Maggie

Przyszłość bohaterów The Walking Dead pozostanie tajemnicą do premiery 5 sezonu, ale już teraz część obsady zdecydowała się pisnąć o niej słówko magazynowi Entertainment Weekly. O przemianach, emocjach i losach swoich postaci opowiadają Danai Gurira (Michonne), Andrew Lincoln (Rick) oraz serialowa para Steven Yeun (Glenn) i Lauren Cohan (Maggie).

 

 

Zaczynamy od postaci Michonne. Danai Gurira zapytana została o to, jak przedstawiona zostanie grana przez nią postać w 5 sezonie. Aktorka zwraca uwagę na przemianę Michonne, a także rozdarcie między jej wojowniczą stroną a opieką nad Carlem.

 

Michonne wierzy, że Carl potrzebuje stabilniejszej sytuacji niż ta której doświadczali do tej pory, czuje się zobowiązana by mu ją zapewnić. To kobieta, która robi to co powinno zostać zrobione, to wymaga pewnego rodzaju zaciekłości.

 

 

Swoimi spostrzeżeniami podzielili się także filmowi zakochani: Steven Yeun (Glenn) i Lauren Cohan (Maggie). Opowiadali o tym, czy wolą kiedy ich bohaterowie pozostają rozdzieleni, ale wolni czy razem ale w pułapce, jaką jest bez wątpienia Terminus. 

 

Obydwoje twierdzą zgodnie:

 

 

Nigdy więcej rozłąki. Jak powiedziała Lauren:
Nawet tak niebezpieczna sytuacja jak ta w Terminus jest lepsza od rozpaczliwych poszukiwań, bo zawsze masz poczucie, że oni wydostaną się z tych tarapatów, albo przynajmniej możesz mieć taką nadzieję. Steven Yeun dodaje: świat bohaterów jest tym z kim są, są nim ludzie których kochają i jeśli nie mogą być razem, jaki jest sens by nadal działać?

 

 

 

Dla Andrew Lincolna, jak już wielokrotne dane nam było usłyszeć, nowy sezon będzie przede wszystkim zaprezentowaniem ciemnej strony drzemiącej w bohaterach i otaczającym ich świecie.

 

Rick znajduje się w bardzo niebezpiecznym miejscu, stał się bezkompromisowym przywódcą. Nie wątpi już w siebie, zaakceptował swoją brutalność tak jak człowieczeństwo. To będzie naprawdę dojrzały materiał, czuję się jakbyśmy zmierzali do prawdziwego jądra ciemności. Ludzie muszą być przygotowani na to jak brutalny będzie świat w nowym sezonie. Jeśli stoisz za Rickiem, jesteś rodziną, jeśli stajesz mu na drodze jesteś zwykłym problemem. Serialowa historia cały czas idzie naprzód, a charaktery bohaterów zmieniają się.

 

 

Co uważacie o przemianach bohaterów i czekających na nich problemach? W Polsce 5 sezon TWD wraca 13 października na kanale FOX.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts