storyboards

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób, na poziomie koncepcyjnym, powstają odcinki The Walking Dead? Mamy okazję przekonać się o tym dzięki Gregowi Nicotero, który udostępnił serwisowi Entertainment Weekly storyboardy z reżyserowanego przez siebie premierowego odcinka The Day Will Come When You Won’t Be.

Storyboards to przypominający komiks scenopis obrazkowy przedstawiający przebieg fabuły filmu w formie graficznej. Scenorysy powstają zwykle równolegle ze scenariuszem i pozwalają reżyserowi wyobrazić sobie kolejne sceny oraz zaplanować sposób ich kręcenia, a także scenografię czy montaż. Jeśli więc myśleliście nad tym czy i w jaki sposób planowane są dane ujęcia w The Walking Dead, to już macie na to wszystko odpowiedź.

Na zaprezentowanych przez Entertainment Weekly storyboardach zobaczycie akcję z przynoszeniem siekiery. W przypadku pozostałych scen epizodu The Day Will Come When You Won’t Be twórcy prawdopodobnie nie musieli posiłkować się scenopisem obrazkowym mając do dyspozycji przeniesione praktycznie 1:1 obrazki z komiksu.

Źródło:
www.ew.com

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts