DI 2

Wreszcie odezwali się twórcy gry Dead Island 2 z niemieckiego studia Yager! W ramach promocji przed targami Gamescom wypuścili świeżutki, zawierający fragmenty rozgrywki materiał ze swojej produkcji. Gra zasłynęła wcześniej zwiastunem przedstawiającym nowe, humorystyczne oblicze stworzonej przez polski Techland serii. 

 

 

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to intensywna, „amerykańska” kolorystyka. Już pierwszy Trailer DI 2 był bardzo wyraźnym znakiem, że nowi „ojcowie” marki zamierzają wyraźnie zboczyć z toru w budowaniu poważnej atmosfery rozgrywki, a wręcz wywrócić wszystko do góry nogami. Kolejny materiał zdaje się być tego potwierdzeniem – z posępnej, dramatycznej historii wprowadza widza w hawajską aurę wyspy, jaskrawe, wyraziste kolorki i obowiązkowy czarny humor. No i zombiaki, masę zombiaków oczywiście. W serii pozostaną jednak punkty wspólne, które objawiają się jednak przede wszystkim w rozgrywce, którą znów oglądać będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Walka i poruszanie się wygląda bardzo podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu. Twórcy starają się jednak wyraźnie postawić na aspekt tworzenia wymyślnych, raczej niezbyt realistycznych broni.
Miejscem akcji Dead Island 2 będzie tym razem słoneczna Kalifornia, objęta kwarantanną z powodu rozprzestrzeniającej się na jej terenie epidemii (w sumie tytuł „martwa wyspa” stracił przez to nieco sensu).

Wczesna wersja DI 2 pojawi się do ogrania na tegorocznym Gamescomie (12-17 sierpnia w Kolonii). Gra zostanie wydana na PC, PS4 i Xbox One na wiosnę 2015 roku.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts