe zadanie. 

 


 

Aaron

Niedawno dowiedzieliśmy się także, o nowym członku obsady 5 sezonu Rossie Marquandzie. Według TvLine aktor miałby wcielić się w rolę zapowiadanego już od dłuższego czasu homoseksualnego bohatera (wcześniej podejrzenia w kwestii orientacji padały głównie na postać Daryla) o imieniu Aaron, znanego również z komiksowego pierwowzoru.


 

O nowym, osadzonym w uniwersum The Walking Dead show AMC, o roboczym tytule „Cobalt”, pisaliśmy już wcześniej. Jak można było się spodziewać oraz jak wynika z wypowiedzi Kirkmana, seria towarzysząca będzie znacznie różnić się treściowo od swojego starszego brata. Twórcy przede wszystkim starają się stworzyć opowieść o rodzinie – na co wskazywały już zresztą opisy bohaterów (miejmy nadzieję, że nie jest to jednak zapowiedź kina familijnego z zombiakami). Kirkman rozbija się trochę o problem wprowadzenia innowacji przy jednoczesnym zachowaniu elementów, które pokochali widzowie The Walking Dead. Jeszcze w tym roku powinniśmy zobaczyć efekt tej batalii. Poniżej wypowiedź Roberta:

 

Powiedziałbym że będzie to serial o rodzinie. Rodzinie innego typu niż ten, który eksplorowaliśmy w The Walking Dead.
To co próbujemy osiągnąć w spin offie (sic!) to przede wszystkim sprawić by historia w nim opowiedziana była możliwie jak najbliższa ludziom, którzy pokochali The Walking Dead. Tak więc dostaniecie rzeczy z rodzaju tych, których oczekiwalibyście po The Walknig Dead. Jednocześnie chcielibyśmy opowiedzieć te historie w kompletnie inny sposób, z zupełnie innymi bohaterami i w kompletnie innym miejscu, co utworzy fundamentalnie inne show. Myślę, że nowa seria będzie zaskakująco różniła się pod pewnymi względami od The Walking Dead.

 

W pozostałej części Kirkman zaznaczył także, że  osoby niezaznajomione z wcześniejszymi produkcjami z uniwersum The Walking Dead nie będą miały żadnych problemów z odbiorem nowej serii (chociaż oczywiście warto nadrobić zaległości ;).  

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts