Jak większość dobrze wie praca nad sezonem czwartym „The Walking Dead” rozpoczęła się już w styczniu roku bieżącego poprzez zainicjowanie tworzenia scenariusza dla przyszłych wydarzeń. Dla przypomnienia chcę tutaj nadmienić iż wszystko odbywa się obecnie pod protektoratem Scotta M.Gimple, którego AMC obwołało nowym showrunnerem projektu. Ale kończąc tą małą dygresję, wróćmy do głównej treści. Twórcy w związku z tym wydarzeniem wypuścili około miesiąca kwietnia szereg informacji odnośnie nadchodzących wydarzeń o czym informowaliśmy w innym artykule dostępnym pod tym linkiem:

Co nowego w sezonie czwartym?

Ale może czas nasz najwyższy na wyjście ze sfery obietnic zarzucenie jakimiś konkretami? Otóż, wraz z dniem 6 maja 2013 roku ekipa oficjalnie weszła na plan zdjęciowy „Żywych Trupów”. Do 22 maja zajęci oni byli intensywną pracą nad pilotażowym epizodem, o tytule póki co nam nieznanym. Niemniej jednak jak to zwykle bywa, bardziej nadgorliwi oraz dociekliwy fani przedostali się na miejsce kręcenia, po to aby samemu zdobyć pewne detale, co zaowocowało tym iż dostarczyli pozostałym widzom szeregu zdjęć nakreślających fabułę pierwszego odcinka sezonu czwartego. By nie wprowadzać zamieszania zamieszczę póki co zdjęcia, a później wstawię krótki komentarz, tak w gwoli wyjaśnienia.

Sklep Big Spot pokazany z lotu ptaka, zlokalizowany w mieście Griffin (Georgia)

Sklep Big Spot pokazany z lotu ptaka, zlokalizowany w mieście Griffin (Georgia)

W tle Rick oraz Daryl

W tle Rick oraz Daryl

W tle Michonne

W tle Michonne

Steven Yeun (Glen), w obstawie producentów wykonawczych

Steven Yeun (Glen), w obstawie producentów wykonawczych

Jak widać na powyższych zdjęciach, już w pilocie dostaniemy ostrą zmianę scenerii, co jest kompletnym zaprzeczeniem wcześniejszych informacji jakoby sezon otwarty został przez akcję w więzieniu, zajmującą cały czas antenowy. Oczywiście nie wykluczamy integralnej roli „West Georgia Prison” w epizodzie pierwszym, jednakowoż patrząc na photosy zadanie tego kompleksu spadnie do poziomu zadania podrzędnego. Pytanie teraz co będzie powodem przeniesienia? Według osób postronnych fabuła umieszczona w obszarze Big Spot ma pokazywać ponowne złączenie się pewnych bohaterów więziennych. Oprócz wyżej wspomnianych postaci takich jak Rick

[Andrew Lincoln], Daryl [Norman Reedus], Glenn [Steven Yeun] oraz Michonne [Danai Gurira], w okolicy zarejestrowano obecność Maggie [Lauren Cohan], Tyreesa [Chad L.Coleman] oraz Sashy [Sonequa Martin Green]. Poniekąd również Hershel [Scott Wilson] bierze udział w tamtejszych wydarzeniach. Pytanie teraz co musiało się stać aby aż tak duża grupa opuściła więzienie? Przecież jest to główny skład obronny kompleksu więziennego, więc ich nieobecność znacznie osłabia możliwości walki o zachowanie bezpiecznego lokum. Co za tym idzie, czy można spodziewać się ataku Gubernatora już w pierwszym odcinku? Czy zabezpieczenia placówki padną pod naporem armii? Czy to może zombie przedostaną się ponownie do korytarzy między blokami powodując rzeź i ogólną panikę? Powodów jest wiele, niemniej jednak jednego można być pewnym, już na starcie czeka nas spory kryzys przyszłościowy grupy, który może zostać okupiony wieloma zgonami.

Następna rzecz związana z Big Spot ma się tak, iż grupa stanie oko w oko ze sporą hordą zombie. Poniekąd twórcy ponownie chcą wykorzystać element zagrożenia jakie niesie ze sobą obecność trupów. Zważywszy na wielkość obszaru oraz charakter placówki, prawdopodobnym jest iż dostaniemy bardzo zaciekłą i na pewno nierówną walkę na drodze ludzie-zombie. Dodatkowo Greg Nicotero odpowiedzialny za efekty specjalne zapowiedział, iż widzowie będą świadkami nowych sposobów eksterminacji zombie, przy użyciu całkowicie nowego wyposażenia. Ma być efektownie i z rozmachem, czyli można przypuszczać, że dostaniemy powrót znanemu wszystkich „zombie kill of the week”.

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie w związku z nowym miejscem. Czy jest możliwość, iż grupa spotka nowych-starych znajomych? Ludzie mówili, iż w obszarze zdjęciowym pojawiły się nowe postaci, jednakowoż z racji tego, że ochrona sprawnie zadziałała, niemożliwym było dokładne zarejestrowanie twarzy aktorów. Może mamy zapowiedź powrotu Moralesa z rodziną? A może to Morgan gdzieś tam się zakręcił? Na to pytanie dostaniemy zapewne odpowiedź z czasem.

Na koniec jeszcze kwestii nowej placówki, chcę powiedzieć iż krążą plotki, jakoby widzowie byli światkami katastrofy lotniczej w pilotażowym odcinku. Pytanie teraz jakiego rodzaju byłby ten obiekt latający? Czy twórcy skupią się raczej na militarnych jednostkach, czy może zaserwują nam wielkiego Jumbo Jeta?

Przy okazji, z racji tego iż wspomniałem o Morganie, wróćmy na moment do tej sprawy. Kilka dni temu opublikowane zostało zdjęcie ukazujące każdemu znane mieszkanie Jones’a. Jak widać jest ono w trakcie ponownego „wystroju”. Nasuwa się teraz pytanie, czy dawny przyjaciel Ricka powróci na stałe do serialu, czy może znowu zagra epizod? Ewentualnie czy on w ogóle ma zamiar wrócić? Przecież nie jest powiedziane iż rezydował w Cynthianie przez cały czas. Niemniej jednak jest to jedna z bardziej interesujących kwestii.

Mieszkanie Morgana (obecnie w renowacji)

Mieszkanie Morgana (obecnie w renowacji)

Na koniec mały look na Woodbury. Miasteczko jak widać jest bez większych zmian. Oczywiście za wyjątkiem tego wielkiego, dziwnego pojazdu, zapewne wojskowego. Czyżby szykowanie się na wojnę z większym kalibrem?

  Miasteczko Woodbury (plan już postawiony)

Miasteczko Woodbury (plan już postawiony)

Teraz czas na drugą części newsa czyli kwestia Andreii. Kilka dni temu w Internecie opublikowane zostało oficjalne zdjęcie Laurie Holden z planu zdjęciowego „The Walking Dead”. Zdjęcie to zamieszczam poniżej.

tumblr_mmzj62J3Y81s9f4fao1_500Jak widać, aktorkę przedstawiono w pełnej krasie i pewniakiem jest, iż ponownie wcieliła się w rolę Andrei (weźmy chociażby pod uwagę charakterystyczne dla niej buty kowbojki, ale i sam lekko „wytarty” look). Początkowe wyjaśnienie całej sprawy było proste, czyli Andrea powraca w postaci flashbacków. Jednakowoż, jak powszechnie wiadomo nic w przyrodzie nie jest łatwe. Problemem jest to, gdzie to zdjęcie zostało zrobione. Otóż, miejscem pobytu Holden jest Senoia czyli serialowe Woodbury, co definitywnie niweluje ideę retrospekcji, ponieważ jak wiadomo Andrea i Michonne przez osiem miesięcy żyły w buszu. No to może halucynacje? No cóż, z tym też jest kłopot, ponieważ kwestia ta jest ściśle związana z Michonne, a jak wiadomo możliwość jej rewizyty w miasteczku podczas pilotażowego odcinka jest znikoma ze względu na czynniki zawarte w powyższych akapitach. Pytanie więc teraz co jest powodem ponownego wstąpienia Holden na plan? Skoro dwie główne przesłanki zostają sprawnie odsunięte, to czy można spekulować o trwałym powrocie Andrei? Poparciem tej hipotezy może być fakt dwutygodniowej nieaktywności Laurie Holden na swoim twitterze. Do tej pory zachowywała ona regularności, lecz w czasie od 9 do 20 maja, czyli okres kręcenia epizodu pierwszego, nie zamieściła ani jednego wpisu kiedy to wcześniej zawsze była ona w stałym kontakcie ze swoimi fanami. Poza tym odwołała ona również swój udział w wydarzeniu „Ottawa Comic Con”, który miał miejsce 10 maja. Dodatkowo patrząc również na czas wykonywanych zdjęć (11 dni) już na starcie można wykluczyć epizodyczną rolę. Gdyby powierzono jej takie zadanie, to aktorka zapewne wróciłaby na dzień góra dwa podobnie jak to miało miejsce w przypadku aktora Jona Bernthal’a. Zresztą, jeżeli popatrzymy na wstępny zarys fabularny pilota, jej powrót miałby spore znaczenie wątkowe. Skoro 3/4 grupy więziennej jest poza obszarem więzienia, to Andrea mogłaby przejąć pałeczkę dowodzenia nad ludźmi którzy tam pozostali. Co za tym idzie, czy zdjęcie oraz wcześniejsze okoliczności można potraktować jako potwierdzenie doniesień odnośnie jej trwałego udziału, o których wspominaliśmy w innym artykule? (link poniżej)

Czy można spodziewać się powrotu Laurie Holden w czwartym sezonie ?The Walking Dead??

Jako ciekawostkę chciałbym również nadmienić, że poniekąd w Senoii zarejestrowano obecność Micheal’a Rookera oraz Irone’a Singleton, jednakowoż nie zostało to jeszcze potwierdzone żadnym zdjęciem tudzież nagraniem, oraz nikt z obecnych tam nie widział ich czynnego udziału w pracy na planie.

Podsumowując już, wraz z postępującymi miesiącami coraz bardziej klaruje nam się sytuacja czwartego sezonu „The Walking Dead”. Wbrew wcześniejszym obawom widzów, twórcy najwyraźniej mają pomysł na serial i dokładają wszelkich starań aby wzmocnić pozycję tytułu jak i jego poziom. Niemniej jednak to są tylko materiały pilotażowe więc nasz zapał winien być stopniowany. Jak to się mówi, jeden epizod nie nakreśla całej serii. Co będzie później? Przekonamy się z czasem.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts