121. Eugene i ekipa produkująca amunicję, zamknęli się w fabryce słysząc odgłosy wybuchów dochodzące z Aleksandrii. Jeden z ludzi otwiera boczne drzwi aby się rozejrzeć. Okazuje się, że pod budynkiem zgromadziła się duża grupa zombie. Trupy wdzierają się do środka. Eugene chce je odeprzeć, ale szwendaczy jest zbyt dużo. Wszyscy salwują się ucieczką. Jednak zbyt daleko nie udaje im się umknąć, gdyż na zewnątrz spotykają Negana. W Aleksandrii, Rick odzyskuje przytomność. Jest przy nim doktor Carson z Hilltop. Okazuje się, że Grimes był nieprzytomny przez przeszło godzinę. Rick pyta o Denise. Kobietę trawi wysoka gorączka. Czuwa przy niej Heath. Grimes stara się go pocieszyć. Heath mówi, że żałuje, iż Denise zdecydowała się ratować jego, zamiast siebie samej. Rick wychodzi z lecznicy aby zobaczyć, jak wygląda sytuacja. Andrea informuje go, że połowa domów jest zniszczona. Na szczęście większość z nich była niezamieszkana. Mimo tego, podczas ataku Zbawców, zginęło kilku mieszkańców Aleksandrii. Do Ricka podchodzi Nicholas. Mówi mu, że chciałby się przenieść do Hilltop, ponieważ w Aleksandrii nie jest już bezpiecznie. Grimes odpiera, że ma takie same plany. Następnie Rick spotyka się z Ezekielem. Lider Królestwa chce zabrać swoich ludzi do domu i wycofać się z wojny. Grimes prosi go, aby udał się ze wszystkimi do Hilltop. Ezekiel przystaje na tę propozycję. Jezus informuje Ricka, że Eugene i jego ludzie zniknęli. Paul stwierdza, że zabrał ich Negan. Rick mówi, że nie mają żadnej możliwości aby im pomóc.  Heath nadal czuwa przy Denise. Mówi jej, że wojna ma niewiele sensu. Heath chciałby nie brać w niej udziału i być szczęśliwy u boku ukochanej. Mówiąc te słowa, orientuje się, że Denise już nie żyje. Heath nie ma siły, aby ją dobić, więc robi to za niego Michonne. Później odbywa się pogrzeb poległych.  Po ceremonii, Rick i Andrea pakują swoje rzeczy. Grimes zauważa telefon, przez który rozmawiał z Lori. Rick decyduje się nie brać go ze sobą. Wszyscy mieszkańcy Aleksandrii wyruszają w drogę do Hilltop. Tymczasem w Sanktuarium Negan przesłuchuje pojmanego Eugene’a. Towarzyszą mu Dwight i Carson. Negan mówi Porterowi, że wie o produkcji amunicji. Chce aby Eugene produkował ją dla Zbawców. Ten jednak odmawia. Negan grozi, że zabije ludzi z ekipy Eugene’a i okaleczy samego Portera. Eugene pozostaje niewzruszony. Negan zostawia go, aby przemyślał jego propozycję.

21.121.2

122. Dwight czeka aż Negan się oddali, po czym wchodzi do celi Eugene’a. Mówi mu, że jest po jego stronie i postara się go jakoś uwolnić. Eugene nie jest przekonany co do jego dobrych intencji, mówiąc, że Holly jakoś nie pomógł. Dwight odpiera, że chciał to uczynić, ale nie było stosownej okazji. Eugene mówi, że Dwight gra na dwa fronty. Gdyby naprawdę był po stronie Ricka, zakradł by się w nocy i zabił Negana we śnie. Dwight odpowiada, że jeśli będzie miał okazję do zabicia Negana i nie przypłacenia tego własną śmiercią, zrobi to. Rozmowę przerywa Carson. Mówi, że wszystko słyszał i w pełni popiera Dwighta. Dodaje, że doktor Carson z Hilltop to jego brat. Mieszkańcy Aleksandrii docierają do Hilltop. Brianna informuje Maggie, że w ciągu kilku dni wyczerpią się zapasy żywności. Maggie zdaje sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialność teraz na niej ciąży i nie jest pewna czy da radę przewodzić. Brianna mówi, że Maggie powinna mieć trochę więcej pewności siebie. Ezekiel informuje Michonne, że doszedł do siebie. Przemyślał ostatnie wydarzenia i doszedł do wniosku, że jednak warto walczyć. Ezekiel mówi, że jego ludzie polegają na nim, a on nie chce ich zawieść. Doktor Carson opatruje nogę Heatha. Jest pod wrażeniem, że Denise pomimo ugryzienia udało się zatamować krwawienie i opatrzeć tak ciężką ranę. Doktor nie jest przekonany, czy sam zdecydowałby się na tak heroiczny czyn. Jezus czyta w swoim pokoju. Odwiedza go mężczyzna imieniem Alex. Okazuje się, że Jezus jest gejem, a Alex to jego partner. Tymczasem w Sanktuarium, Negan urządza zebranie. Wcześniej złapał i zakuł w łańcuchy kilka szwendaczy. Negan bierze swój kij baseballowy i macza go w krwi złapanego szwendacza. Mówi, że teraz nawet małe zadrapanie będzie zabójcze jak ugryzienie zombie. Zbawcy również wymazują swoją broń w krwi zombie. Następnie wszyscy ruszają na Hilltop. Na miejsce przybywają mieszkańcy Królestwa, którzy wcześniej zostali w domach. Ezekiel cieszy się, że ma wszystkich swoich ludzi w jednym miejscu. Rick mówi, że trzeba przygotować się na atak Zbawców. Grimes wspomina o małym miasteczku nieopodal Hilltop. Rick chce przenieść tam część swoich ludzi, aby otoczyć Zbawców. Okazuje się, że Negan i jego ludzie, już obserwują osadę i chcą zaatakować o zmierzchu.

21.321.4

123. W Sanktuarium, Carson uwalnia Eugene’a i jego ludzi. Widzą to Amber i Mark, którzy chcą się przyłączyć do ucieczki. Wszyscy zabierają samochód i odjeżdżają. Tymczasem Zbawcy podjeżdżają pod mury Hilltop. Kal rozkazuje im zatrzymać się. Negan mówi, że chce porozmawiać z Rickiem. Kal jednak nie ma zamiaru go wołać, więc Zbawcy strzelają mu w głowę. Negan czeka na Ricka. Grimes jednak nie pokazuje się. Negan mówi, że wchodzi do środka. Wszyscy w Hilltop mają złożyć broń i położyć się na ziemi. Jeśli tego nie zrobią to zginą. Ciężarówka Zbawców taranuje mury Hilltop. Rick i jego ludzie, ostrzeliwują pojazd. Zbawcy wchodzą przez wyłom na teren osady. Ludzie kryją się za osłonami i stamtąd strzelają do napastników. Andrea prowadzi ostrzał z okien rezydencji.  Neganowi i Dwightowi udaje się zajść od tyłu Ricka zajętego strzelaniem do pozostałych Zbawców. Negan nakazuje Dwightowi aby strzelił do Grimesa z kuszy. Dwight wacha się, ale jednak wykonuje rozkaz. Bełt wbija się Rickowi w bok. Negan jest przekonany o swoim zwycięstwie ponieważ bełt umazany w krwi zombie z pewnością zabije Ricka.

21.521.6

124. Eugene i pozostali zmierzają w kierunku Hilltop. Carson chce zatrzymać się na noc. Eugene nie zgadza się, więc Carson włącza światła w samochodzie. Okazuje się, że na drodze jest kilka szwendaczy, a na dachu siedzi Zbawca obserwujący teren. Ostrzeliwuje on pojazd, unieruchamiając go. Tymczasem w Hilltop trwa bitwa. Nicholas zabiera Ricka do rezydencji. Gdy zbliżają się do celu, atakuje ich dwóch Zbawców. Jeden z nich tnie Nicholasa nożem w plecy. Napastnicy chcą zaatakować Ricka, ale zostają zabici przez Carla. Wszyscy wchodzą do rezydencji i zamykają za sobą drzwi. Negan i reszta Zbawców, przygotowują się do szturmu na budynek. Jednak Michonne i Ezekiel włączają reflektory w kilku samochodach. Oświetleni Zbawcy są łatwym celem dla Andrei i pozostałych strzelców ulokowanych w oknach rezydencji. Negan i jego ludzie dostają się pod ciężki ostrzał i są zmuszeni do odwrotu. Tymczasem Eugene blokuje klakson w samochodzie. Zbawca dzięki temu myśli, że ktoś cały czas siedzi w pojeździe. Eugene jednak zachodzi go od tyłu i zrzuca z dachu. Zbawca ginie na miejscu. Porter decyduje, że wszyscy przenocują na dachu i rano wyruszą do Hilltop. Jezus i Michonne zabierają się za zabijanie zombie, które dostały się na teren osady przez wyłom w murze. Następnie planują zastawić wyrwę autobusami. Doktor Carson opatruje rannych. Rick czuje się dobrze, ale Nicholas ma wysoką gorączkę. Carson nie rozumie dlaczego, ponieważ rana nie była zbyt głęboka. Brianna informuje doktora, że pozostali ranni również gorączkują. Jezus przynosi nóż zostawiony przez jednego ze Zbawców. Na ostrzu jest zaschnięta krew. Paul mówi, że wszystkie porzucone przez nich bronie, tak wyglądają. Jezus stwierdza, że to pewnie krew zombie. Carson dochodzi do wniosku, że wszyscy ranni podczas bitwy, umrą. Tymczasem Negan i jego ludzie rozbili obóz nieopodal Hilltop. Lider Zbawców jest pewny zwycięstwa. Mówi, że wszyscy poddadzą się, gdy dojdą do wniosku, że Rick i wszyscy ranni są już praktycznie martwi.

21.721.8

125. Jezus i Michonne walczą ze szwendaczami zgromadzonymi pod murami Hilltop. Szybko zostają otoczeni więc chcą się wycofać. Wtedy pod mury osady podjeżdża Eugene i pozostali uciekinierzy. Jezus radzi im aby szybko wchodzili do środka. Eugene odpiera, że nie mogą zostawić samochodu, gdyż mają tam amunicję. Paul mówi im, że w takim razie muszą wystrzelać wszystkie zombie. Nicholasa trawi wysoka gorączka. Mężczyzna żegna się ze swoją żoną. Chwilę po tym, Nicholas umiera. Jego żona mówi synowi o śmierci ojca. Później Carl podchodzi do niego aby złożyć kondolencje i go pocieszyć. Eugene informuje Ricka o swojej ucieczce. Grimes decyduje się na zwołanie zebrania. Mówi zgromadzonym, że nie ma gorączki więc pewnie bełt wystrzelony przez Dwighta nie był umazany w krwi zombie. Rick dochodzi do wniosku, że Zbawca jest jednak po ich stronie. Grimes planuje wysłać małą grupę poza mury, aby zaatakować Negana z flanki. Michonne, Ezekiel, Jezus i Aaron wchodzą w jej skład. Maggie otwiera im boczne drzwi, aby Zbawcy nie zauważyli, że wychodzą. Chwilę później Negan i Zbawcy podchodzą pod mury Hilltop. Negan jest przekonany, że Rick jest już martwy, więc chce porozmawiać z nowym liderem, który się podda. Grimes planuje stawić liderowi Zbawców czoła. Żegna się z Carlem i Andreą, po czym wychodzi mu na spotkanie. Negan jest zaskoczony tym widokiem. Rick stara się przemówić Neganowi do rozsądku. Mówi, że lider Zbawców jest jedynym problemem, więc Rick i jego ludzie walczą o świat bez niego. Negan odpiera, że tylko się broni. Dodaje, że wszystko szło dobrze zanim Rick rozpętał wojnę. Grimes stwierdza, że jeśli Zbawcy chcą współpracować, mogliby zacząć robić coś produktywnego, zamiast zabierać ludziom zapasy. Rick mówi, że pracując wspólnie, można by dokonać wielkich rzeczy. Wypracować system handlu, oczyścić drogi, założyć farmy. Odbudować cywilizację. Negan przyznaje Rickowi rację. Dostrzega też głupotę w swoim postępowaniu. Negan mówi, że teraz patrzy na wszystko w taki sposób jak Rick. Grimes cieszy się na te słowa i tnie Negana nożem w szyję.

21.921.10

126. Rick mówi Zbawcom, że wojna się skończyła. Mówi im, że mogą wrócić do domu i wybrać sobie nowego lidera. Jednak rana Negana nie była zbyt głęboka, więc rzuca się on na Ricka. Zbawcy chcą wkroczyć do akcji, ale zostają powstrzymani przez Dwighta. Neganowi udaje się powalić Ricka. Zbawców atakuje Michonne i jej grupa. Grimes usiłuje kopnąć Negana, ale ten łapie go za nogę i łamie ją. Zaraz potem sam mdleje od upływu krwi. Dwight podnosi upuszczony przez Negana kij baseballowy i przemawia do Zbawców. Mówi, żeby odłożyli broń i zaniechali dalszej walki. Dodaje, że czas Negana się już skończył. Dwight prosi Zbawców, aby zaufali mu i zaakceptowali go jako nowego lidera. Zbawcy słuchają Dwighta i stosują się do jego poleceń. Doktor Carson przybiega aby opatrzeć nogę Ricka. Grimes mówi mu, żeby najpierw ratował życie Neganowi, bo zaraz się wykrwawi. Później, Andrea proponuje, żeby dokonać publicznej egzekucji Negana. Carl i Maggie przyznają jej rację. Rick odpiera, że wcześniej zabijali ludzi, którzy chcieli ich skrzywdzić. Te czasy się skończyły. Teraz Rick ma okazję postąpić inaczej i ma zamiar z tej okazji skorzystać. Dodaje, że chcąc odbudować cywilizację, trzeba ustanowić pewne zasady. Zabijając Negana, zniżyliby się do jego poziomu. Później Rick przemawia do mieszkańców Aleksandrii, Hilltop, Królestwa i Sanktuarium. Mówi im, że wojna się skończyła. Teraz czas aby odłożyć na bok animozje i zacząć pracować razem. Ponieważ pracując razem można uczynić świat lepszym. Po przemowie, Rick mówi Michonne, że zamierza odbudować Aleksandrię. Pyta kobietę o dalsze plany. Michonne jeszcze nie wie czy zamieszka z Ezekielem w Królestwie, czy może wróci do Aleksandrii z Rickiem. Grimes jest zaniepokojony nieobecnością Carla. Zdaje sobie sprawę, że jego syn pewnie chce zabić Negana. Rick nie mylił się, gdyż zastał Carla stojącego z pistoletem nad nieprzytomnym Neganem. Grimes mówi synowi, żeby nie zabijał byłego lidera Zbawców. Carl nie chce, żeby Neganowi zabijanie uszło na sucho. Rick odpiera, że zamierza go ukarać, ale nie zabić. Negan budzi się. Rick odsyła syna. Negan pyta Grimesa, co zamierza z nim zrobić. Rick mówi, że zamierza naprawić wszelkie szkody wyrządzone przez Negana. Zamierza również pozostawić Negana przy życiu, aby patrzył jak zjednoczone społeczności rozwijają się bez niego. Na koniec Rick mówi, że Negan będzie gnił w więzieniu do końca swych dni.

21.1121.12