109. W Hilltop, Maggie czuwa przy grobie Glenna. Podchodzi do niej miejscowa kobieta o imieniu Brianna. Wspomina o tym, że mieszkańcy Hilltop nie mają w zwyczaju grzebać swoich zmarłych. Zazwyczaj stosują kremację, ale dla Glenna zrobili wyjątek. Brianna składa Maggie kondolencje i mówi, że sama również straciła wielu bliskich. Później, Maggie udaje się do miejscowego lekarza, Harlana Carsona. Medyk bada dziewczynę. Mówi, że ciąża przebiega zgodnie z planem. Dodaje, że odebrał w Hilltop już dwa porody, więc Maggie jest w dobrych rękach. Potem, do jej pokoju zakrada się Jezus. Mówi, że przysyła go Rick. Paul informuje Maggie o planowanym ataku na Zbawców. Dodaje, że musi powiedzieć również Gregory’emu ponieważ chce zabrać grupę ludzi z Hilltop i przetrenować ich w użyciu broni. Jezus jednak mu nie ufa. Przypuszcza, że Gregory może chcieć poinformować o tym Negana. W związku z tym Jezus prosi Maggie, aby miała na lidera Hilltop oko. Następnie Paul idzie porozmawiać z Gregorym. Lider Hilltop nie jest przekonany co do pomysłu wszczynania wojny z Neganem. Uważa to za zbyt niebezpieczne. Jezus stara się go przekonać, mówiąc, że mają Ezekiela po swojej stronie. Następnie pyta Gregory’ego, ilu ludzi może wystawić Hilltop. Ten odpowiada, że nawet nie wie, ilu ludzi mają. Jezus idzie więc do Kala i prosi go o listę ludzi zdolnych do walki. W Aleksandrii, Rick informuje Andreę i Carla, że nadszedł czas aby stanąć do walki z Neganem. Następnie idzie porozmawiać z Michonne. Kobieta ma mu za złe, że wcześniej nie podzielił się z nią swoim planem. Dodaje, że jest zmęczona i nie ma ochoty walczyć. Chce wreszcie powiesić swój miecz na ścianie i go więcej nie używać. Rick stara się ją przekonać, że będzie mogła to zrobić po pokonaniu Zbawców. Potem, Rick idzie na spotkanie z Olivią, aby sprawdzić jak sprawy stoją z zapasami. Okazuje się, że spiżarnia świeci pustkami. Rick planuje wybrać się w poszukiwaniu zapasów, gdyż aktualnie nie mają nic, co mogliby oddać Zbawcom. Grimesowi przerywa Spencer. Mówi on, że Rick boi się Negana. Monroe dodaje, że gdyby jego ojciec żył, na pewno nie pozwoliłby Grimesowi sprawować władzy tak długo. W Hilltop, Jezus zapoznaje Maggie z miejscowym kowalem, Earlem Suttonem. Następnie planuje wyruszyć w drogę. Ale najpierw chce się spotkać z Kalem. Earl informuje go, że Kal opuścił Hilltop jakiś czas temu. Jezus stwierdza, że zapewne wyruszył, aby poinformować Zbawców o planowanym ataku.

19.119.2

110. Paul udaje się w pogoń za Kalem. Tymczasem Rick odwiedza Eugene’a w fabryce amunicji. Grimes informuje go o nadchodzącej wojnie ze Zbawcami. Później, Rick zabiera Carla, Andreę, Michonne, Heatha i Aarona do Królestwa. Wszyscy w Aleksandrii myślą, że wybrali się oni w poszukiwaniu zapasów. Jezusowi udaje się dogonić Kala. Mężczyzna mówi Paulowi, że chce powstrzymać wojnę zanim ta się na dobre zacznie. Kal nie chce ryzykować, życiem mieszkańców Hilltop. Jezus odpiera, że Hilltop jest w większym niebezpieczeństwie pod rządami Negana, a teraz nadarzyła się okazja do powstrzymania go. Rozmowę przerywa kilku Zbawców. Okazuje się, że Kal odpalił flarę, wzywając ich. Jezus wymyśla na poczekaniu wymówkę. Mówi, że Hilltop słabo stoi z zapasami, przez co oferta dla Zbawców będzie trochę skromniejsza. Zbawca o imieniu Connor, który okazuje się być dowódcą oddziału denerwuje się na te słowa. Uderza Paula w brzuch, po czym odjeżdża. Po tym incydencie, Kal wydaje się przekonany do idei wojny ze Zbawcami. Tymczasem grupa Ricka dociera do Królestwa. Wita ich Ezekiel. Wszyscy są pod wrażeniem jego tygrysa. Wszyscy oprócz Michonne. Ezekiel chce pocałować ją w rękę na powitanie, ale ona podnosi na niego miecz, ponieważ nie czuje się bezpiecznie w otoczeniu tygrysa. Okazało się, że Ezekiel miał ukryty miecz w swojej lasce. Skrzyżował go z kataną Michonne. Po tym lekkim spięciu udało mu się załagodzić sytuację. Ezekiel urządził kolację na cześć gości. Po posiłku Ezekiel spotyka Michonne w ogrodzie. Kobieta mówi mu, żeby przy niej przestał udawać króla. Ezekiel odpiera, że on udaje króla w takim stopniu, jak ona samuraja. Dodaje, że ludzie chcą go widzieć jako króla, bo dzięki temu czują się bezpieczniej. Ezekiel opowiada, że kiedyś pracował z zoo. Mówi, że jego tygrys wabi się Shiva. Ezekiel wspomina jak kiedyś Shiva zraniła się w nogę, więc zdecydował się wejść do jej klatki i zatamować krwawienie. Shiva zraniła go w brzuch, zostawiając bliznę. Ale mimo tego, udało mu się opatrzeć jej ranę. Od tego czasu Shiva nie była agresywna w stosunku do niego. Ezekiel dodaje, że w pierwszych dniach apokalipsy stracił całą rodzinę, więc tygrys stał się jedynym co mu w życiu pozostało. Po tych zwierzeniach Ezekiel żegna się z Michonne i życzy jej dobrej nocy.

19.319.4

111. Jezus zabiera około 20 ludzi z Hilltop do Królestwa, gdzie mają zostać przeszkoleni. Jednak oficjalnie zabiera ich na wypad w poszukiwaniu zapasów, gdyby Zbawcy się dopytywali. Dzięki temu Hilltop nie ucierpi gdyby wojna z Neganem się nie powiodła. W Królestwie, Andrea szkoli ludzi Ezekiela w strzelaniu. Rick przychodzi sprawdzić jak jej idzie. Grimes jest dobrej myśli. Mówi, że Ezekiel może wystawić do walki około 30 osób. Wkrótce do Królestwa przybywa Jezus. Wspólnie obmyślają plan działania. Dwight podał lokalizacje posterunków Zbawców. Ezekiel stwierdza, że najlepiej będzie zająć się nimi najpierw. Ale wcześniej trzeba wysłać ludzi, aby przyjrzeli się im bliżej. Rick chce wrócić do Aleksandrii, gdyż lada chwila może się tam zjawić Negan aby odebrać zapasy. No i właśnie się zjawia. Bramę otwiera mu Olivia. Informuje go również, że trzeba poczekać na Ricka, gdyż aktualnie Aleksandria nie ma nic do zaoferowania. Negan prosi więc Olivię aby wskazała mu jeden z pustych domów, gdzie mógłby zaczekać na powrót Grimesa. Negana odwiedza Spencer. Lider Zbawców mówi mu, że jest pod wrażeniem tego, iż w Aleksandrii jest bieżąca woda. Następnie pyta, czy nie ma tutaj stołu bilardowego. Spencer odpiera, że ma jeden w swoim domu i zaprasza Negana do siebie. Lider Zbawców najpierw pyta go, z jaką sprawą do niego przyszedł. Spencer mówi, że chce porozmawiać o Ricku. Monroe opowiada Neganowi o Douglasie. Wspomina, że odkąd Rick przejął władzę, jest coraz gorzej. Dodaje również, że Rick nie akceptuje żadnego zwierzchnictwa nad sobą, gdyż ma za duże ego. Negan pyta Spencera, co w związku z tym proponuje. Monroe odpowiada, że wdał się w ojca, więc sam mógłby być lepszym liderem od Ricka. Negan stwierdza, że Rick go nienawidzi. Ale mimo tego ciężko pracuje gromadząc zapasy dla Zbawców, żeby tylko ochronić swoich ludzi. Spencer zaś w tym samym czasie obgaduje Ricka i próbuje go obalić. Neganowi nie podoba się taka postawa więc wbija Spencerowi nóż w brzuch. Następnie rozcina go, na skutek czego jelita Spencera lądują na ziemi. Negan nakazuje swoim ludziom uprzątnięcie jego zwłok, a sam udaje się w poszukiwaniu stołu bilardowego.

19.519.6

112. Kilka godzin później do Aleksandrii wraca Rick. Olivia informuje go o tym, że Negan zabił Spencera. Rick idzie aby wyjaśnić sytuację z Neganem. Lider Zbawców mówi Grimesowi, że Spencer spiskował przeciwko niemu. Chciał namówić Negana do zabicia Ricka więc sam zginął. Po wyjaśnieniu sytuacji, Negan chce zobaczyć co Rick przywiózł ze sobą. Lider Zbawców po chwili zastanowienia stwierdza, że tym razem nie weźmie zapasów, w ramach przeprosin za tę sytuację ze Spencerem. Rick jednak nalega, żeby Negan wziął swoją część, na co ten przystaje. Grimes zauważa, że Neganowi towarzyszy tylko ośmiu ludzi, więc stwierdza, że to dobry moment, aby zaatakować. W związku z tym, wysyła Andreę na dzwonnicę. Zbawcy wsiadają do ciężarówki i odjeżdżają. Jednak nie udaje im się zajechać zbyt daleko, bo Andrea zabija kierowcę. Rick nakazuje synowi zebranie wszystkich zdolnych do walki ludzi na murach. Sam rusza w pogoń za ciężarówką. Zabiera ze sobą Heatha, Holly i Nicholasa. Andrea zabija jeszcze jednego Zbawcę. Rick bierze Negana na muszkę. Grimes chce pociągnąć za spust, ale zostaje postrzelony w rękę. To samo dzieje się z Holly, Heathem i Nicholasem. Okazuje się, że w okolicy ukryty był większy oddział Zbawców. Negan uświadamia Ricka, że Zbawcy wbrew pozorom mają broń palną, ale oszczędzają ją na specjalne okazje.

19.719.8

113. Jezus i Aaron sprawdzają jeden ze wskazanych im przez Dwighta posterunków. Okazuje się, że miejsce jest całkowicie opuszczone. Jezus stwierdza, że Zbawcy z tego posterunku są zapewne w Aleksandrii. Andrea stara się namierzyć Negana przez celownik. Lider Zbawców mówi Rickowi, że właśnie wysłał Connora na dzwonnicę, aby unieszkodliwił dziewczynę. W tym momencie ukryty za murami Carl oddaje strzał. Kula trafia w kij baseballowy Negana. Lider Zbawców żąda wydania Carla przez Aleksandryjczyków. W ramach odmowy grozi zabiciem jeńców. Tymczasem, Connor atakuje Andreę. Uderza ją w twarz, a następnie rzuca się na nią. Andrea kopie napastnika w krocze. Ten jednak szybko dochodzi do siebie i powala dziewczynę na ziemię. Potem łapie ją za włosy i kilka razy uderza jej głową o podłogę dzwonnicy. Negan mówi, że planuje złamać Ricka. Chce to osiągnąć poprzez zabicie Carla, a mieszkańców Aleksandrii chce zmusić do wydania mu Carla poprzez zabicie pozostałych jeńców. Planuje zacząć od Nicholasa. Tymczasem, Connor zaczyna dusić Andreę. Dziewczynie z trudem udaje się sięgnąć po nóż. Tnie nim napastnika w ramię. Ten jednak nie daje za wygraną. Łapie dziewczynę i chce ją wypchnąć przez okno dzwonnicy. Andrei jednak udaje się poderżnąć Connorowi gardło i zrzucić go z wieży. Rick widzi jak ktoś spada ze szczytu dzwonnicy i jest przekonany, że jest to Andrea.

19.919.10

114. Rick płacze myśląc, że Andrea właśnie zginęła. Nicholas prosi Negana o łaskę. Mówi, że ma żonę i syna. Lider Zbawców decyduje się więc na użycie wyliczanki. Tej samej wyliczanki, której użył przy śmierci Glenna. Przerywa mu Paul, atakujący Zbawców. Udaje mu się załatwić kilku z nich. Jezus obezwładnia również samego Negana i bierze go na zakładnika. Po chwili, na jednego ze Zbawców rzuca się tygrys. Zaraz potem, Ezekiel i jego ludzie rozpoczynają ostrzał. Negan wyrywa się Jezusowi. Jemu i kilku Zbawcom udaje się dobiec do ciężarówki i odjechać. Rick i Michonne biegną w kierunku dzwonnicy. Znajdują tam nieprzytomną Andreę. Zabierają ją do lecznicy. Tam Andrea dochodzi do siebie. Rick planuje zebranie wszystkich ludzi jakich ma i zaatakowanie Sanktuarium. Grimes chwali syna, za to jak zachował się podczas ataku. Mówi mu również, że planuje zostawić go w Aleksandrii podczas wyprawy na siedzibę Negana. Carl nie zgadza się. Rick odpiera, że zostawia go tutaj, żeby bronił Aleksandrii podczas jego nieobecności. Carl wydaje się być przekonany. Tymczasem Negan wraca do domu. Zbawcy pytają go, jaki jest ich następny krok. Negan oznajmia, że idą na wojnę.

19.1119.12