EDI

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy odczuwali już lekki przesyt typowych gier akcji z żywymi trupami. Deep Silver nastawione najwidoczniej na wszechstronny rozwój marki Dead Island zapowiedziało właśnie przygodówkę TPP – Escape Dead Island, której fabuła będzie rozgrywać się będzie między pierwszą, a zapowiedzianą niedawno drugą częścią oryginalnego cyklu.

Tytuł ma połączyć w sobie elementy skradankowe, zręcznościowe, survivalowe i przygodowe, nie obejdzie się jednak bez walki z nieumarłymi (do której posuniemy się w ostateczności). Dodatkowym wyróżnikiem będzie także stylizowana, cel-shadingowa grafika.

Główny protagonista tytułu – Cliff Caro to rozpieszczony młodzieniaszek, którego celem stało się nakręcenie reportażu o grasującym po rajskim archipelagu wirusie. Cliff kradnie jacht rodziców i wraz z przyjaciółmi wyrusza nim na objętą kwarantanną wyspę – Narapele, niedaleko znanej z pierwszej części Banoi. Jak szybko uda mu się przekonać, życie dziennikarza na „martwej wyspie zombie” nie służy zdrowiu psychicznemu, dlatego przekleństwem bohatera staną się straszne wizje i halucynacje.

Produkcja pojawi się jesienią tego roku na PS3, XBOX360 i PC, a jej cena oscylować będzie wokół 120 złotych. Zamówienie produkcji w przedsprzedaży pozwoli na uzyskanie dostępu do bety Dead island 2 wiosną 2015 roku.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts