85. Mieszkańcy Aleksandrii palą to, co zostało po wybitej hordzie zombie. Pod stosem trupów, Glenn znajduje zmasakrowane zwłoki Jessie, przemienione w szwendacza. Abraham dobija ją strzałem w głowę. W tym samym czasie Rick czuwa przy Carlu. Denise próbuje nakłonić  Grimesa do zjedzenia czegoś. Rick nie daje się namówić. Za to zwierza się pani doktor z okoliczności śmierci Jessie. Kobieta reaguje przerażeniem na tą makabryczną opowieść. Po uprzątnięciu wszystkich trupów, Rosita informuje Abrahama, że wie o jego romansie z Holly. Następnego dnia, mieszkańcy Aleksandrii grzebią swoich zmarłych. Po ceremonii Rick urządza zebranie. Zgromadzeni ludzie dyskutują o tym, jak uczynić Aleksandrię bezpieczniejszą. Rick proponuje ustawienie samochodów nieopodal murów, aby utrudnić szwendaczom dojście. Eugene dodaje, że można również wykopać kilka rowów w podobnym celu, a ziemię wykorzystać do wzmocnienia murów. Abraham z kolei proponuje, aby przeszkolić mieszkańców w używaniu broni, a następnie rozdać im ją na stałe. Heath ma pomysł, by w poszukiwaniu zapasów wybierać się większymi grupami. Rick zgadza się ze wszystkimi sugestiami. Po naradzie, Rosita pakuje swoje rzeczy i wyprowadza się od Abrahama. Na razie chce zamieszkać z Eugenem. Ford stara się ją przeprosić. Mówi, że Rosita była przy nim gdy jej potrzebował, ale nie jest ona jedyną kobietą na świecie. Tymi słowami jeszcze pogorszył sytuację, gdyż Espinosa wychodzi trzaskając drzwiami. Tymczasem Rick odwiedza Carla. Po chwili do lecznicy przychodzi Andrea. Przynosi Grimesowi coś do jedzenia. Stara się też podnieść go na duchu. Rick wyznaje, że nie może sobie wyobrazić tego, jak Carl budzi się. Grimes myśli, że jego syn umiera. W tym momencie Carl poruszył się.

15.115.2

86. Rick szybko informuje Denise o poruszeniu się Carla. Pani doktor bada chłopaka. Po badaniu stwierdza, że ten ruch nie oznacza polepszenia się stanu młodego Grimesa, gdyż nadal pozostaje on w śpiączce. Rosita przeprowadza się do Eugena. Porter jest zaskoczony, że dziewczyna na swojego współlokatora, wybrała akurat jego. Rosita odpiera, że Eugene jest jej jedynym przyjacielem. Rick siedzi przy Carlu do późnej nocy. Denise udaje się nakłonić go do opuszczenia lecznicy. Idąc do domu, Grimes spotyka Michonne, która odwiedza grób Morgana. Rick wyznaje, że tak na prawdę nie miał okazji szczerze porozmawiać z Jonesem i podziękować za pomoc jaką od niego uzyskał. Michonne mówi, że traktowała swój związek z Morganem poważnie i chciała sobie z nim ułożyć zycie. Następnego dnia, Rick udaje się na zwiad poza mury aby zaplanować dalsze działania. W tym samym czasie Andrea prowadzi trening strzelecki dla mieszkańców Aleksandrii. Po treningu, Andrea mówi Rickowi, że wraca pamięcią do czasu gdy sama uczyła się strzelać pod okiem Shane’a. Dziewczyna szybko orientuje się, że jest to drażliwy temat dla Ricka i przeprasza go. Grimes jednak nie ma jej tego za złe. Co więcej, Rick nadal wspomina Shane’a, mimo tego co się między mężczyznami stało. Rick dodaje, że stara się nie myśleć zbyt dużo o przeszłości. Grimes obwinia się o to, że żył z dnia na dzień i przestał myśleć przyszłościowo. Ma sobie za złe również to, że był gotów poświęcić swoich towarzyszy, aby zapewnić bezpieczeńswto rodzinie. Zdarzenia z przeszłości nauczyły go jednak, że najlepszą ochroną jest budowa silnej społeczności.

15.315.4

87. Abrahama i Eugena wracających ze zwiadu, mija Rosita. Ford próbuje do niej zagadać, ale dziewczyna w ostrych słowach informuje go, żeby dał jej spokój. Rick i Andrea odwiedzają Carla. Denise mówi im, że stan chłopaka się poprawia. Lecz pani doktor nie jest w stanie powiedzieć, kiedy młody Grimes się obudzi. Gdy Abraham idzie do domu, widzi czekającą pod nim Holly. Ford mówi, że potrzebuje trochę czasu po rozstaniu z Rositą. Dodaje również, że czuje się źle z tym, jak ją potraktował. Holly unosi się na te słowa, ale Abraham uspokaja dziewczynę i zaprasza do środka. Rick i Andrea po wizycie w lecznicy, jedzą wspólnie obiad. Po posiłku, Rick udaje się na cmentarz i odwiedza grób Jessie. Mówi, że jest mu przykro z powodu tego, co się stało. Rick wraca do domu i podnosi słuchawkę telefonu aby porozmawiać z Lori. Żona mówi mu, że śmierć jej i Judith oraz to co stało się Carlowi to wina Ricka. Przerażony tymi słowami Grimes, odkłada słuchawkę. Następnego dnia mieszkańcy zabierają się za kopanie rowów. Nicholas nie jest zbyt zadowolony z tego, że musi wykonywać rozkazy Ricka. Uważa jego grupę za ludzi niebezpiecznych i niezrównoważonych. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z Heathem. Ten jednak się z nim nie zgadza. Sądzi, że dzięki Rickowi udało im  uporać się z grupą bandytów, którzy próbowali wedrzeć się do Aleksandrii. W tym samym czasie Olivia informuje Ricka o topniejących w szybkim tempie zapasach. Grimes stwierdza, że w najbliższym czasie trzeba się będzie wybrać w poszukiwaniu żywności. Maggie prosi Ricka, żeby Glenn tym razem został w domu. Grimes zgadza się, po czym zmierza w kierunku lecznicy. Tam spotyka Denise, która informuje go, że Carl się obudził. Rick wraz z Andreą idą go zobaczyć. Carl jest zdezorientowany i ku zdziwieniu wszystkich, pyta ojca gdzie jest Lori.

15.515.6

88. Rick nie wie co odpowiedzieć. Carl nie poznaje Denise, więc ta przedstawia mu się. Rick zostawia syna pod opieką Andrei po czym wychodzi aby porozmawiać z panią doktor. Denise stara się uspokoić obawy Grimesa mówiąc, że pamięć z czasem wróci. Rick nie wie jak ma powiedzieć synowi, że jego matka nie żyje. Spencer czeka na Andreę pod jej domem. Dziewczyna nie cieszy się na jego widok. Monroe chce porozmawiać o tym, co ich łączyło. Prosi Andreę aby dała mu jeszcze jedną szansę. Ta jednak nie jest zainteresowana. Mówi, że po prostu nie pasują do siebie, po czym karze mu odejść. Rick siedzi z Carlem. Syn ponownie pyta go o matkę. Rick z trudem mówi mu, że ona nie żyje. Ta informacja nie zasmuciła go zbytnio. Gdy ojciec opowiada mu o okolicznościach śmierci Lori, okazuje się, że Carl nie pamięta Judith. Pamięta za to Amy, Tyreese’a, Carol, Morgana czy Jessie i Rona. Wie również, że oni wszyscy nie żyją. Następnego dnia Rick wybiera się na poszukiwania zapasów. Zabiera ze sobą większą grupę ludzi. Prosi Glenna, aby miał oko na wszystko podczas jego nieobecności. Grimes planuje przeszukać najbliższą okolicę. W tym samym czasie trwają prace przy kopaniu rowów. Nicholas jednak nie jest zainteresowany wykonywaniem tej pracy. Mówi Spencerowi i Olivii, że planuje zabić Ricka, gdyż ten rządzi Aleksandrią zdecydowanie za długo.

15.715.8

89. Olivia też uważa, że Rick nie powinien być liderem, ale nie chce go zabijać. Nicholas uważa, że Grimes jest niebezpieczny więc trzeba go zneutralizować. Ich rozmowę przerywa Glenn, który wszystko słyszał. Tymczasem grupa wypadowa przeszukuje okolicę. Andrea znajduje w jednym z budynków zalanego łzami Ricka. Płacze on z powodu Carla. Ma synowi za złe, że zostawił śmierć matki za sobą i nie tęskni za nią. Grimes uważa, że Carl za bardzo się zmienił. Myślał, że w Aleksandrii Carl znów będzie mógł być szczęśliwym, normalnym dzieckiem. Rick ze smutkiem  stwierdza, że jego syn zmienił się bezpowrotnie. Po tej chwili szczerości, Grimes planuje koniec poszukiwań i powrót do domu. Okazuje się, że nie były one zbyt owocne. Jednak wypad nie był straconym czasem, gdyż udało się dokładniej zbadać okolicę. W Aleksandrii, Glenn stara się załagodzić sytuację. Gdy mu się to nie udaje, wyciąga broń. Nicholas rzuca się na niego i zaczyna bić. Po tym, podnosi jego pistolet i bierze go na muszkę. Glenn nie daje za wygraną. Kopie Nicholasa w krocze i zaczyna uciekać. Kieruje się w kierunku swojego domu. Karze Maggie i Sophii ukryć się w łazience, a sam bierze ukryty w domu rewolwer. Nicholas idzie śladem Glenna i nakazuje mu opuszczenie budynku. Spencer i Heath starają się uspokoić mężczyznę, ale nic to nie daje. Glenn wybiega z domu, celując do Nicholasa. Ten nie pozstaje dłużny. W tym samym czasie, do Aleksandrii wraca Rick i ekipa wypadowa.

15.915.10

90. Rick bierze Nicholasa na muszkę i nakazuje mu opuszczenie broni. Ten posłusznie odkłada pistolet. Ku ździwieniu Nicholasa, Rick nie zamierza go zabić. Grimes mówi, że w jego interesie leży współpraca. Do uczynienia Aleksandrii bezpieczniejszą, potrzebuje ludzi więc nie będzie ich zabijał. Rick zaznacza jednak, że będzie się Nicholasowi bacznie przyglądał. Po zażegnianiu tego konfliktu, Rick zabiera Carla z lecznicy do domu. Młody Grimes pyta ojca czy byłby smutny z powodu jego śmierci. Carl ma ku temu wątpliwości ponieważ Rick jest silny. Grimes odpowiada synowi, że to nie ma nic wspólnego z siłą. Dodaje również, że Carl może opuścić gardę ponieważ jest teraz bezpieczny. Ich rozmowę przerywa Nicholas, który chce przeprosić Ricka za swoje zachowanie. Dodaje również, że nie będzie sprawiał więcej kłopotów i w pełni popiera Ricka. Wieczorem, Maggie i Glenn rozmawiają. Greene martwi się o życie męża gdy ten jest poza murami. Ale po dzisiejszym dniu okazało się, że nawet w samej Aleksandrii czycha niebezpieczeństwo. Maggie nie może znieść tej ciągłej niepewności. Ricka w jego domu odwiedza Andrea. Grimes zwierza się jej, że miał ochotę zastrzelić Nicholasa. Myślał, że to o wiele prostrze rozwiązanie. Tak często robił podobne rzeczy, że niemal weszło mu to w nawyk. Rick mówi, że nie pasuje do bezpiecznego świata jaki chce stworzyć, gdyż czuje się jakby umarł dawno temu. Andrea odpiera, że najwyższy czas wrócić do życia po czym całuje Grimesa.

15.1115.12