Po raz drugi z rzędu mamy przyjemność zaprosić Was do Poznania na Festiwal Fantastyki Pyrkon na ponad 1000 godzin fantastycznej zabawy!

 Pyrkon - Iron Man i gry planszowe

Już tylko dwa miesiące dzielą nas od największego w Polsce zlotu fanów fantastyki. Co roku Pyrkon przyciąga do Poznania rzesze fanów z najdalszych zakątków kraju. Podczas XIV edycji były ich ponad 24 tysiące – to aż dwa razy więcej niż w 2013 roku.

 

Nad organizacją całego Festiwalu od kilku miesięcy pracuje ponad pięćdziesiąt osób. Tym razem szykują dla uczestników ponad 8 budynków i przeszło 6000m2 dla wystawców. Choć program cały czas jest aktualizowany (w przygotowaniu ponad 1000 godzin atrakcji!), to już teraz organizatorzy informują, że na tegorocznej edycji Pyrkonu gościć będą takich zagranicznych artystów, jak Ted Chiang, Kevin Hearne, Joe Haldeman czy Martin Gooch.

 

Bardziej artystycznie utalentowanym fanom fantastyki zaproponowano drugą edycję Pyrkonowego Konkursu Malarskiego, a dla tych, którzy czują się mocniejsi w piórze i opowieści – konkurs larpowy Złote Maski. Z kolei każdy, kto kiedykolwiek marzył o znalezieniu się choć na kilka chwil w skórze swojej ulubionej postaci, ma szansę wziąć udział w Maskaradzie – wielkim konkursie strojów. Ponadto przez całe trzy dni Festiwalu w ramach Bloku Gier Planszowych działać będzie Games Room – ogromna hala, w której każdy uczestnik będzie mógł wypożyczyć grę planszową i zagrać w nią ze znajomymi – do wyboru ponad sto tytułów.

 

Koniecznie zobaczcie klip z zeszłorocznego Pyrkonu! (ci, którzy bawili się z nami w zeszłym roku, pewnie się ucieszą z motywu muzycznego użytego na koniec teledysku)

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pyrkon odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku.

Bilety można kupić już teraz, przedsprzedaż dostępna jest na stronie www.pyrkon.pl do 31 marca.

 

StrefaWalkingDead.pl ma przyjemność kolejny raz być patronem medialnym festiwalu. W tym roku, jeśli wszystko się dobrze potoczy, będziemy mieli dla Was małą niespodziankę związaną z Pyrkonem – szczegóły wkrótce.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook