115. Nadchodzi dzień ataku na Zbawców. Rick nie może spać więc wstaje wcześniej. Andrea dołącza do niego. Rick zwierza się jej, że ma poważne wątpliwości co do nadchodzącej wojny. Grimes jest przekonany, że zaatakowanie Zbawców skończy się ofiarami. Dodaje, że wszyscy pokładają w nim zbyt wielkie nadzieje, gdyż nie jest idealny i popełnia błędy. Jednak Rick wie, że Negan musi być powstrzymany. Bez względu na cenę. Ezekiel spędził noc z Michonne. Kobieta mówi mu, żeby nie robił sobie zbyt dużych nadziei, gdyż fakt, że wylądowali w łóżku jeszcze nic nie znaczy. Może się to przerodzić w poważniejszy związek, ale nie musi. Ezekiel jednak jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy. Tymczasem Rick odwiedza Eugene’a w fabryce amunicji. Okazuje się, że produkcja idzie pełną parą. Później, Grimes organizuje zebranie w kościele. Jezus i Ezekiel informują go, że ich ludzie są gotowi do drogi. Rick zostawia Aleksandrię pod nadzorem Carla i Andrei, a sam wyrusza ze swoją armią do Sanktuarium. Jednak nie atakuje miejsca od razu. Rick chce najpierw porozmawiać z Neganem. Grimes oznajmia mu, że Aleksandria, Hilltop i Królestwo nie będą dłużej płaciły Zbawcom haraczu. Dodaje, że to nie musi się skończyć rozlewem krwi. Rick proponuje Neganowi możliwość poddania się. Negan odpiera, że nie bierze tej opcji pod uwagę, ale również nie chce walczyć. Lider Zbawców pokazuje armii Ricka, Gregory’ego. Mówi on, że Hilltop jest po stronie Zbawców. Gregory nakazuje wszystkim jego mieszkańcom powrót do domu. Jeśli się nie podporządkują, nie mają tam prawa wstępu.

20.120.2

116. Groźby Greogry’ego nie robią na nikim wrażenia. Armię Ricka opuszcza tylko 8 osób. Negan denerwuje się z tego powodu. Gregory powiedział mu, że mieszkańcy Hilltop stanowią połowę oddziału Grimesa. Wściekły Negan przegania Gregory’ego. Snajperzy Zbawców ukryci na dachu Sanktuarium ostrzeliwują ludzi Ricka, więc ci kryją się za autobusami, którymi przyjechali. Grimes nakazuje rozpoczęcie ostrzału. Jednak celem nie są Zbawcy tylko okna Sanktuarium. Okazuje się, że Rick chce narobić jak najwięcej hałasu aby przyciągnąć duże ilości szwendaczy. Plan działa, gdyż w stronę Sanktuarium zmierza pokaźna grupa zombie. Rick nakazuje wszystkim wsiąść do autobusów i odjechać. Sam chce staranować bramę wiodącą do Sanktuarium. Przeszkadza mu w tym Holly, która nie wsiadła do autobusu. Rick stara się wytłumaczyć jej, że jest jedyną osobą, której Negan nie zabije. Holly jednak chce się zemścić za śmierć Abrahama. Dziewczyna kopie Ricka w krocze, po czym wsiada do samochodu i taranuje ogrodzenie okalające Sanktuarium. Holly wysiada z rozbitego auta, ale łapie ją Negan. Tymczasem armia Ricka odjechawszy na bezpieczną odległość, cieszy się, że plan się powiódł. Rick oznajmia im, że to nie czas na świętowanie, gdyż wojna dopiero się zaczęła.

20.320.4

117. Zbawcy siedzą w Sanktuarium, osaczeni przez hordę zombie. Jest wśród nich również Holly, którą pojmał Negan. Lider Zbawców jest przekonany, że ma do czynienia z Andreą. Chce wykorzystać to, że ma ukochaną Ricka. Holly stara się wyprowadzić Negana z błędu. Mówi, że rozwaliła ogrodzenie ponieważ chciała się zemścić za śmierć Abrahama. Negan postanawia zająć się sprawą Holly później, ponieważ teraz trzeba się pozbyć szwendaczy. Tymczasem armia Ricka rozbija obóz aby przenocować. Grimes obwinia się, że pozwolił Holly staranować bramy Sanktuarium. Jezus stara się go pocieszyć. Michonne, Ezekiel i Shiva rozprawiają się z małą grupą zombie, zgromadzoną nieopodal obozu. Dołącza do nich Rick. Grimes prosi Michonne, aby zabrała trochę ludzi i udała się do Aleksandrii. Rick chce być przygotowany na wypadek kontrataku ze strony Zbawców. Rick przedstawia swoim ludziom dalszy plan działania. Chce wykorzystać fakt, że Negan nie może się ruszyć z Sanktuarium i zaatakować posterunki Zbawców rozlokowane w okolicy. Aby działać szybciej, Rick dzieli swoją armię na dwie grupy. Jedną poprowadzi sam Grimes, a drugą Ezekiel. Tymczasem Negan i jego ludzie starają się wybić zgromadzoną pod Sanktuarium hordę. Początkowo dobrze im idzie, ale szybko zostają zmuszeni do odwrotu. Jeden ze Zbawców odwiedza zamkniętą w jednym z pomieszczeń Holly. Zaczyna zdzierać z niej ubranie i usiłuje ją zgwałcić. Przerywa mu Negan. Krzyczy on na swojego człowieka. Mówi, że Zbawcy nie mogą zachowywać się w tak bestialski sposób, ponieważ po wojnie będą chcieli współpracować z innymi ludźmi. Niedoszły gwałciciel przeprasza za swoje zachowanie. Negan stwierdza, że zwykłe przeprosiny nie wystarczą, ponieważ nie toleruje on przemocy na tle seksualnym. Następnie wbija niepokornemu Zbawcy nóż w szyję. Negan przeprasza Holly, że musiała na to patrzeć, ale chciał jej pokazać, że Zbawcy nie są potworami.

20.520.6

118. Gregory i ludzie, którzy odeszli z armii Ricka, docierają do Hilltop. Maggie wypytuje ich, jak idzie wojna. Gregory udaje przed mieszkańcami Hilltop, że wcześniej nie wiedział o żadnej wojnie i dopiero Zbawcy go o niej poinformowali. Dodaje, że leży mu na sercu dobro mieszkańców Hilltop, dlatego chciał zapobiec eskalacji konfliktu. Maggie zarzuca Gregory’emu tchórzostwo. Ten odpiera, że to Rick jest tym złym, który próbuje wszystko zniszczyć. Negan zaś w jego mniemaniu jest całkiem rozsądny i można z nim współpracować. Maggie wścieka się na te słowa i uderza Gregory’ego w twarz. Następnie dziewczyna zwraca się do mieszkańców Hilltop. Mówi im, że oddawanie Neganowi połowy zapasów nie jest sprawiedliwe. Rick walczy o to, żeby z tym skończyć, więc trzeba mu w tym pomóc. Maggie dodaje, że jeśli mieszkańcy Hilltop teraz nie przyłączą się do Grimesa, będą musieli męczyć się z Neganem do końca życia. Na koniec Maggie mówi, że wierzy w Ricka Grimesa. Tymczasem Michonne wraca do Aleksandrii. Informuje Carla, że wszystko idzie zgodnie z planem. Rick i jego ludzie atakują jeden z posterunków Zbawców. Udaje im się wedrzeć do środka i wybić wszystkich. Jednak podczas szturmu ginie Eric. Niestety grupie Ezekiela nie poszło tak dobrze w ataku na inny posterunek. Tamtejsi Zbawcy szybko zorientowali się, że są atakowani. Udało im się wystrzelać większość ludzi Ezekiela, zanim zdążyli się zbliżyć. Ci którzy przeżyli, rzucili się do ucieczki. Samemu Ezekielowi udało się oddalić z miejsca walk, ale szybko zostaje otoczony przez zombie. Z opresji ratuje go Shiva, która rzuca się w sam środek grupy szwendaczy. Ezekiel korzystając z okazji, rzuca się do ucieczki. Jednak jego tygrys zostaje rozszarpany przez zombie. Ezekielowi udaje się dotrzeć do Aleksandrii i opowiedzieć o wszystkim Michonne.

20.720.8

119. Ludzie Ricka palą zwłoki zabitych Zbawców. Gdy kończą szykują się do drogi. Aaron trzyma za rękę martwego Erica. Grimes pyta mężczyznę, czy dobrze się czuje. Aaron odpiera, że poczuje się dobrze gdy wszyscy Zbawcy będą martwi. Ezekiel jest załamany po ostatnich wydarzeniach. Michonne stara się go pocieszyć. Ezekiel mówi jej, że Shiva i ludzie którzy zginęli, byli dla niego jak rodzina. Dodaje, że podczas bitwy ludzie zwracali się do niego o pomoc, a on był bezradny. Ezekiel mówi, że Shiva nie zasługiwała na taką śmierć. Tygrysica nie zdawała sobie sprawy, że skacząc w środek stada zombie, poświęca życie dla swojego pana. Ezekiel dochodzi do wniosku, że nie jest już w stanie dłużej przewodzić, skoro poprowadził ludzi na rzeź. Michonne bije go w twarz. Kobieta mówi, że Ezekiel powinien być silny dla ludzi, którzy pozostali w Królestwie. Ludzie Ricka wracają do Aleksandrii. Carl i Michonne informują Grimesa o tym, że atak Ezekiela na jeden z posterunków zakończył się niepowodzeniem. Rick zwołuje w kościele zebranie, aby omówić plan działania. Grimes mówi, że Negan zapewne nie jest już dłużej uwięziony w Sanktuarium, gdyż przyszli mu z pomocą Zbawcy z posterunku, który atakowali ludzie Ezekiela. Rick spodziewa się ataku na Aleksandrię lada chwila. Grimes informuje wszystkich, że właśnie otrzymał świeżą dostawę amunicji od Eugene’a więc są dobrze zaopatrzeni. Rick nakazuje Andrei rozstawienie snajperów na murach. Naradę nagle przerywa wybuch, który wybija szyby w kościele. Okazuje się, że to granat przerzucony przez mur. Do Aleksandrii przybyli Zbawcy. Negan chce porozmawiać z Rickiem. Aby zachęcić go do tego, pokazuje Holly. Dziewczyna jest związana i ma worek na głowie. Negan puszcza ją wolno, a Rick otwiera bramę. Holly wchodzi do Aleksandrii. Denise ściąga jej worek z głowy. Okazuje się, że Holly jest przemieniona w zombie. Denise nie zdążyła zareagować i została ugryziona w rękę. W tym momencie Negan daje Zbawcom sygnał do ataku.

20.920.10

120. Rick zabija Holly, ale ta zdążyła się wgryźć w ramię Denise. Heath widząc to, spieszy ukochanej na ratunek, ale powala go rzucony przez Zbawców granat. Negan nakazuje swoim ludziom zrównanie Aleksandrii z ziemią. Okazuje się, że granat urwał Heathowi nogę. Denise i Rick transportują go do lecznicy. Grimes mówi jej, że trzeba odciąć ugryzioną rękę. Denise odpiera, że jest jedyną osobą, która może uratować Heatha, a na amputację może być już za późno. Michonne i Ezekiel udają się do jednego domu, który stanął w płomieniach, aby uratować mieszkających tam ludzi. Jezusowi udaje się złapać jeden z granatów i rzucić go w stronę Zbawców. Eksplozja zabija jednego z nich, a kilku powala na ziemię. Wśród nich jest Dwight. Decyduje się on zabić towarzyszących mu Zbawców. Widzi to Jezus. Dwight mówi Paulowi, aby przekazał Rickowi, że jest po ich stronie. Jeden z granatów powala Carla. Nagle ktoś zaczyna strzelać w kierunku Negana i pozostałych Zbawców. Okazuje się, że to Maggie i mieszkańcy Hilltop. Neganowi i jego ludziom udaje się dotrzeć do ciężarówki i odjechać. Rick bierze na ręce oszołomionego Carla i niesie go do lecznicy. Okazuje się, że młody Grimes nie odniósł żadnych obrażeń, a Denise udało się uratować Heatha. Dla niej samej jest już jednak za późno na amputację. Maggie wchodzi do Aleksandrii. Informuje Ricka o ucieczce Negana. Mówi też, że przyjechali z nią niemal wszyscy mieszkańcy Hilltop. Rick nagle mdleje. Tymczasem ciężarówka Zbawców odmawia posłuszeństwa. Negan mówi swoim ludziom, że dym unoszący się nad Aleksandrią, oznacza, że wygrali.

20.1120.12