103. Jezus śledzi Dwighta. Tymczasem w Aleksandrii, Andrea pakuje swoje rzeczy i chce wyprowadzić się z domu Ricka. Dziewczyna ma mu za złe, że poddał się Neganowi. Rick zdradza jej, że ma plan, a pójście na układ ze Zbawcami to tylko jego część. Grimes nie informował nikogo o swoich prawdziwych zamiarach ze względów bezpieczeństwa. Rick chce aby mieszkańcy Aleksandrii wyglądali na pokonanych i pogodzonych z losem gdy Zbawcy przybędą po swoją część zapasów. Gdyby Rick poinformował wszystkich o swoim sekretnym planie, Negan mógłby wywęszyć podstęp. Andrea wybacza Grimesowi i postanawia zostać. Zbawcy z Neganem na czele przybywają do Aleksandrii aby odebrać haracz. Gdy czekają na otwarcie bramy, zajmują się małą grupą szwendaczy zgromadzoną przy murach. Wreszcie Rick wpuszcza Zbawców do środka. Negan jest pod wrażeniem tego jak Aleksandria wygląda od środka. Lider Zbawców wysyła swoich ludzi aby zebrali należną część zapasów. Sam Negan mówi, że nie weźmie od Aleksandryjczyków żywności. Dodaje, że jest dość rozsądnym człowiekiem, jeśli się z nim współpracuje. Przerywa mu Carl, który mówi, że Zbawcy powinni wracać do domu, zanim przekonają się jak bardzo niebezpieczni są mieszkańcy Aleksandrii. Negan jest pod wrażeniem tego, że młody Grimes odważył się mu grozić. Jednak dodaje, że nie życzy sobie podobnych gróźb w przyszłości. Zbawcy kontynuują zbieranie zapasów. W lecznicy wybucha mały konflikt. Denise grozi bronią Zbawcy, który chce zabrać część leków. Negan zauważa, że jego człowiek zabrał mniej niż połowę. Denise zgadza się, ale dodaje, że wśród tej części leków są najpotrzebniejsze środki niezbędne do ratowania życia. Rick stara się uspokoić Denise. Negan stwierdza, że mieszkańcy Aleksandrii nie potrzebują silnych leków, gdyż mieszkają za bezpiecznymi murami. Denise ustępuje, a Zbawcy zabierają medykamenty. Po zażegnaniu konfliktu, Negan zbiera swoich ludzi i wyrusza w drogę powrotną do domu.

18.118.2

104. Zbawcy odjeżdżają. Denise krzyczy na Ricka, bo pozwolił im zabrać leki. Grimes odpiera, że nie jest już dłużej liderem. Teraz jest nim Negan, a Rick zamierza przestrzegać jego zasad. Grimes dodaje, że jeśli ktoś ma inny pomysł na życie, to może opuścić mury Aleksandrii i spróbować szczęścia na własną rękę. Tymczasem Dwight dociera do jednego z posterunków Zbawców. Okazuje się, że stacjonującym tam ludziom udało się wykryć Jezusa. Zbawcy proponują mu poddanie się, ale Paul podejmuje walkę. Udaje mu się powalić dwóch z nich, ale mimo tego zostaje obezwładniony. Dwight orientuje się, że Jezus został wysłany przez Ricka aby go śledził. Zbawcy wiążą Paula i zabierają go do swojej siedziby. Tą siedzibą okazuje się być wielka fabryka ogrodzona płotem. Zbawcy nazywają ją Sanktuarium. Jezusowi udaje się wyswobodzić z więzów i wyskoczyć z samochodu Zbawców. Zanim Dwight zauważa jego zniknięcie, nie ma już po nim śladu. Zbawcy postanawiają nie informować Negana o pojmaniu i ucieczce Jezusa, aby nie denerwować swojego przywódcy. Do Sanktuarium przybywa również Negan. Nakazuje swoim ludziom rozładowanie ciężarówki z aleksandryjskimi zapasami. Okazuje się, że w ciężarówce ukrył się Carl. Młody Grimes zabrał ze sobą karabin. Zbawcy szybko zauważają Carla więc otwiera on ogień w ich kierunku, zabijając dwóch z nich. Grimes wyskakuje z ciężarówki. Mówi pozostałym Zbawcom, że chce tylko zabić Negana. Lider Zbawców stara się uspokoić Carla. Jednak ten ponownie otwiera ogień zabijając jeszcze kilku z nich. Jego karabin ma zbyt duży odrzut, przez co wypada mu on z rąk. Dwight podbiega do Carla i powala go na ziemię. Negan powstrzymuje go mówiąc, że nie tak traktuje się gości.

18.318.4

105. Negan pomaga Carlowi wstać. Proponuje mu wycieczkę po Sanktuarium. Carl pyta Negana, co ten zamierza z nim zrobić. Lider Zbawców odpiera, że nie chce zepsuć niespodzianki. Negan wchodzi z Carlem do fabryki, która służy Zbawcom za dom. Wita ich mężczyzna imieniem Carson. Informuje on Negana, że podczas jego nieobecności doszło do pewnego incydentu. Lider Zbawców zmierza do biura znajdującego się w wyższych partiach fabryki, które pełni rolę jego prywatnego apartamentu. Po drodze zauważają go mieszkańcy Sanktuarium. Wszyscy klękają na jego widok. Okazuje się, że w swoich apartamentach, Negan trzyma kilka roznegliżowanych kobiet, które tworzą coś na kształt haremu. Incydent o którym wspominał Carson, dotyczył jednej z nałożnic. Dziewczyna o imieniu Amber zdradzała Negana ze swoim chłopakiem, Markiem. Lider Zbawców przypomina jej, że dołączenie do haremu jest dobrowolne. Amber może w każdej chwili odejść i wrócić do Marka. Jeśli jednak zdecyduje się zostać, nie może zdradzać Negana. Okazuje się, że mieszkańcy Sanktuarium za wykonywaną pracę otrzymują punkty, które później mogą wymieniać na żywność czy inne towary. Amber jest przerażona tą perspektywą, więc decyduje się zostać z Neganem. Jednak to wiąże się z ukaraniem Marka. Po rozwiązaniu problemu, Negan i Carl przechodzą do innego pokoju. Grimes pyta Negana o harem. Lider Zbawców odpiera, że są to jego żony. Dodaje, że nie widzi sensu w przestrzeganiu starych zasad, więc wziął sobie kilka kobiet ponieważ zawsze o tym marzył. Negan przypomina, że Carl zabił kilku jego ludzi i musi zostać za to ukarany. Lider Zbawców nakazuje Carlowi zdjęcie opatrunku z twarzy. Grimes niechętnie robi to. Oczom Negana ukazuje się dziura w miejscu, gdzie kiedyś było oko. Negan stwierdza, że wygląda to obrzydliwie. Nie dziwi się Carlowi, że nie chciał zdjąć opatrunku. Grimesowi robi się przykro pod wpływem słów Negana. Lider Zbawców zauważa jego reakcję i przeprasza go. Jednak nadal chce ukarać Carla. Karą ma być zaśpiewanie piosenki. Carl niechętnie wykonuje to polecenie. Gdy kończy, do pokoju wchodzi Carson mówiąc, że Mark jest już gotowy do wymierzenia mu kary. Karą okazuje się być przypalenie twarzy rozgrzanym do czerwoności żelazkiem. Wszyscy mieszkańcy Sanktuarium gromadzą się aby to zobaczyć. Negan przemawia do zgromadzonych. Mówi, że nie chce karać Marka, ale jest do tego zmuszony, ponieważ takie są zasady. Dodaje, że zasad trzeba przestrzegać bo to one utrzymują ludzi przy życiu. Na nieprzestrzegających zasad, czeka rozgrzane żelazko. Negan bierze je do ręki i przykłada związanemu Markowi do twarzy. Ten szybko mdleje. Negan na odchodne stwierdza, że Mark do końca życia będzie nosił na twarzy znamię mówiące o jego uczynkach. Następnie Negan zwraca się do Carla mówiąc, że musi zdecydować co z młodym Grimesem zrobić.

18.518.6

106. Carson odprowadza nieprzytomnego Marka. Amber chce iść za nim, ale zostaje powstrzymana przez Dwighta. Negan i Carl wracają do apartamentów. Grimes pyta czy może zasłonić twarz. Negan nie zgadza się. Carl irytuje się z tego powodu. Negan mówi, że jeszcze z młodym Grimesem nie skończył, ale nadal nie wie co z nim zrobić. Pyta więc Carla, czy ten ma jakieś pomysły. Grimes odpiera, że Negan mógłby wyskoczyć przez okno, żeby Carl nie musiał zabijać go osobiście. Negan zanosi się śmiechem na te słowa. Lider Zbawców dodaje, że patrząc na Carla nie może wymyślić gorszej kary niż to czego młody Grimes już doświadczył. Negan dodaje, że coś wymyśli. Tymczasem Jezus wraca ze zwiadu. Udaje mu się znaleźć działający samochód co znacznie ułatwia sprawę. Rick, Andrea, Michonne i Nicholas szukają Carla. Zostają osaczeni przez sporą grupę szwendaczy. Andrea proponuje ucieczkę, ale Grimes nie chce się poddać. Z dużym trudem udaje im się wybić trupy, ale to nie przybliża Ricka do odnalezienia syna. Eric i Aaron rozmawiają w swoim domu. Eric twierdzi, że być może bezpieczniej byłoby opuścić Aleksandrię i spróbować szczęścia na własną rękę. Aaron uważa, że nie mogą od tak odejść ponieważ są coś winni Rickowi. Eric odpiera, że nie mówi o natychmiastowym odchodzeniu. Chce tylko rozważyć taką ewentualność. Aaron stwierdza, że poza murami na pewno nie będzie bezpieczniej niż w Aleksandrii. Przypomina, że Eric został dźgnięty podczas jednego z wypadów. Dodaje, że poszukiwanie nowych ludzi było fajną przygodą, ale tylko dlatego, że w perspektywie był powrót do domu. Aaron mówi, że Aleksandria to szczególne miejsce, a obowiązkiem wszystkich jej mieszkańców jest uczynienie jej silniejszą. Dodaje, że aktualnie nie są w stanie walczyć ze Zbawcami więc powinni uczynić wszystko żeby ich nie rozgniewać. Eric wydaje się być przekonany. Późnym wieczorem Rick i reszta wracają do Aleksandrii. Planują znów wyruszyć o świcie. Nocą Ricka budzi Paul. Mówi Grimesowi, że zna lokalizację siedziby Negana. Rick pyta go o Carla. Jezus odpiera, że go nie widział, ale słyszał wystrzały z broni maszynowej. Grimes jest przekonany, że to jego syn, gdyż ze zbrojowni zniknął jeden karabin. Jezus proponuje, że rankiem może go zabrać na miejsce. Rick jednak chce wyruszyć natychmiast. Zabiera ze sobą Andreę i Michonne. Po drodze wszyscy obmyślają plan działania. Rick stwierdza, że zamierza po prostu zapukać. Uważa, że przekradanie się nic nie da. Jednak Rick nie będzie musiał pukać gdyż z naprzeciwka nadjeżdżają Zbawcy. Rick mówi Neganowi, że chce odzyskać syna. Lider Zbawców odpiera, że właśnie w tym celu wyruszył. Dodaje, że nie może się doczekać, kiedy Rick zobaczy co zrobił z Carlem.

18.718.8

107. Rick rzuca się na Negana. Udaje mu się go powalić. Jednak lider Zbawców nie pozostaje dłużny. Mężczyźni wymieniają ciosy. Negan próbuje uspokoić sytuację. Pokazuje Rickowi Carla, całego i zdrowego. Negan dodaje, że chciał trochę sprowokować Ricka, ale nie spodziewał się, że to podziała. Ojciec i syn wpadają sobie w objęcia. Carl przeprasza Ricka za swoje zachowanie. Negan mówi, że nie zrobił Carlowi krzywdy ponieważ chciał pokazać, iż potrafi być rozsądny. Jeśli ludzie Ricka będą chcieli współpracować, to Negan nie zabije nikogo. Lider Zbawców przekazał to co miał do powiedzenia, więc zabrał swoich ludzi o odjechał. Tymczasem Eugene, Holly i Rosita odwiedzają miejsce, w którym miał się znajdować sprzęt do wyrobu amunicji. Zgodnie z przypuszczeniami Portera, na miejscu jest wszystko co niezbędne do produkcji. Eugene stwierdza, że można zebrać więcej ludzi i brać się do roboty. Po powrocie do Aleksandrii, Rick informuje wszystkich o tym co się stało. Dodaje, że Aleksandria musi się przygotować, gdyż wkrótce Zbawcy przybędą aby odebrać swoją część zapasów. Wieczorem, Rick wypytuje Carla o to co widział w Sanktuarium. Carl mówi ojcu o haremie Negana. Wspomina również, że Zbawcy nie używają broni palnej więc pewnie mają mało amunicji. Dodaje, że w Sanktuarium mieszka około 30 osób, które wyglądają na zwykłych cywili. Rick dzieli się zdobytą wiedzą z Andreą i Jezusem. Paul dodaje, że Zbawcy mają w okolicy kilka posterunków. Jezus stwierdza, że wiedzą już o Neganie całkiem sporo, więc to najwyższy czas, aby przedstawić Ricka Ezekielowi.

18.918.10

108. Następnego dnia Michonne i Carl czyszczą okolicę z zombie. Jest ich dość sporo więc Michonne proponuje odwrót. Carl nie chce jednak ustąpić. Początkowo dobrze sobie radzi, ale jeden szwendacz zachodzi go od tyłu. Michonne z trudem udaje się uratować młodego Grimesa. Razem wracają za bramę. Carl stwierdza, że dał się zaskoczyć, bo przez brakujące oko ma węższe pole widzenia. Grimes dodaje, że jest teraz bezwartościowy. Michonne stara się go pocieszyć mówiąc, że jego ojciec nie ma ręki, a mimo to świetnie sobie radzi. Tymczasem Jezus zabiera Ricka na spotkanie z Ezekielem. Okazuje się, że jest on liderem osady, która nazywa się Królestwo. Ezekiel również płaci Neganowi haracz. Jezusa i Ricka wita dwóch mężczyzn na koniach. Prowadzą ich przed oblicze Ezekiela. Ma on swoją siedzibę w szkole. Jezus wspomina, że zimą wszyscy mieszkańcy Królestwa tam mieszkają. Jednak gdy robi się cieplej, część z nich przenosi się do namiotów rozstawionych na zewnątrz. Jezus mówi Rickowi, że wszyscy tytułują Ezekiela królem. Król wychodzi aby powitać gości. Okazuje się, że Ezekiel ma tresowanego tygrysa, którego prowadzi na łańcuchu. Rick jest zaskoczony tym faktem. Ezekiel mówi, że nigdy nie zaakceptował zwierzchnictwa Negana nad jego osadą. Król czekał tylko na odpowiedni moment by uderzyć. Ezekiel uważa, że taki moment właśnie nadszedł. Rick podziela jego zdanie. Jest pewny, że wspólnymi siłami mogą pokonać Zbawców. Ezekiel dodaje, że do jego Królestwa zawitał niespodziewany gość, który może ich wesprzeć w walce z Neganem. Tym gościem okazuje się być Dwight. Rick nie jest przekonany co do czystości jego intencji. Grimes myśli, że został on tu przysłany przez Negana, żeby przyłapać konspiratorów na gorącym uczynku. Dwight stara się przekonać ich, że mówi prawdę. Wyznaje, że nie spodziewał się zastać Grimesa w Królestwie. Myślał, że Rick jest posłuszny Neganowi. Wybrał się do Ezekiela ponieważ wiedział, że on jeden jest na tyle odważny żeby podjąć walkę ze Zbawcami. Rick nadal nie jest przekonany. Daje temu wyraz bijąc Dwighta w twarz. Ryk tygrysa Ezekiela doprowadza Ricka do porządku. Dwight mówi, że jego żona, Sherry była pierwszą nałożnicą Negana. Jednak małżonkowie nie mogli znieść rozłąki. Negan przyłapał ich razem, a za karę przypalił Dwightowi twarz żelazkiem. Od tego czasu, Dwight był wiernym żołnierzem, który wypełniał wszystkie rozkazy Negana. Jednak teraz chce naprawić swoje błędy. Dwight zapewnia, że jeśli tylko konspiratorzy mu zaufają, powie im o wszystkich silnych i słabych stronach Zbawców. Poda im głowę Negana na srebrnej tacy.

18.1118.12